قابلیت های جدید در miui 14

شیائومی برندی است که در چند سال اخیر جای خود را در بازار ایران و جهان باز کرده و طرفداران زیادی دارد. نسخه 14 رابط کاربری شیائومی مطابق انتظار بسیار پر رنگ و لعاب بوده و از این رو در این مقاله به بررسی قابلیت های miui 14 می پردازیم.

این نسخه از رابط کاربری، اول بر روی گوشی های پرچم دار شیائومی امتحان شد و سپس به سایر گوشی های میان رده هم رسید. این برند، miui 14 را بهینه ترین و ساده ترین miui تولید شده می نامد که به دلیل وجود ویژگی های کاربردی و فوق العاده کاربران از آن بسیار راضی بودند.

قابلیت های جدید در miui 14

ویژگی های رابط کاربری miui 14

وقتی رابط کاربری جدید به بازار عرضه می شود کارشناسان و کاربران از تمامی ابعاد به بررسی آن می پردازند. این ابعاد می توانند به قابلیت های امنیتی، تغییرات لانچر و همچنین سرعت سیستم تقسیم بندی شوند. که در این زمینه باید گفت شیائومی قابلیت های miui 14 را مطابق میل کاربرانش ساخته است که باهم به بررسی آن ها می پردازیم.

افزایش سرعت

یکی از قابلیت هایی که برای هر کاربری مهم است سرعت دستگاه در کنار حجم پایین و مصرف انرژی کم است. بسیاری از موبایل ها سرعت خوبی دارند اما به دلیل مصرف زیاد از باتری و اشغال فضای بیش ار حد حافظه، تجربه خوبی را برای کاربر به ارمغان نمیاورند.

Miui 14 با افزایش سرعت در کنار کاهش مصرف انرژی توانسته است مقدار رضایت چشم گیری از کاربران را به خود جذب کند. همچنین 22% فضای کمتری نسبت به نسخه قبلی یعنی miui 13، اشغال می کنم.

تغییرات در گالری

کاربرانی که گوشی خود را آپدیت کردن حتما متوجه تغییراتی در قسمت گالری می شوند. از این تغییرات می توان به اضافه شدن قابلیت تشخیص متن در تصاویر گالری و ویژگی on this day است.

تشخیص متن در گالری یکی از امکانات کاربردی است که برای افرادی که گوشی را برای کار استفاده می کنند بسیار مناسب است. در ابتدا این قابلیت فقط برای 8 زبان در دنیا بود ولی به تدریج زبان های بیشتری به آن اضافه شد که اکنون از زبان فارسی نیز پشتیبانی می کند.

On this day یا یادآوری محتویات گالری به شما اعلام می کند که دقیقا یکسال از گرفته شدن عکسی گذشته است و عکس های قدیمی را به شما یادآوری می کند.

رهایی از نوتیفیکیشن های دائمی

یکی از آزار دهنده ترین مشکلات گوشی های شیائومی و بقیه برند ها، نوتیفیکیشن های دائمی است و به نوعی کاربران را ادیت می کند. حل این مشکل آزار دهنده یکی از قابلیت های miui 14 است. اکثرا اطلاعات آپدیت برنامه های اصلی گوشی هستند که به هیچ عنوان تا زمانی که آپدیت بشوند، از بین نمیروند. ولی در این نسخه از آپدیت رابط کاربری این امکان فراهم شده که از دست این پیام ها راحت شده و آن ها را غیر فعال کنید.

تغییرات آیکون ها و ویجت ها

تغییر در نوع نمایش منوی ویجت ها از دیگر تفاوت های رابط کاربری miui 14 و نسخه قبل از آن است. در این مورد شما الگو برداری واضح از منوی ویجت اپل را می توانید مشاهده کنید که بر اساس نظر اکثریت این تغییر، تغییر نسبتا خوب و جذابی بوده است.

در خصوص تغییرات آیکون ها هم باید گفت نمایش آن ها با طراحی بهینه تری بر روی صفحه انجام میپزیرد و حتی می توانید از قابلیت شخصی سازی آیکون ها برای خود استفاده کنید.

سخن نهایی

شیائومی با به روی کار آوردن miui 14 لطف بزرگی در حق خود و کاربرانش کرده است زیرا این نسخه از رابط کاربری قابلیت هایی دارد که هر خریداری را ترغیب به خرید می کند. گفتنی است که علاوه بر ویژگی هایی که گفته شد، قابلیت های کوچکتری مانند سخت گیری بیشتر دستگاه برای موارد امنیتی و بهبود نوار کناری هم هستند، که در آپدیت جدید دچار تغییرات شده اند. در صورتی که نیاز به تعمیرات تخصصی گوشی شیائومی با گارانتی دارید ، با ما تماس بگیرید.