تعویض تاچ و ال سی دی گلکسی S5

تاچ و ال سی دی، جزو قطعات حساس گوشی تلفن همراه هستند که گلکسی S5 نیز از این قاعده مستثنی نیست. صفحه نمایش این گوشی از نوع لمسی خازنی است و اندازه آن 5.1 اینچ است. اگر به دلایلی نیاز به تعویض تاچ و ال سی دی گلکسی S5 کردید بهتر است ابتدا با اجزای تشکیل دهنده صفحه نمایش آشنا باشید و بدانید آسیب به کدام بخش وارد شده است.

تعویض-تاچ-و-ال-سی-دی-گلکسی-S5

اجزای تشکیل دهنده صفحه نمایش گلکسی S5

صفحه نمایش گلکسی S5  از 3 بخش تشکیل شده است: گلس، تاچ و ال سی دی . هر یک از این قطعات وظایف مخصوص به خودشان را دارند.

گلس اولین قطعه ایست که با آن برخورد می کنید. گلس وظیفه محافظت از صفحه نمایش را به عهده دارد. البته باید توجه داشته باشید که این گلس با گلسی که در مغازه های لوازم جانبی گوشی بر روی موبایل نصب می کنند متفاوت است. این قطعه متعلق به خود صفحه نمایش است. گلسی که در بیشتر گوشی های سامسونگ به کار می رود از نوع گوریلا است. مقاومت و استحکام این نوع از گلس بالاست و کیفیت خوبی دارد. اگر تنها گلس آسیب دیده باشد نیازی به تعویض تاچ و ال سی دی گلکسی S5 نیست و لازم است شما تنها گلس را تعویض کنید.

در زیر گلس تاچ دستگاه قرار دارد. وظیفه تاچ در گوشی تلفن همراه انتقال دستورات لمسی به دستگاه است. و در نهایت پس از تاچ، ال سی دی قرار گرفته است که وظیفه نمایش محتوا را بر عهده دارد. آسیب و یا شکستگی که باعث از کار افتادن این قطعات شود در نهایت ، موجب تعویض تاچ و ال سی دی Samsung Galaxy S5 خواهد شد.

دلایل خرابی صفحه نمایش گلکسی S5

یکی از دلایل شایع آسیب به تاچ و ال سی دی Galaxy S5 ضربه و فشار است. گوشی خود را کنار اجسام نوک تیز قرار ندهید. ضربه و فشار می تواند موجب آسیب جدی شود و در نهایت شما را مجبور به تعویض تاچ و ال سی دی گلکسی S5 خواهد کرد.

درست است که امروزه اکثر موبایل ها در برابر گرما و حرارت مقاوم هستند اما این قابلیت در همه آنها در یک سطح نیست. گرما نیز می تواند یکی از دلایل آسیب به تاچ و ال سی دی باشد. گاهی این آسیب ها به قدری جدی است که راهی جز تعویض تاچ و ال سی دی Samsung Galaxy S5 ندارید.

آسیب به صفحه نمایش  گوشی گلکسی s5

گاهی پس از وارد شدن ضربه شما فکر می کنید که تاچ و ال سی دی شکسته است. در این صورت اگر توانستید با تاچ گوشی کار کنید ( دستورات لمسی شما را اجرا کرد)، پس بخت با شما یار بوده است و نیازی به تعویض تاچ و ال سی دی گلکسی S5 ندارید، بلکه کافی است گلس گلکسی S5 را تعویض کنید.

در مواردی پس از وارد شدن ضربه، فشار و … تاچ گوشی از کار می افتد ولی صفحه نمایش کماکان روشن است. در این حالت متاسفانه باید اقدام به تعویض تاچ و ال سی دی Samsung Galaxy S5 کنید.

حالت دیگری نیز ممکن است اتفاق بیافتد. ممکن است شما ترک هایی مثل تار عنکبوت روی صفحه نمایش ببینید و تاچ گوشی نیز از کار افتاده باشد. در این شرایط ممکن است صفحه نمایش هم چیزی نشان ندهد. در این صورت هم تاچ و هم ال سی دی آسیب جدی دیده اند و شما راهی جز تعویض تاچ و ال سی دی گلکسی S5 ندارید.

نکات مهم قبل از تعویض تاچ و ال سی دی گلکسی s5

  • قبل از شروع تعویض، حتما از اطلاعات گوشی خود پشتیبان تهیه کنید.
  • خودتان دست به تعویض تاچ ال سی دی نزنید.
  • حتما به یک مرکز مجاز تعمیر موبایل مراجعه کنید.

فیلم آموزش تعویض تاچ و ال سی دی گلکسی S5

قبل از شروع کار گوشی را خاموش کنید. ابتدا باید درب پشتی تلفن همراه را جدا کنید. و سپس باتری را بیرون بیاورد. بعد از آن نوبت کارت حافظه است که خارج کنید. سپس سیم کارت را بردارید. در ادامه برای تعویض تاچ و ال سی دی Samsung Galaxy S5 ، نوک اسپاتول را زیر لبه برات پلاستیکی دکمه هوم قرار دهید و آن را به بالا هول دهید.

حالا می توانید براکت را با پنس جدا کنید. سپس کانکتور دکمه هوم را باز کنید. برای اینکه لبه های قاب گلکسی بتواند جدا شوند نیاز است که ابتدا به آن گرما بدهید. مرحله آخر در تعویض تاچ و ال سی دی Galaxy S5، باز کردن کانکتور تاچ و ال سی دی است. در انتها می توانید تاچ و ال سی دی گوشی را از بدنه جدا کنید. پس از تعویض تاچ و ال سی دی گلکسی S5، باید تمامی مراحل بالا را از انتها به ابتدا انجام دهید. ادامه ی آموزش را در فیلم آموزشی ببینید.

سخن آخر

همواره پیشگیری بهتر از درمان است.  از گوشی Galaxy S5 خود به خوبی مراقبت کنید. آن را کنار اجسام نوک تیز قرار ندهید. از وارد کردن ضربه به صفحه نمایش آن جلوگیری کنید تا نیاز به تعویض تاچ و ال سی دی گلکسی S5 نداشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + هفت =