بررسی فرایند تعمیر و تعویض ال سی دی گوشی گلکسی A71

ال سی دی گوشی گلکسی A71

در موارد متعدد، آسیب هایی که به ال سی دی گوشی گلکسی A71 وارد می شود، نیاز به تعمیرات تخصصی یا تعویض ال سی دی را ایجاد می کند که با مراجعه به مراکز تخصصی و عیب یابی درست دستگاه می توان به این مهم دست یافت.

تعمیر و تعویض ال سی دی گوشی گلکسی A71

در این جا می خواهیم در خصوص بخش حساس تمامی گوشی ها از جمله مدل A71 صحبت کنیم، یعنی مشکلات ایجاد شده در ال سی دی گوشی گلکسی A71. بر همین اساس و مشکلات ایجاد شده در ال سی دی آن مشخص می شود که این قطعه نیاز به تعمیر دارد یا تعویض. در ادامه با اشاره به انواع مشکلات ایجاد شده در LCD گوشی گلکسی A71، فرایند تعمیر یا تعویض آن را بررسی می کنیم.

مشکلات متفاوتی ممکن است در ال سی دی گوشی گلکسی A71 دیده شود

همان طور که گفته شد، این که ال سی دی گوشی گلکسی A71 نیاز به تعمیر دارد یا این که باید آن را تعویض کرد، بر اساس عیب یابی و مشکل ایجاد شده در این بخش مشخص می شود. به صورت کلی، ایرادات و مشکلات زیر می تواند در LCD ای دستگاه ها دیده شود:

  • ممکن است قسمتی از ال سی دی گوشی به رنگ های سیاه، سبز یا حتی بنفش نیز در آید.
  • ممکن است نمایشگر دستگاه به صورت کامل سیاه یا تاریک شده باشد
  • ال سی دی گوشی شکسته شده باشد
  • فلت نمایشگر گوشی پاره شود
  • تصویر در نمایشگر مدام بپرد یا این که هنگام مشاهده تصاویر و فیلم، لرزش داشته باشد

هر یک از این مشکلات و ایراد ها به دلایل مختلفی ایجاد می شوند و می توانند تاثیرات متفاوتی نیز به دنبال داشته باشد. به صورت کلی، مواردی از جمله ورود به آب به گوشی، زمین خوردن، وارد شدن ضربه و وارد شدن فشار به نمایشگر دستگاه یا بروز برخی مشکلات سخت افزاری داخلی می تواند دلیل خرابی های ال سی دی گوشی گلکسی A71 باشند.

تعمیر و تعویض ال سی دی گوشی گلکسی A71 در صورت رنگی شدن بخشی از نمایشگر

یکی از موارد رایج مشاهده شده در این گوشی ها، حالتی است که در آن قسمتی از نمایشگر دستگاه به رنگ سیاه، سبز یا بنفش تغییر رنگ می دهد. به نوعی، این حالت این طور نیز دیده می شود که گویا در قسمتی از ال سی دی، جوهر پخش شده است. دلیل بروز این مشکل، می تواند هم به دلیل آسیب ها و مشکلات سخت افزاری باشد و هم ایراد های نرم افزاری درون دستگاه می تواند باعث این حالت شود. مواردی مانند ضربه و زمین خوردن گوشی و ورود مایعات و رطوبت به درون آن مهم ترین دلایل بروز این مشکل در ال سی دی گوشی گلکسی A71 است.

در صورت بروز این آسیب ها، سطح خرابی و بروز مشکل در دستگاه می تواند از کار کردن تاچ و کلیه عملکرد های دستگاه تا از کار افتادن تاچ و غیر قابل استفاده شدن گوشی باشد. جالب است که در اکثر مواقع حتی هیچ گونه شکستگی نیز در نمایشگر گوشی وجود ندارد. در تمام این موارد، تعمیرکار با بررسی دلیل بروز مشکل و سطح آسیب و خرابی در LCD گوشی گلکسی A71، اقدام به تعمیر یا در صورت نیاز تعویض ال سی دی دستگاه می نماید.

تعویض یا تعمیر در صورت شکستن ال سی دی گوشی گلکسی A71

مشکلی که برای بسیاری از کاربران در اثر بی احتیاطی ایجاد می شود، زمین خوردن و وارد شدن ضربه به ال سی دی گوشی است. در این مواقع دو حالت وجود دارد. گاهی اوقات کاربران بسیار خوش شانس هستند و تنها آسیبی که به دستگاه آن ها وارد شده، متوجه گلس گوشی است. در صورت شکستن گلس و سالم بودن ال سی دی، قطعا سطح آسیب و هزینه تعمیر و تعویض کم تر خواهد بود.

اما برای این که کاربر بفهمد که آسیب و شکستگی ایجاد شده در چه بخشی است، باید عملکرد نمایشگر را بررسی کند. در صورتی که صفحه شکسته باشد اما پنل تاچ به صورت کامل کار می کند و تصاویر و محتوا های ویدئویی به راحتی و بدون هیچ مشکلی اجرا شده و نمایش داده می شوند، می توان نتیجه گرفت که احتمال زیاد تنها گلس آسیب دیده است و ال سی دی گوشی گلکسی A71 سالم است.

نکته مهمی که در خصوص LCD گوشی گلکسی A71 وجود دارد، مقاومت بیش تر آن در برابر ضربه است. دلیل آن هم استفاده از یک گلس بسیار مقاوم در این گوشی ها است که اصطلاحا به آن گوریلاگلس گفته می شود. به هر حال اگر آسیب به نحوی باشد که ال سی دی گوشی گلکسی A71 آسیب دیده باشد، تعمیرکار با بررسی نوع آسیب، امکان تعمیر آن را بررسی می کند و در صورتی که ال سی دی قابل تعمیر نباشد، آن را تعویض می کند. از کار افتادن تاچ یا عدم نمایش تصاویر به صورت کامل یا نمایش ناقص تصاویر، نشان دهنده خرابی و بروز مشکل در ال سی دی دستگاه خواهد بود.

تعمیر و تعویض ال سی دی گوشی گلکسی A71 در صورت سیاه شدن صفحه نمایش

در حالت های دیگر، ممکن است که صفحه نمایش گوشی به صورت کامل از کار بیفتد و سیاه رنگ شود. تصویر سیاه به این معنی است که هیچ تصویری نمایش داده نمی شود، در حالی که گوشی روشن است و حتی در صورت برقراری تماس، صدای زنگ خوردن آن نیز شنیده می شود. گاهی اوقات این حالت به معنی سوختن کامل ال سی دی گوشی گلکسی A71 است. البته این امر در تمام موقعیت ها صدق نمی کند.

این وظیفه یک تعمیرکار است که با بررسی و عیب یابی دستگاه، ریشه مشکل را پیدا کرده و برای رفع آن چه از طریق تعمیر و چه از طریق تعویض LCD گوشی گلکسی A71، اقدام کند. مواردی مانند ضربه و آسیب های فیزیکی و ورود آب به درون گوشی می تواند دلیل بروز این حالت باشند.

در صورت پرش و لرزش تصویر ال سی دی ، چه اقدامی باید انجام شود؟

در مواردی ممکن است که هنگام پخش یک محتوای ویدئویی، تصاویر لرزش داشته باشند یا اصطلاحا بپرند. این مورد نیز مشکلی است که در اکثر مواقع به ایرادات ال سی دی مربوط می شود. پرش و لرزش تصویر به حالت های مختلفی ممکن است مشاهده شود. برای مثال ممکن است نور صفحه کم شود یا تصاویر به رنگ های دیگری نمایش داده شوند.

در مورد دلیل بروز این مشکلات در ال سی دی گوشی گلکسی A71 باید گفت که هم اختلالات نرم افزاری و هم آسیب های فیزیکی نظیر ضربه و آب خوردگی گوشی می تواند عامل بروز مشکل در نظر گرفته شود. به هر حال، دستگاه باید توسط تعمیرکار عیب یابی شود. برخی مواقع، خصوصا در صورتی که ریشه مشکل، اختلالات نرم افزاری باشد، معمولا مشکل با تعمیر برطرف می شود. برخی مواقع نیز با تعویض برخی قطعات یا تعمیر آن ها می توان مشکل را برطرف نمود. در نهایت نیز اگر تعمیرکار تشخیص دهد تنها راه حل تعویض LCD گوشی گلکسی A71 است، با تعویض کامل آن مشکل دستگاه را برطرف می کند.

چه مشکلات دیگری ممکن است در ال سی دی دستگاه مشاهده شود؟

از دیگر مشکلاتی که می توان در خصوص ال سی دی گوشی گلکسی A71 به آن اشاره کرد، مشکلاتی است که در عملکرد تاچ دستگاه ایجاد می شود. در این حالت یا تاچ کلا از کار می افتد یا این که کند شده و در برخی مواقع عملکرد درستی ندارد. این در حالی است که معمولا نمایش تصاویر عادی و بدون ایراد است. به هر حال، عمل نکردن تاچ در خصوص گوشی های لمسی به معنی از کار افتادن دستگاه است و باید سریعا برای رفع مشکل و انجام تعمیرات مورد نیاز اقدام کرد.

برای رفع مشکلات ال سی دی به مراکز تخصصی مراجعه نمایید

به هر حال هر یک از این موارد، در صورت بروز و مشاهده باید در اسرع وقت برطرف شود، چرا که کل عملکرد دستگاه های لمسی و هوشمند وابسته به درست کار کردن ال سی دی آن ها است. بنابراین با مراجعه به مراکز تعمیرات تخصصی، فرایند تعمیر و تعویض ال سی دی گوشی گلکسی A71 خود را به افراد حرفه ای سپرده تا از کاربرد قطعات و ابزار های اورجینال و تخصصی برای رفع مشکلات LCD گوشی گلکسی A71 خود اطمینان حاصل نمایید.

امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *