تعویض ال سی دی آیفون

تعویض ال سی دی آیفون یکی از بخش های تعمیرات آیفون است. زمانی که تاچ ال سی دی در اثر ضربه یا بی احتیاطی شکسته شده و نتواند عملکرد مناسب خود را داشته باشد لازم است که با تعویض ال سی دی آیفون، مشکل به وجود آمده برطرف شود. یکی از نکات مهم در هنگام تعویض ال سی دی گوشی آیفون بررسی دستگاه و برآورد میزان آسیب وارد شده به آن است. گاهی اوقات ممکن است تاچ ال سی دی آسیب زیادی ندیده و رفع مشکل تنها با تعویض گلس آیفون امکان پذیر باشد.

در مرکز سخت افزار ایران بررسی و عیب یابی به عنوان اولین مرحله در تعمیرات  همواره از اهمیت فوق العاده بالایی برخوردار بوده است. امروزه با توجه به افزایش روزافزون نرخ ارز هزینه تعویض لوازم آسیب دیده بسیار سنگین خواهد بود و همین امر اهمیت مرحله عیب یابی را دوچندان می کند. عیب یابی دقیق و اصولی موجب می شود که تکنسین دید کاملی از بخش های آسیب دیده داشته باشد و تنها در موارد ضروری اقدام به تعویض قطعه نماید. ارائه خدمات با کیفیت در کوتاه ترین زمان ممکن همیشه سرلوحه کار تکنسین های نمایندگی تعمیرات موبایل بوده است.

تعویض ال سی دی آیفون

روند تعویض ال سی دی آیفون

چنانچه میزان شکستگی صفحه نمایش گوشی به حدی زیاد باشد که امکان تعمیر آن وجود نداشته باشد طبیعتا برای بازگرداندن گوشی به حالت اولیه راهی جز تعویض ال سی دی آیفون باقی نخواهد ماند. در صورت آسیب دیدگی این بخش و نیاز به تعویض تاچ ال سی دی آیفون لازم است حساسیت بالایی نسبت به انتخاب مرکز تعمیر کننده آن داشته باشید. تعویض ال سی دی گوشی آیفون بسیار حساس بوده و باید صرفا در مراکز مجاز و معتبر انجام شود تا از تحمیل هزینه های هنگفت به کاربر جلوگیری شود.

 نکته دیگر این است که تعویض این بخش در گوشی آیفون نیاز به دانش و تجربه کاری دارد و باز شدن گوشی توسط افراد بی تجربه می تواند موجب وارد شدن آسیب های جبران ناپذیری به دستگاه شود. یافتن مراکز معتبر برای تعمیر گوشی های آیفون همواره یکی از دغدغه های اصلی کاربران این گوشی های تلفن هوشمند بوده است. واحد مخصوص تعمیرات آیفون در مرکز سخت افزار ایران در ابتدا با هدف رفع این نیاز راه اندازی شد. در این مرکز متخصصین تعمیر آیفون با استفاده از ابزارهای مخصوص اقدام به تعمیر و در صورت نیاز تعویض قطعات آسیب دیده می کنند. قطعات جایگزین شده همگی اصل بوده و کیفیت بالایی دارند.

هزینه تعویض ال سی دی گوشی آیفون

زمانی که هر نوع ایرادی در عملکرد گوشی های هوشمند به وجود می آید یا گوشی دچار آسیب می شود دو سوال اساسی در ذهن کاربر نقش می بندد. اولین سوال این است که آیا گوشی قابل تعمیر شدن است یا نه؟ و سوال دوم هم این است که هزینه تعمیر گوشی چقدر خواهد بود. پاسخ هر دوی این سوالات در دست تکنسین های تعمیرات است. در واقع تکنسین فنی است که با بررسی و عیب یابی گوشی متوجه می شود که آسیب وارد شده به دستگاه چه میزان بوده و آیا امکان تعمیر آن وجود دارد یا خیر.

پس از بررسی دستگاه و مشخص شدن قطعات آسیب دیده می توان در مورد هزینه های تعمیر یا تعویض ال سی دی آیفون یا سایر قطعات آن اظهار نظر کرد. اعلام یک هزینه ثابت برای تعمیر یا تعویض ال سی دی گوشی آیفون غیرمنطقی است زیرا گاهی ممکن است آسیب وارد شده جزئی بوده و هزینه تعمیرات کمتر از میزان اعلام شده باشد و همچنین هزینه ها طبق مدل متغیر است برای مثال قیمت تعویض ال سی دی iphone 6 با 11 متفاوت است. از همین رو در مرکز سخت افزار ایران اعلام هزینه تعویض تاچ ال سی دی پس از بازدید دستگاه و مشخص شدن میزان آسیب های وارد شده امکان پذیر خواهد بود. علاوه بر آن در این مرکز تعمیر قطعات نسبت به تعویض آنها اولویت دارد.

تعویض ال سی دی گوشی آیفون

چه زمانی باید برای تعویض تاچ ال سی دی آیفون اقدام کرد؟

یکی از نکات منفی در مورد ال سی دی گوشی های موبایل هوشمند این است که در اکثر موارد امکان تعمیر تاچ آیفون وجود نداشته و تنها راه برای بازگرداندن گوشی تعویض ال سی دی آیفون خواهد بود. ال سی دی آیفون بسیار حساس است و گاهی وارد شدن یک ضربه به ظاهر خفیف نیز می تواند منجر به شکستگی آن شود.

گاهی اوقات نیز ممکن است آبخوردگی صفحه نمایش منجر به سوختن این بخش شده و کاربر را مجبور به تعویض ال سی دی گوشی آیفون کند. چنانچه مدار پاور گوشی یا دیگر قطعات درگیر با آن خراب شوند عملکرد نمایشگر مختل شده و کاربر باید برای تعویض تاچ ال سی دی آیفون به مراکز تعمیرات معتبر مراجعه نماید.

تعویض تاچ ال سی دی آیفون

مراحل کلی تعویض ال سی دی گوشی آیفون

در ادامه این بخش به بررسی مراحل کلی تعویض ال سی دی آیفون می پردازیم. توجه داشته باشید که بیان این مراحل صرفا برای آشنایی کلی کاربران بوده و اکیدا توصیه می شود که در صورتی که دانش کافی در این زمینه ندارید از دستکاری دستگاه جهت تعویض ال سی دی گوشی آیفون جددا خودداری کنید. مراحل تعویض تاچ ال سی دی آیفون عبارتند از:

 • خاموش کردن گوشی
 • باز کردن پیچ های کنار درگاه شارژ گوشی
 • گرم کردن صفحه نمایش با ابزارآلات مخصوص
 • استفاده از اسپاتول برای ایجاد شکاف بین شاسی و صفحه نمایش
 • باز کردن صفحه نمایش گوشی آیفون
 • باز کردن کانکتورهای باتری، فلت، سنسورها و سایر بخش ها
 • جدا کردن کابل فلت گوشی
 • جدا کردن صفحه نمایش از شاسی
 • خارج کردن بلندگوی داخلی
 • جدا کردن نمایشگر آسیب دیده و جایگزین کردن ال سی دی جدید
 • بستن تمامی اتصالات، کانکتورها و کابل ها

فیلم آموزش تعویض ال سی دی موبایل اپل

برای درک بهتر چگونگی تعویض ال سی دی موبایل اپل ، فیلم آموزشی تعویض ال سی دی آیفون را تا انتها ببنید.