نکات مربوط به تعویض گلس ال سی دی سامسونگ Galaxy Note 20 Ultra

گوشی گلکسی نوت 20 اولترا سامسونگ، گوشی زیبایی است که با نمایشگر 6.9 اینچی خود، به عنوان یکی از مدل های پر طرفدار برند سامسونگ در سال 2020 در بازار عرضه شد. در صفحه نمایش این گوشی، نسبت نمایشگر به بدنه دستگاه، 92.5 درصد است و این به ما می گوید که این مدل چه صفحه نمایش یکپارچه و زیبایی دارد. از همه مهم تر این که صفحه نمایش در این گوشی، مقاومت زیادی نیز دارد و دارای محافظ کورنینگ گوریلا گلس ویکتوس است.

وجود این مشخصه، مقاومت بالایی را به این دستگاه در برابر ضربه و آسیب داده است. اما تمام این ها نمی تواند مانع از آسیب رسیدن و نیاز به تعویض گلس ال سی دی سامسونگ Galaxy Note 20 Ultra شود. زمانی که به نمایشگر بزرگ و زیبای این گوشی آسیب برسد، چه راه کار هایی پیش روی کاربران است؟ در ادامه این موضوع را بیشتر بررسی می کنیم.

نکات مربوط به تعویض گلس ال سی دی سامسونگ Galaxy-No

چه مواردی می تواند به گلس دستگاه آسیب برساند؟

در درجه اول بهتر است به مواردی اشاره کنیم که می تواند به گلس گوشی گلکسی نوت 20 اولترا آسیب برساند. البته که گلس ال سی دی در واقع یک قطعه آسیب پذیر در برابر ضربه است و از این جهت تنها آسیب های فیزیکی می تواند منجر به شکستن و بروز مشکل در گلس ال سی دی گوشی گلکسی نوت 20 اولترا سامسونگ شوند. به این ترتیب، زمین خوردن، وارد آمدن ضربه و فشار به نمایشگر دستگاه و هر گونه آسیب فیزیکی مشابه می تواند به گلس ال سی دی آسیب برساند.

تعویض گلس ال سی دی سامسونگ Galaxy Note 20 Ultra فرایند چندان ساده ای نیست و با تعویض گلس محافظ دستگاه متفاوت است. برای درک بهتر تفاوت تعویض گلس گلکسی نوت 20 اولترا سامسونگ، بهتر است ابتدا به صورت مختصر تفاوت گلس ها و ماهیت آن ها را بررسی کنیم.

تفاوت گلس ال سی دی و گلس محافظ

زمانی که می گوییم تعویض گلس ال سی دی سامسونگ Galaxy Note 20 Ultra نیاز است، منظور گلسی است که به صورت تخصصی و با دستگاه های مخصوص روی ال سی دی دستگاه نصب شده است و مقاومت و دوام بالایی دارد. گلس محافظ نمایشگر در واقع یک لایه طلق مانند و شیشه ای است که در ابعاد متناسب با نمایشگر روی آن نصب می شود. این گلس نمی تواند محافظت بالایی را برای گوشی فراهم کند. به همان نسبت هزینه تعویض آن نسبت به تعویض گلس گلکسی نوت 20 اولترا نیز کم تر و فرایند تعویض آن راحت تر و سریع تر است. گلسی که به عنوان گلس ال سی دی شناخته می شود، از جنس یک شیشه نازک و مقاوم است که روی ال سی دی گوشی، پرس می شود و وظیفه آن محافظت از گوشی است؛ به این ترتیب تعویض آن به فرایند های پیچیده تری نیاز دارد.

زمان تعویض گلس ال سی دی سامسونگ Galaxy Note 20 Ultra

زمانی که گوشی آسیبی جدی می بیند و ال سی دی آن در معرض آسیب و ضربه قرار می گیرد، نمایشگر می شکند و تصویر نمایش داده شده دچار مشکل می شود، تعمیرکاران دستگاه باید آن را بررسی کنند تا ببینند که این ضربه، آسیب را به کدام قسمت وارد کرده است. اگر خیلی خوش شانس باشید و تنها گلس گوشی شکسته باشد، تعمیرکار به راحتی می تواند با تعویض گلس ال سی دی سامسونگ Galaxy Note 20 Ultra مشکل ایجاد شده در صفحه نمایش دستگاه را برطرف کرده و گوشی را با کم ترین هزینه ممکن به حالت قبل برگرداند، چرا که هزینه تعویض گلس گلکسی نوت 20 اولترا سامسونگ از هزینه تعویض ال سی دی دستگاه بسیار مقرون به صرفه تر و کم تر است.

