چه موقع نیاز به تعویض تاچ و ال سی دی آیفون 6 وجود دارد؟

تاچ و ال سی دی آیفون 6

ال سی دی گوشی همیشه در معرض آسیب و خرابی است. در گوشی های برند اپل از جمله آیفون 6، بروز مشکل در تاچ و ال سی دی دستگاه یکی از موارد رایج است. در صورت تشخیص تعمیرکار به تعمیر پذیر نبودن این قطعات، باید برای تعویض تاچ و ال سی دی آیفون 6 اقدام کرد.

گاهی اوقات در زمان استفاده از گوشی های لمسی، کاربر متوجه می شود که متاسفانه تاچ پنل دستگاه درست کار نمی کند. این حالت یا به صورت موقتی و هر چند بار یک بار مشاهده می شود یا این که به صورت دائمی بعد از گذشت مدتی از بروز اختلال، کلا تاچ گوشی کار نمی کند. بروز این مشکل در گوشی های لمسی به معنی عدم امکان استفاده از دستگاه بوده و به این دلیل اولین اقدام، نیاز به بررسی و تعمیر مشخصه تاچ در دستگاه مورد نظر است. 

حال برخی اوقات این مشکل به تنهایی مربوط به پنل تاچ است و آن بخش هدف تعمیر خواهد بود، اما در مواردی نیز ممکن است ال سی دی گوشی دچار مشکل شده باشد. به این ترتیب باید ال سی دی به صورت کامل به همراه پنل تاچ تعمیر یا تعویض شود. به هر حال، این وظیفه تعمیرکار است که ریشه اصلی مشکل را تشخیص داده و برای رفع آن اقدام کند. در این جا می خواهیم اختصاصا در ارتباط با تاچ و ال سی دی آیفون 6 صحبت کنیم و ببینم در چه مواقعی نیاز به تعویض این قطعات وجود دارد.

تاچ و ال سی دی آیفون 6

چه آسیب هایی می تواند موجب بروز مشکل در تاچ و ال سی دی آیفون 6 شود؟

به صورت کلی آسیب های سخت افزاری مهم ترین دلیلی است که به دنبال آن نیاز به تعویض تاچ پنل و LCD آیفون 6 به وجود خواهد آمد. ضربه، وارد آمدن فشار به صفحه نمایش دستگاه، زمین خوردن گوشی، آبخوردگی گوشی و مواردی از این دست مهم ترین دلایل آسیب به ال سی دی و پنل تاچ گوشی های برند اپل است. در بدترین حالتی که ال سی دی دستگاه می سوزد یا می شکند و پنل تاچ کاملا از کار می افتد، راه حل پیشنهادی تعمیرکار گوشی اپل مورد نظر، تعویض تاچ و ال سی دی آیفون 6 است.

چه مشکلاتی در تاچ و ال سی دی آیفون 6 اپل مشاهده می شود؟

در درجه اول، شکستگی سطح ال سی دی اولین و رایج ترین مشکلی است که در گوشی های لمسی از جمله برند اپل دردسر ساز خواهد بود. در ادامه ممکن است در اثر ورود آب به درون دستگاه یا نوسانات برقی و مشکلات سخت افزاری داخلی، مشکلاتی نظیر خرابی آی سی های تصویر، پارگی فلت متصل به ال سی دی، خرابی تاچ و … در دستگاه مشاهده شود.

اما سوال مهم این جاست که در کدام یک از این حالت ها نیاز به تعویض تاچ و ال سی دی آیفون 6 وجود خواهد داشت؟ در ادامه با بررسی حالت های مختلفی که در صورت بروز مشکل در این گوشی ها مشاهده می شود، به پاسخ این سوال خواهیم رسید.

تعویض تاچ و ال سی دی آیفون 6 اپل

از کار افتادن تاچ و ال سی دی

برای بررسی شرایط های مختلفی که بر اساس آن باید در خصوص تعمیر یا تعویض تاچ و ال سی دی آیفون 6 مورد نظر تصمیم گرفت، ابتدا باید حالت های مختلف مشاهده شده در این دستگاه ها را بررسی کرد. یکی از حالت های رایج این است که در صفحه نمایش دستگاه تصویر و محتوا های ویدئویی به خوبی نمایش داده می شود، اما پنل تاچ کار نمی کند. این کار نکردن هم یا به صورت کلی و دائمی است یا این که تاچ ضعیف شده و درست کار نمی کند. در یک حالت دیگر، تصویر مشکل دارد، به این معنی که یا تصویری نمایش داده نمی شود یا این که تصویر مخدوش، خط دار و تیره است. سیاه شدن کامل ال سی دی نیز یکی دیگر از حالت های رایجی است که ممکن است در گوشی های آیفون از جمله آیفون 6 مشاهده شود.

 در بدترین حالت، تصویر و تاچ هر دو با هم از کار می افتند. یعنی نه تنها تصویری روی نمایشگر نمایش داده نمی شود، بلکه پنل تاچ نیز کلا از کار افتاده و هر دو با هم کار نمی کنند. این حالتی است که در بیشتر مواقع به تعویض تاچ و ال سی دی آیفون 6 ختم خواهد شد. البته باز هم بررسی های بیشتر توسط تعمیرکار دستگاه مورد نیاز است. این که پنل تاچ و LCD آیفون 6 مورد نظر قابلیت تعمیر دارد یا خیر و این که چه راه حل هایی برای رفع مشکل ایجاد شده در گوشی پیش روی شما است، تنها به نظر تکنسین مربوطه دارد. در مرکز تعمیراتی سخت افزار ایران، تعمیرکاران گوشی های اپل در تلاش اند تا بهترین خدمات را در این خصوص به کاربران ارائه دهند.

در صورت نیاز به تعویض تاچ و ال سی دی آیفون 6 به چه نکاتی باید توجه کرد؟

  • در نهایت اگر تعمیرکار دستگاه به این نتیجه برسد که به تعویض پنل تاچ و LCD آیفون 6 نیاز است، برخی موارد در این زمینه از اهمیت زیادی برخودار است. از جمله موارد زیر نکات مهمی است که باید به آن توجه کنید:
  • در سریع ترین زمان ممکن برای تعویض تاچ و ال سی دی آیفون 6 مورد نظر اقدام کنید، این امر خصوصا زمانی اهمیت دارد که تنها ال سی دی شکسته و نیاز به تعویض دارد. اهمیت ندادن به این مهم و استفاده از دستگاه بدون انجام اقدامات لازم برای تعمیر یا تعویض تاچ یا ال سی دی دستگاه، می تواند به دیگر بخش های گوشی نیز آسیب برساند.
  • حتما به مراکز معتبری مراجعه کنید که در زمینه تعمیر گوشی های اپل از جمله آیفون 6 تجربه و مهارت کافی را داشته باشند
  • استفاده از ابزار ها و وسایل اورجینال برای تعمیر و تعویض پنل تاچ و LCD آیفون 6 اهمیت زیادی دارد
  • مهم ترین و قابل توجه ترین نکته در خصوص تعویض تاچ و ال سی دی آیفون 6، استفاده از قطعات اصلی و اورجینال دستگاه است تا کیفیت و عملکرد دستگاه درست مانند روز اول حفظ شود.
امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *