آموزش تعویض گلس ال سی دی موبایل

ال سی دی گوشی های موبایل از چند لایه تشکیل شده است که هر کدام شان با ضخامت مشخص در کنار لایه ی دیگر قرار گرفته و حاصل همکاری این لایه ها در نهایت به تولید تصویر و دریافت دستور توسط لمس انگشت می انجامد. گلس یکی از همین لایه هاست که در بیرونی ترین سطح صفحه نمایش قرار دارد. این لایه ممکن است بر اثر وارد شدن ضربه و برخی دیگر از عوامل مخرب با شکستگی و خرابی مواجه شود. در بسیاری از این موارد امکان تعمیر گلس ال سی دی موبایل وجود ندارد و برای باز گردانی کارایی گوشی موبایل لازم است این قطعه با دقت مورد تعویض قرار بگیرد. از آن جا که شکستگی و خرابی گلس یکی از متداول ترین مشکلات این گوشی های موبایل محسوب میشود و تمامی برندها و مدل های گوشی را شامل میشود، قصد داریم در این مقاله به آموزش تعویض گلس ال سی دی موبایل بپردازیم. با ما همراه باشید تا از مراحل مختلف تعویض این قطعه اطلاعات لازم را کسب نمایید.

آموزش تعویض گلس ال سی دی موبایل

آموزش تعویض گلس ال سی دی موبایل

1- جدا کردن شیشه ی محافظ صفحه نمایش : از ابتدا لازم است شیشه ی محافظ ال سی دی را در صورت وجود از روی صفحه نمایش جدا کنیم. برای سهولت در انجام این کار میتوانید با تکه هایی از نوار چسب شیشه های شکسته را از سطح جدا کنید.

2- درپشتی گوشی موبایل را جدا کنید:  جدا کردن درپوشی پشتی موبایل مرحله ی بعدی از تعویض گلس ال سی دی است. با استفاده از کیت ابزار پلاستیکی که مخصوص باز کردن موبایل است و یا حتی ناخن میتوان این کار را انجام داد.

3- پس از جدا نمودن در پشتی گوشی، قطعات جانبی موبایل از جمله سیم کارت گوشی، باتری و مموری کارت را از آن خارج کنید. در صورت عدم خواندن سیم کارت توسط گوشی با ما تماس بگیرید.

4- گرم نمودن موبایل: گرم کردن موبایل در این مرحله شما را برای تعویض گلس ال سی دی گوشی، آماده تر میکند. برای این کار میتوانید از سشوار و یا تفنگ حرارتی استفاده کنید. با استفاده از سشوار داغ و گرفتن آن روی کناره‌های قاب گوشی و کنترل مداوم سطح گوشی با حرارت‌سنج فرو سرخ، حرارت حاشیه قاب آن را به حدود ۷۰ تا ۸۰ درجه سانتیگراد برسانید. این کار باعث آب شدن چسب نگهدارنده ی قاب موبایل می‌شود. این مرحله ممکن است تا یک ساعت هم طول بکشد.

5- جدا کردن قطعات فلزی چسبیده به شیشه: مرحله ی بعدی در تعویض گلس ال سی دی موبایل جدا کردن قطعات فلزی چسبیده به شیشه است. توجه داشته باشید که این قطعات مجددا برای چسباندن شیشه ی جدید به گوشی مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

6- دور قاب گوشی را بپوشانید: در این مرحله لازم است دور قاب گوشی را از چهار طرف با استیکرهای نازک مخصوص چسباندن شیشه محافظ بپوشانید. همچنین لازم است دیجیتایزر و صفحه نمایش گوشی خود را با در دست داشتن پارچه ی نخی و بدون پرز تمیز کنید.

7- گلس جدید را در جای خود قرار دهید: آخرین مرحله ی تعویض گلس ال سی دی موبایل قرار دادن گلس جدید است. این مرحله نیازمند دقت و ظرافت بسیار است. با دقت شیشه محافظ جدید را روی قاب گوشی بچسبانید و فشار دهید، توجه داشته باشید که هیچ حباب هوایی در گوشه‌های دورتا دور موبایل بین شیشه و قاب موبایل یا صفحه نمایش باقی نمانده باشد.

نمایندگی تعمیر موبایل ال جی

نمایندگی تعمیر موبایل ال جی از سال ها قبل در سطح کشورمان به فعالیت میپردازد و همانطور که از نامش پیداست به ارائه ی سرویس های تعمیر و پشتیبانی از گوشی های موبایل ال جی مشغول است. نمایندگی LG تلاش می کند تا نیاز و سلیقه همه کاربران را در نظر بگیرد و مطابق آن اقدام به واردات کالاهای تخصصی حوزه فناوری اطلاعات نماید.

نمایندگی تعمیر موبایل ال جی با رعایت استاندارد های تعریف شده از سوی کمپانی ال جی ، بدل به درگاهی امن و مورد اطمینان برای کاربرانی که قصد بهره مندی از خدمات و سرویس های پشتیبانی را دارند، شده است. کارشناسان مرکز نمایندگی موبایل ال جی برای کلیه ی سرویس ها و خدمات پشتیبانی خود گارانتی و ضمانت نامه ی معتبر نیز در نظر گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + پانزده =