• خانه
 • آموزش
 • آموزش نحوه وصل کردن گوشی شیائومی به تلویزیون

آموزش نحوه وصل کردن گوشی شیائومی به تلویزیون

امروزه به لطف پیشرفت فناوری این امکان وجود دارد که گوشی های هوشمند را به انواع تلویزیون های نسل جدید متصل کرد. این فرایند که به طرق متعددی امکان پذیر است، مزیت های بسیار زیادی دارد. با استفاده از فناوری های موجود می توان گوشی هوشمند را به تلویزیون متصل کرد و به این ترتیب محتوا های تصویری و ویدئویی مختلف را روی نمایشگری بزرگ تر و با کیفیت تر به معرض نمایش در آورد. برند شیائومی یکی از برند های نوظهور در زمینه تولید انواع گوشی های هوشمند است که گوشی های بسیار متنوع و با کیفیتی را تولید و عرضه می کند.

در این جا می خواهیم در خصوص نحوه وصل کردن گوشی شیائومی به تلویزیون از طرق متعددی که امکان پذیر است صحبت کنیم. البته در صورتی که روش های مختلف برای اتصال گوشی به تلویزیون با مشکل مواجه شود، می توانید از مشاوره رایگان با کارشناسان ما در نمایندگی تعمیر موبایل شیائومی  کمک بگیرید.  در ادامه با بررسی راه های مختلف اتصال گوشی شیائومی به تلویزیون، به بررسی کاملی در این خصوص می پردازیم.

وصل کردن گوشی شیائومی به تلویزیون

مزیت های وصل کردن گوشی شیائومی به تلویزیون

پیش از بررسی راه های مختلف اتصال گوشی شیائومی به تلویزیون، بهتر است ببینیم که در کل چرا به این کار نیاز است. با وصل کردن گوشی شیائومی به تلویزیون، می توان فیلم و محتوا های ویدئویی مختلف را روی نمایشگر بزرگ تر تلویزیون با کیفیت بسیار بالاتری تماشا کرد. برای وب گردی و استفاده از شبکه های اجتماعی و شبکه های نمایشی مختلف نیز می توان از نمایشگر بزرگ تر تلویزیون استفاده کرد. برای پخش موسیقی، بازی کردن و مواردی از این دست، می توان از مزیت های اتصال گوشی به تلویزیون استفاده کرد.

روش های کلی وصل کردن موبایل شیائومی به تلویزیون

به صورت کلی، دو روش برای اتصال گوشی شیائومی به تلویزیون وجود دارد. یک روش، روش اتصال فیزیکی و از طریق کابل است و روش دوم نیز روش اتصال بی سیم یا وایرلس است که در آن از هیچ گونه کابل و اتصال فیزیکی استفاده نمی شود. هر یک از این روش ها مزیت ها و ایراد های مختص به خود را دارند. برای مثال روش فیزیکی و اتصال با کابل راحت تر است اما محدودیت هایی نظیر فاصله از تلویزیون را نیز دارد. از طرفی روش های بی سیم روش های پیشرفته تری هستند اما به فناوری های بیشتری نیز نیاز دارند. در ادامه نحوه وصل کردن گوشی شیائومی به هر دو روش را بررسی می کنیم.

اتصال گوشی به تلویزیون از طریق کابل USB

روش اولی که می خواهیم در خصوص آن حرف بزنیم، روش وصل کردن گوشی شیائومی به تلویزیون از طریق کابل است. برای این منظور ابتدا به یک کابل HDMI نیاز است. در نتیجه تلویزیون مورد نظر نیز باید دارای پورت HDMI باشد. این کابل باید با توجه به پورت USB گوشی انتخاب شود، چرا که یک سمت آن که ورودی HDMI است به تلویزیون متصل می شود و سمت دیگر آن که پورت USB است به گوشی شیائومی مورد نظر وصل می شود.

با اتصال کابل به تلویزیون گوشی، یک پیام در گوشی همراه مورد نظر مشاهده خواهد شد. این پیغام از شما برای اتصال گوشی به تلویزیون اجازه می خواهد. با تایید آن به راحتی فرایند وصل کردن گوشی شیائومی به تلویزیون مورد نظر انجام شده و می توان محتوای ارائه شده در نمایشگر گوشی را در صفحه نمایش تلویزیون به اشتراک گذاشت.

اتصال-گوشی-شیائومی-به-تلویزیون-با-کابل-usb

اتصال وایرلس گوشی شیائومی به تلویزیون

اگر به هر دلیلی به کابل دسترسی نداشتید یا به اتصالی حرفه ای تر نیاز داشته باشید، روش های بی سیم را نیز می توان برای وصل کردن گوشی شیائومی به تلویزیون های مختلف دنبال کرد. این امر در خصوص تلویزیون های اسمارت امکان پذیر است. می توان با اتصال گوشی شیائومی به یک تلویزیون هوشمند، از مزیت های زیادی که این نوع از اتصال دارد بهره مند شد. برند شیائومی در گوشی های خود یک قابلیت را در نظر گرفته تحت عنوان Wireless display که می توان از آن برای اتصال گوشی شیائومی به تلویزیون استفاده کرد. این روش یکی از بهترین شیوه های اتصال بی سیم گوشی های هوشمند است. در ادامه نحوه استفاده از این روش را بررسی خواهیم کرد.

نحوه استفاده از قابلیت Wireless display در موبایل های شیائومی

همان طور که گفته شد، برند شیائومی در دستگاه های خود یک قابلیت برای اتصال بی سیم گوشی به تلویزیون را تعبیه کرده است. برای استفاده از این ویژگی ابتدا باید آن را در گوشی مورد نظر فعال کرد. این قابلیت بسیار کاربردی بوده و استفاده از آن نیز بسیار راحت است. ابتدا باید در بخش تنظیمات گوشی شیائومی مورد نظر وارد شد و از آن ها در قسمت شبکه وارد قسمت More شد.

در این قسمت می توان قابلیت Wireless display را مشاهده کرد. با فعال کردن آن می توان فرایند وصل کردن گوشی شیائومی به تلویزیون را ادامه داد. نکته مهم، اسمارت بودن تلویزیون است چرا که هم گوشی شیائومی و هم تلویزیون باید به یک شبکه وای فای مشترک وصل شوند. در ادامه برای اتصال گوشی شیائومی به تلویزیون مورد نظر، باید نام دستگاه را در لیست دستگاه های در دسترس پیدا کرد و به آن متصل شد. به این ترتیب محتوا های تصویری و ویدئویی روی نمایشگر تلویزیون به نمایش در خواهند آمد.

محدودیت روش نمایش وایرلس چیست؟

این روش برای وصل کردن گوشی شیائومی به تلویزیون یک روش کارامد است و راه اندازی آن نیز بسیار راحت و آسان است. اما معایب و محدودیت هایی نیز در این خصوص وجود دارد. اول از همه این که برای استفاده از این روش باید تلویزیون مورد نظر اسمارت باشد. دوم این که باید از یک شبکه وای فای پر سرعت استفاده کرد. در نتیجه در صورت قطع شدن وای فای یا کند شدن آن، اتصال گوشی شیائومی به تلویزیون با محدودیت مواجه می شود. در نهایت این که این روش اتصال نیاز به نزدیک بودن به شبکه بی سیم دارد و در صورت دور شدن از آن، اتصال با کندی مواجه می شود.

اتصال گوشی شیائومی به تلویزیون با میراکست

اتصال از طریق کست یکی دیگر از روش های جذاب وصل کردن گوشی شیائومی به تلویزیون به صورت وایرلس است. البته در این خصوص باید هر دو دستگاه، یعنی هم گوشی شیائومی و هم تلویزیون مورد نظر از مشخصه میراکست پشتیبانی کنند. اکثر گوشی های جدید شیائومی و اکثر تلویزیون های نسل جدید از برند های مختلف از این قابلیت بهره مند هستند. البته که می توان از دانگل های میراکست نیز برای آینه کردن گوشی همراه مورد نظر روی تلویزیون استفاده کرد.

برای استفاده از این روش باید گوشی و تلویزیون هر دو به یک شبکه وای فای فعال مشترک متصل شوند. در ادامه برای اتصال گوشی شیائومی به تلویزیون باید گزینه بلوتوث گوشی را روشن کرد. در ادامه نوبت به فعال کردن قابلیت اسکرین کست در بخش تنظیمات گوشی شیائومی است. با روشن شدن این مشخصه، دستگاه لیست تمام تلویزیون های در دسترس را جست و جو کرده و می توان با انتخاب نام تلویزیون مورد نظر، فرایند وصل کردن گوشی شیائومی به تلویزیون را انجام داد.

روش های دیگر وصل کردن گوشی شیائومی به تلویزیون

در کنار روش های ذکر شده در بالا، برای اتصال گوشی شیائومی به تلویزیون می توان از روش های عمومی تر دیگری نیز بهره برد. این روش ها برای سایر گوشی ها نیز مورد استفاده قرار می گیرند. برخی از برنامه های کاربردی وجود دارند که در خصوص سیستم های اندرویدی کارایی داشته و می توان از آن ها برای وصل کردن گوشی به تلویزیون بهره برد. برای مثال می توان به اپلیکیشن Screen Stream Mirroring اشاره کرد. یک سری نرم افزار های دیگر نیز وجود دارند که برای وصل کردن گوشی شیائومی به تلویزیون می توان از آن ها بهره برد. برای مثال می توان به نرم افزار های Remote Desktop، Microsoft Remote Desktop و Native smartphone solutions در این خصوص استفاده کرد.

دلیل وصل نشدن گوشی شیائومی به تلویزیون

 • سازگار نبودن گوشی یا تلویزیون با قابلیت Screen Mirroring
 • مشکل در تنظیمات وای فای گوشی یا تلویزیون
 • مشکل در کابل HDMI یا USB Type C245
 • مشکل در نرم‌افزار گوشی یا تلویزیون

برای رفع این مشکلات، می‌توانید روش‌های زیر را امتحان کنید:

 • بررسی سازگاری گوشی و تلویزیون با قابلیت Screen Mirroring
 • ری‌استارت کردن وای فای گوشی و تلویزیون
 • خاموش و روشن کردن گوشی و تلویزیون
 • کاهش فاصله بین گوشی و تلویزیون
 • تعویض یا تعمیر کابل HDMI یا USB Type C245
 • به‌روزرسانی نرم‌افزار گوشی و تلویزیون
 • استفاده از اپلیکیشن‌های جانبی برای Screen Mirroring

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + چهار =