بررسی نکات مربوط به تعویض ال سی دی گوشی هوآوی Y7

آسیب دیدن ال سی دی در دستگاه های هوشمند از جمله گوشی هوآوی Y7 امری اجتناب ناپذیر است. در مواردی می توان مشکلات ایجاد شده در این قطعه را با تعمیر برطرف نمود، اما در بیشتر مواقع تنها راه برای برطرف کردن آسیب وارد شده به ال سی دی گوشی هوآوی Y7، تعویض آن است. تصور کنید در حالی که مشغول استفاده از گوشی خود هستید، ناگهان گوشی شما از دست تان می افتد و با زمین خوردن دستگاه، ال سی دی آن آسیب می بیند. این حالت یکی از رایج ترین و بدترین مشکلاتی است که کاربران گوشی های هوشمند با آن مواجه می شوند. به صورت کلی، آسیب های متفاوتی ممکن است متوجه ال سی دی گوشی شده و در نتیجه عملکرد دستگاه تحت تاثیر قرار بگیرد. در مواردی می توان با انجام برخی فرایند های تعمیری، مشکلات ایجاد شده در ال سی دی دستگاه را برطرف کرد، ولی در برخی مواقع نیاز به تعویض ال سی دی است. در این جا می خواهیم در خصوص مشکلات ال سی دی در گوشی هوآوی Y7 صحبت کنیم و این که در چه مواردی نیاز به تعویض ال سی دی گوشی هوآوی Y7 وجود دارد.

بررسی نکات مربوط به تعویض ال سی دی گوشی هوآوی Y7

چه مشکلاتی ممکن است برای ال سی دی گوشی هوآوی Y7 به وجود بیاید؟

برای تشخیص قابل حل بودن مشکلات ال سی دی با تعمیرات تخصصی یا این که تنها راه تعویض ال سی دی گوشی هوآوی Y7 است، نیاز است تا ریشه مشکل ایجاد شده در ال سی دی، به درستی بررسی شود. بعد از عیب یابی گوشی، تعمیرکار تشخیص می دهد که چه رویکردی را باید در پیش بگیرد. موارد زیر از جمله عمده مشکلاتی است که ممکن است در ال سی دی گوشی هوآوی Y7 مشاهده شود که راهکار رفع برخی از آن ها عوض کردن LCD گوشی هوآوی Y7 است.

 • مشکلات ممکن است ریشه نرم افزاری داشته باشند
 • بخشی از ال سی دی گوشی به رنگ سیاه در می آید
 • ممکن است تنظیمات مربوط به نمایشگر دستگاه به هم ریخته باشد
 • ایراد های ال سی دی می تواند مربوط به مشکلات سخت افزاری باشد
 • ورود آب و رطوبت به درون ال سی دی، یکی از موارد آسیب رسان به گوشی است
 • به دلایل مختلفی ممکن است تصویر در صفحه نمایش به رنگ های سبز، بنفش یا سیاه تغییر رنگ یابد
 • خطوط و لکه هایی روی نمایشگر مشاهده می شود
 • ممکن است قسمتی از صفحه یا کل آن در اثر ضربه شکسته باشد
 • مشکلاتی در دریافت و نمایش تصاویر و محتوا ها وجود داشته باشد
 • کاربر با مشکل پرش و لرزش تصویر در گوشی خود مواجه می شود
 • سیاه شدن صفحه نمایش گوشی

 • تاچ دستگاه از کار می افتد و عملکردی ندارد، در حالی که مشکلی در تصویر مشاهده نمی شود

به هر حال این مشکلات که به عنوان رایج ترین موارد مشاهده شده بین کاربران محسوب می شوند، هر یک به دلیلی رخ داده و برای برطرف کردن آن ها راهکاری مشخص وجود دارد. در برخی از این موارد، تعمیرکار برای رفع مشکل ال سی دی، چاره ای جز تعویض ال سی دی گوشی هوآوی Y7 نخواهد داشت. اما برای داشتن درک درستی از فرایند عوض کردن LCD گوشی هوآوی Y7، بهتر است با ساختار و بخش های تشکیل دهنده این قطعه آشنا شویم.

چه مواردی می تواند موجب آسیب رساندن به ال سی دی گوشی هوآوی Y7 شود؟

مشکلات متعدد مشاهده شده در ال سی دی این گوشی ها، می تواند در اثر موارد متفاوتی ایجاد شود. آب خوردگی و ورود رطوبت یکی از این دلایل است که می تواند به ال سی دی گوشی آسیب برساند. زمین خوردن و وارد شدن ضربه به صفحه نمایش نیز یکی دیگر از دلایل بروز آسیب است. اگر به نمایشگر گوشی فشار وارد شود، ممکن است ال سی دی آسیب ببیند. نوسانات برقی، مشکلات درونی دستگاه و مواردی از این قبیل را می توان دلیل بروز آسیب به ال سی دی در نظر گرفت. در برخی از موارد، برای رفع مشکل ایجاد شده تعمیرکار اقدام به تعویض ال سی دی گوشی هوآوی Y7 می کند.

