آموزش ساخت اکانت شیائومی (Mi Account)

ساخت اکانت شیائومی (Mi Account) از مواردی است که بعد از خرید گوشی شیائومی باید آن را انجام دهید. در این مقاله قصد داریم شما را با نحوه ساخت اکانت شیائومی آشنا کنیم.

گوشی شیائومی نیز مانند گوشی های دیگر، بعد از خرید از شما درخواست ساخت اکانت شیائومی (Mi Account) می کند. در اینجا باید به شما بگوییم که این کار اصلا سخت نیست. باید بدانید که با ساخت اکانت شیائومی (Mi Account) امنیت گوشی شما افزایش می یابد و شما با ایمنی بیشتری می توانید از گوشی خود استفاده کنید.

ساخت اکانت شیائومی (Mi Account)

مزیت ساخت اکانت شیائومی (Mi Account)

علاوه بر این که با ساخت اکانت شما ایمنی گوشی تان را بالا می برید، با ساخت شیائومی اکانت، دارای یک فضای ابری شیائومی با ظرفیت 5 گیگابایتی می شوید. با این فضای ابری شما می توانید پیام ها، مخاطبین، گالری و یادداشت های خودتان را در آن ذخیره کنید. با ساخت اکانت شیائومی (Mi Account) خیال تان راحت است که اگر گوشی شما دزدیده شد، قفل می شود و فردی به جز خودتان نمی تواند به محتوای گوشی دسترسی پیدا کند. به علاوه، شما برای استفاده از گجت ها در شیائومی، به اکانت شیائومی نیاز دارید. مقاله قابلیت های جدید در miui 14 برای شما مفید است.

روش های ساخت اکانت شیائومی (Mi Account)

در این قسمت نحوه ساخت اکانت شیائومی (Mi Account) را برای شما توضیح می دهیم. برای این کار دو روش وجود دارد که در زیر هر روش را گام به گام برای تان توضیح می دهیم.

ساخت اکانت شیائومی (Mi Account) از طریق قسمت تنظیمات

در ابتدا باید یادآوری کنیم که در زمان انجام این مراحل، گوشی شما باید به اینترنت وصل باشد. در این روش ابتدا باید وارد تنظیمات گوشی خود شوید. حالا وارد بخش Mi Account شده و سپس روی create account کلیک کنید.چهار روش برای ایجاد حساب کاربری وجود دارد. این روش ها را در زیر نام می بریم.

این مطلب جذاب را از دست ندهید : آموزش حل مشکل اینترنت شیائومی

  • ایمیل
  • شماره همراه
  • اکانت فیسبوک
  • اکانت جی میل

البته روشی را که ما پیشنهاد می کنیم، شماره همراه است. زیرا انجام ساخت اکانت شیائومی (Mi Account)

از طریق شماره همراه، سریع تر است. به علاوه استفاده از شماره همراه، امنیت بالاتری دارد. همچنین بازگردانی اکانت از طریق شماره همراه راحت تر است. توجه داشته باشید که برای وارد کردن شماره همراه حتما ابتدا 98+ را بنویسید و بعد شماره همراه خود را بدون صفر وارد کنید.

در این مرحله از طریق پیامک یک کد شش رقمی برای شما ارسال می شود. حالا باید آن را وارد کنید. سپس روی گزینه بعدی کلیک نمایید.اگر کد شش رقمی از طریق پیامک ارسال نشد، ابتدا مطمئن شوید که شماره همراه را درست وارد کرده اید. اگر از درست بودن شماره همراه خود مطمئن شدید، روی ارسال مجدد کلیک کنید.

در این مرحله از ساخت شیائومی اکانت نیاز به وارد کردن یک رمز دارید. این رمز، رمز اکانت شیائومی شما است. دقت کنید که رمزتان ترکیبی از اعداد، حروف کوچک و حروف بزرگ باشد. همچنین تعدا کاراکترها باید بین 8 تا 16 کاراکتر باشد. مراقب باشید که این رمز را فراموش نکنید. برای این که مطمئن باشید این رمز را درست وارد کرده اید، روی علامت چشم کلیک کنید و رمز را ببینید. حالا روی گزینه بعد کلیک کنید.در این مرحله شما ساخت اکانت شیائومی (Mi Account) را انجام داده اید.

 اکنون برای استفاده از فضای ابری که قبلا توضیح داده ایم، روی Xiaomi Cloud کلیک کنید. در این قسمت می توانید گزینه ایمنی پیدا کردن دستگاه را فعال کنید. با فعال کردن این قسمت خیال تان راحت خواهد بود که اگر گوشی تان گم شود یا دزدیده گردد، یک لوکیشن برای تان ارسال می شود. همچنین می توانید گوشی خود را از راه دور پاک کنید و یا پیامی را روی صفحه، نمایش دهید. برای استفاده از فضای ابری می توانید گزینه های مربوط به این قسمت را روشن کنید.

ساخت اکانت شیائومی (Mi Account) از طریق قسمت تنظیمات

ساخت اکانت شیائومی (Mi Account) به وسیله سایت

برای ساخت شیائومی اکانت وارد سایت global.account.xiaomi.com شوید. در این روش ساخت اکانت شیائومی (Mi Account) نیز مانند روش قبل، از چهار طریق می توانید برای ساخت اکانت اقدام کنید.

  • ایمیل
  • شماره همراه
  • اکانت فیسبوک
  • اکانت جی میل

با خواندن این مقاله دانش خود را به روز نگاه دارید : آموزش ریست فکتوری گوشی شیائومی

در این روش هم، طریقه پیشنهادی ما شماره همراه است که دلیل های آن را در روش قبل گفتیم. اکنون روی گزینه Create using a phone number کلیک کنید و کشورتان را ایران انتخاب کنید. حالا شماره موبایل تان را بدون اینکه صفر را بنویسید، وارد کنید. در این مرحله برای شما یک کد شش رقمی ارسال می شود. حالا این کد شش رقمی را وارد کنید. سپس رمز عبور خود را بنویسید. این رمز عبور باید ترکیبی از اعداد، حروف کوچک و بزرگ باشد. در مرحله بعد، قسمت های مورد نظر را پر کنید. اکنون ساخت اکانت شیائومی (Mi Account) شما تکمیل شده است.

کلام آخر

این مقاله با آموزش ساخت  (Mi Account)، به شما دو روش ساخت اکانت را در این گوشی توضیح می دهد و هر کدام از روش ها را مرحله به مرحله بیان می کند. همچنین دلیل اهمیت ساخت اکانت شیائومی (Mi Account) را برای شما توضیح می دهد. در صورت وجود هر سوال می توانید با بخش پشتیبانی مرکز تعمیرات موبایل تماس بگیرید.