برای این موضوع، تعمیرکار بر اساس برخی نشانه ها، تشخیص می دهد که آیا تنها گلس آسیب دیده یا این که ال سی دی نیز دچار مشکل شده و نیاز به تعویض یا تعمیر ال سی دی موبایل وجود دارد. برای تعمیر موبایل سامسونگ خود با ما تماس بگیرید.

تشخیص آسیب به ال سی دی یا گلس

اگر بخواهیم به صورت کوتاه به این مهم اشاره کنیم که آیا گلس آسیب دیده یا ال سی دی دستگاه، می توان به چند نکته توجه کرد. معمولا در صورت آسیب و خرابی ال سی دی، فرایند های مهمی مانند نمایش تصویر و محتوا، عملکرد تاچ پنل و کیفیت تصویر دچار مشکل می شود. برای مثال تاچ موبایل کار نمی کند یا این که تصویر به صورت خش دار و دارای لکه یا راه راه نمایش داده می شود. همچنین نمایش داده نشدن تصویر و سیاه شدن آن هم یکی از نشانه های مهم خرابی ال سی دی است. اما اگر گلس به تنهایی شکسته باشد، هیچ مشکلی در این فرایند ها ایجاد نمی شود و تنها شیشه گوشی شکسته است. به این ترتیب به راحتی می توان با تعویض گلس ال سی دی سامسونگ Galaxy Note 20 Ultra مشکل را برطرف کرد.

نکات مهم تعویض گلس ال سی دی سامسونگ Galaxy Note 20 Ultra

حال که نوبت به تعویض گلس گلکسی نوت 20 اولترا رسید، باید به نکات مهم مربوط به آن اشاره کنیم. اول از همه باید بگوییم که گلس ال سی دی بخش مهمی است که نمی توان فرایند تعویض آن را در هر جایی انجام داد. این کار کاملا تخصصی است و باید در مراکز قابل اطمینان فرایند تعویض را انجام داد. تعویض اگر به صورت غیر حرفه ای انجام شود می تواند به ال سی دی و پنل تاچ دستگاه نیز آسیب برساند. علاوه بر این در خصوص تعویض گلس ال سی دی سامسونگ Galaxy Note 20 Ultra باید در نظر داشت که این گلس دارای یک لایه محافظ است و وجود این لایه می تواند به افزایش استقامت و دوام این گوشی کمک کند.

در نتیجه حتما باید از گلس های اصلی و سازگار با دستگاه استفاده شود. وجود این گلس اصلی می تواند در ادامه مانع از بروز آسیب های جدی به ال سی دی گوشی شود.

مراحل تعویض گلس ال سی دی

در نهایت تعمیرکار با جدا کردن گلس شکسته شده با ابزار های بسیار تخصصی و حرفه ای، کار تعویض گلس نوت 20 اولترا را آغاز می کند. حال بعد از جدا کردن گلس شکسته شده از گوشی مورد نظر، نوبت به نصب گلس جدید می رسد. در این مرحله تعمیرکار باید گلس جدید را با دستگاه های مخصوصی روی ال سی دی و پنل تاچ دستگاه پرس کند. این کار به دقت و مهارت بالایی نیاز دارد. مرحله بعدی نیز بعد از پرس شدن گلس ال سی دی روی آن، از بین بردن حباب هایی است که بین گلس و ال سی دی گوشی مشاهده می شوند. این کار نیز به کمک یک دستگاه وکیوم تخصصی انجام خواهد شد.

در نهایت تعمیرکار با نصب پنل ال سی دی گوشی سامسونگ نوت 20 اولترا، فرایند تعویض گلس گلکسی نوت 20 اولترا را به اتمام می رساند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تعویض کردن گلس گوشی، می توانید به مقاله تعویض گلس موبایل مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + دو =