آموزش پیدا کردن گوشی شیائومی با Mi Cloud

پیدا کردن گوشی شیائومی با Mi Cloud، قابلیتی است که این برند در گوشی هایش ایجاد کرده تا کاربران به سادگی بتوانند موبایل خود را ردیابی کنند. برای ردیابی موبایل شیائومی با می کلود، کافی است مراحلی را که در ادامه به شما آموزش می دهیم با دقت اجرا کنید. درواقع برای پیدا کردن گوشی شیائومی با Mi Cloud نیاز به یک حساب کاربری دارید و بعد از ساختن این اکانت، قابلیت “Find Device” به شما کمک می کند که بدانید موبایل کجاست. اگر در اجرای مراحل با مشکل مواجه شدید، می توانید به صورت 24 ساعته با کارشناسان نمایندگی تعمیر موبایل در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید تا همکاران ما مشاوره های لازم را به شما ارائه دهند.

آموزش پیدا کردن گوشی شیائومی با Mi Cloud

مراحل پیدا کردن گوشی شیائومی با Mi Cloud

تمام گوشی های اندرویدی و iOS، قابلیت ویژه ای برای پیدا کردن موبایل گم شده دارند که بسته به برند، نام و مراحل فعال سازی آنها متفاوت است. شیائومی برای ردیابی گوشی هایش قابلیت Find Device به معنی ”پیدا کردن دستگاه” را معرفی کرده است. این قابلیت با کمک حساب اختصاصی می کلود، در پیدا کردن گوشی ها سرقتی یا گم شده به کاربران کمک می کند. برای پیدا کردن گوشی شیائومی با Mi Cloud باید مراحل زیر را به ترتیب و با جزئیات کامل طی کنید:

مرحله اول: ساختن اکانت در Mi Cloud

اولین گام ردیابی گوشی شیائومی با Mi Cloud، ساختن حساب کاربری در می کلود است که با عنوان Mi Account شناخته می شود. بدین منظور می توانید از تنظیمات گوشی کمک بگیرید و پس از وارد شدن به این بخش، حساب Mi یا Mi Account را باز کنید. سپس بر روی ایجاد یک حساب کاربری / creat account کلیک کنید. گوشی را به اینترنت وصل کرده و با وارد کردن شماره همراه، ایمیل، اکانت جیمیل یا اکانت فیسبوک، حساب کاربری شیائومی را بسازید. البته بهتر است از شماره همراه خود استفاده کنید؛ چون هم همیشه در دسترس است و هم به نسبت امنیت بالاتری دارد.

ابتدا پیش شماره کشور را روی ایران (98+) بگذارید و سپس شماره خود را بدون صفر وارد کنید. در ادامه مراحل پیدا کردن گوشی شیائومی با Mi Cloud، باید کد شش رقمی را که برای شما پیامک می شود وارد کنید. پس از تعیین رمز عبور، اکانت ساخته شده و می توانید از آن برای دسترسی به قابلیت های متنوع Mi Cloud استفاده کنید.

ساختن اکانت در Mi Cloud
آموزش کامل ساخت اکانت شیائومی (Mi Account)

مرحله دوم: فعال سازی قابلیت “Find Device”

در ادامه مراحل پیدا کردن گوشی شیائومی با Mi Cloud، باید قابلیت Find Device را در موبایل خود فعال کنید. بدین منظور، گزینه‌ Mi Account را در تنظیمات پیدا کرده و به حساب کاربری Mi خود وارد شوید. سایت Mi Cloud را باز کرده و اگر اولین بار است که وارد آن می شوید، در اعلان “Mi Cloud needs permission” که روی صفحه مشاهده می ‌کنید، “Got it” را کلیک کنید. در پایان روی find device  کلیک کرده و گزینه “turn on” را بزنید.

توجه: چگونه گوشی سرقتی یا گم شده را ردیابی کنیم؟

فعال سازی قابلیت “Find Device”

 مرحله سوم: پیدا کردن گوشی

پس از ساختن حساب کاربری و فعال کردن find device ، نوبت پیدا کردن گوشی شیائومی با Mi Cloud است. بدین منظور باید گوشی روشن بوده و به اینترنت وصل باشد. همچنین لازم است که قابلیت مکان یابی هم روشن باشد تا بتوانید محل قرارگیری گوشی را شناسایی کرده و در صورت نیاز آن را از راه دور قفل کنید. حتی می توانید اطلاعات خود را پاک کنید تا شخص دیگری به آنها دسترسی پیدا نکند. دقت کنید که استفاده از روش های ردیابی و پیگیری موقعیت مکانی موبایل، تقریبی و صرفا جهت اطلاع خودتان است. از این روش ها نمی توانید در مراجع قضایی و برای اعمال قانون استفاده کنید.

برای ردیابی گوشی شیائومی با Mi Cloud باید با استفاده از کامپیوتر یا یک گوشی دیگر به وب سایت Mi Cloud مراجعه کنید. سپس اطلاعات حساب کاربری Mi خود وارد کرده و در صفحه ی اصلی Mi Cloud روی گزینه find device ضربه بزنید. در صورت اتصال دستگاه به اینترنت، جستجوی موقعیت مکانی گوشی شما آغاز می شود. همچنین با کلیک روی نماد گوشی در سمت راست صفحه، امکان مشاهده موقعیت تقریبی گوشی روی نقشه فراهم شده و می توانید در صفحه باز شده بالا در سمت راست نقشه روی قسمت […] کلیک کنید تا موقعیت مکانی موبایل خود را ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 14 =