این مقاله ی کاربردی را از دست ندهید :  ویژگی های هواوی mate 10

هر ال سی دی از چه قسمت هایی تشکیل شده است؟

زمانی که بحث تعویض ال سی دی گوشی هوآوی Y7 مطرح می شود، باید به بخش های مختلفی که این قطعه دارد اشاره کرد. به صورت معمول هر ال سی دی یک مجموعه کامل از چندین قسمت مرتبط به هم است که در کنار هم  عملکرد تاچ و نمایش تصویر دستگاه را بر عهده دارند. در قسمت بیرونی، ابتدا با گلس گوشی مواجه می شویم. در بیشتر مواقع زمانی که فکر می کنیم، ال سی دی شکسته، این گلس گوشی است که دچار آسیب شده و به بخش های زیرین آن آسیبی وارد نشده است. بعد از آن با پنل تاچ دستگاه رو به رو می شویم و در ادامه نیز، ال سی دی قرار گرفته است.

دیگر قسمت های ال سی دی، شامل فلت های متصل به نمایشگر، مدار و آی سی های مرتبط با ال سی دی و برد دستگاه هستند. بسته به اینکه آسیب در چه بخشی و چه مشکلی به وجود آمده است، فرایند عوض کردن LCD گوشی هوآوی Y7 تعیین خواهد شد.

در چه مواردی نیاز به تعویض ال سی دی گوشی هوآوی Y7 وجود ندارد؟

همان طور که گفته شد، تعمیرکار گوشی را بررسی می کند و امکان تعمیر یا تعویض ال سی دی گوشی هوآوی Y7 را بررسی می کند. در مواردی می توان با تعمیر یا تعویض برخی بخش ها، مشکل را برطرف کرد و نیازی به عوض کردن LCD گوشی هوآوی Y7 به صورت کامل وجود ندارد. این موارد شامل گزینه های زیر است:

 • اگر تنها گلس شکسته باشد؛ گاهی در اثر ضربه یا زمین خوردن، صفحه گوشی می شکند و آسیب می بیند. اما در این حالت تاچ دستگاه سالم است و مشکلی در نمایش تصویر وجود ندارد. اکثرا در این حالت تنها بخش آسیب دیده گلس گوشی است که با تعویض آن می توان مشکل را برطرف کرد. خسارت وارد شده در صورت آسیب دیدن گلس بسیار کم تر خواهد بود.
 • پنل تاچ کار نمی کند؛ در مواردی مشاهده شده که آسیب و مشکل ایجاد شده در نمایشگر گوشی مورد نظر، مربوط به عملکرد تاچ آن است و نمایش تصویر مشکلی ندارد. در این مواقع نیز با تعویض پنل تاچ گوشی، مشکلات ال سی دی برطرف می شود.
 • مشکلات نرم افزاری نیز معمولا به واسطه انجام برخی تنظیمات و تعمیرات نرم افزاری، بدون نیاز به تعویض ال سی دی گوشی هوآوی Y7 برطرف می شوند.
 • تعویض فلت پاره شده، آی سی سوخته و مواردی از این دست نیز می تواند بدون نیاز به عوض کردن LCD گوشی هوآوی Y7، مشکلات آن را برطرف نماید.

تعویض ال سی دی گوشی هوآوی Y7 در چه شرایطی مورد نیاز است؟

با این حال، برخی مواقع مشکل در حدی است که بنا به تشخیص تعمیرکار، امکان تعمیر وجود ندارد و باید ال سی دی به صورت کامل تعویض شود. در حالت های زیر معمولا بنا به نظر تعمیرکار، نیاز به تعویض ال سی دی گوشی هوآوی Y7 به صورت کامل وجود دارد:

 • زمانی که ال سی شکسته شده باشد و آسیبی جدی به آن وارد شده باشد
 • زمانی که تصویر کاملا از دست رفته و سیاه شده، معمولا در این حالت ال سی دی کاملا سوخته و نیاز به تعویض شدن دارد
 • ال سی دی آب خورده در اکثر موارد بنا به تشخیص تعمیرکار نیاز به تعویض دارد
 • آسیب هایی که با تعمیر قابل حل نیست، مانند مواردی که بخشی از تصویر رنگی شده یا روی صفحه خطوط و لکه های مشاهده می شود که با تعمیر قابل حل شدن نیست، در این موارد برای رفع مشکل مشاهده شده در صفحه نمایش دستگاه، تعمیرکار با تعویض ال سی دی گوشی هوآوی Y7، مشکل آن را برطرف می کند.

در زمان عوض کردن LCD گوشی هوآوی Y7 به چه نکاتی باید توجه داشت؟

ال سی دی در گوشی های هوشمند را می توان به عنوان یکی از حساس ترین و مهم ترین قطعات در نظر گرفت. آسیب به آن در هر سطح و اندازه ای که باشد، می تواند عملکرد دستگاه را کلا مختل نماید. یکی از نکات مهم در خصوص آسیب رسیدن به ال سی دی گوشی این است که در اسرع وقت برای رفع مشکل آن اقدام کنید. برای مثال زمانی که گوشی دچار ضربه می شود یا آب وارد آن می شود، در بیشتر مواقع ممکن است بتوان با تعمیر به موقع مانع از آسیب رسیدن به دیگر بخش ها شد. علاوه بر این، تعمیر یا تعویض ال سی دی در سریع ترین زمان ممکن برای جلوگیری از وارد شدن آسیب به دیگر بخش های دستگاه الزامی است.

تعویض ال سی دی گوشی هوآوی Y7 فرایندی تخصصی است و باید حتما در مراکز حرفه ای انجام شود. نکته مهم آخر در خصوص عوض کردن LCD گوشی هوآوی Y7، استفاده از قطعات اورجینال از جمله، گلس، پنل تاچ و ال سی دی اصلی دستگاه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × چهار =