آموزش نصب گوگل پلی روی گوشی شیائومی

تمام کاربرانی که از گوشی های مبتنی بر سیستم عامل اندروید استفاده می کنند، برای این که بتوانند به برنامه ها و سرویس های لازم دسترسی داشته باشند، به نصب گوگل پلی نیاز دارند. در خصوص گوشی های شیائومی هم همین موضوع مطرح است و کاربران این دستگاه ها باید با نصب گوگل پلی روی گوشی شیائومی، بتوانند اپلیکیشن های مورد نیاز خود را از این برنامه دانلود و نصب کنند. نصب و دانلود برنامه ها از گوگل پلی مزیت های زیادی دارد. اول این که با دریافت برنامه از گوگل پلی می توانید مطمئن شوید که منبع آنها امن است و ریسک نفوذ بدافزارها و ویروس ها یا هکرها، گوشی و اطلاعات شما را تهدید نمی کند. 

از طرفی برخی از برنامه ها و دسترسی ها تنها در گوگل پلی امکان پذیر است. بنابراین قطعا کاربران نیاز دارند تا با نصب کردن گوگل پلی روی گوشی شیائومی خود، به برنامه های مورد نیازشان دسترسی داشته باشند. انجام این کار ساده است و با یک راهنمای کوتاه، می توانید شخصا گوگل پلی را روی گوشی خود فعال کنید. در این مقاله شما را با نحوه وصل کردن گوگل پلی روی گوشی شیائومی آشنا می کنیم.

نصب گوگل پلی روی گوشی شیائومی

چالش کاربران برای نصب گوگل پلی روی گوشی شیائومی

کاربران گوشی های شیائومی برای نصب گوگل پلی روی گوشی خود با یک چالش مواجه اند. این گوشی ها دارای دو نسخه هستند. یکی از آنها نسخه جهانی است که زبان دستگاه به غیر از چینی قابل تغییر است. نسخه بعدی آن، به زبان چینی است و به همین دلیل هم کاربران برای دنبال کردن مراحل نصب گوگل پلی روی گوشی شیائومی با مشکل مواجه می شوند. در نتیجه مشکل اصلی کاربران برای نصب این برنامه، نصب آن روی گوشی هایی است که رام چین هستند. 

در خصوص نسخه گلوبال این گوشی ها، مراحل نصب مانند سایر گوشی هاست و بدون هیچ دردسری می توان با ایجاد یک حساب کاربری، اکانت گوگل پلی را روی گوشی فعال کرد. در قسمت فروشگاه شیائومی هم می توان به نسخه برنامه های گوگل دسترسی یافت. اما در خصوص گوشی های رام چین، این موضوع کمی متفاوت تر است. در ادامه چهار روش مختلف برای نصب کردن گوگل پلی روی گوشی شیائومی رام چین را بررسی می کنیم.

برای 👈تعمیر موبایل شیائومی در تهران 👉کلیک کنید.

نصب گوگل پلی از طریق Google installer

بهترین و راحت ترین راهکاری که برای نصب گوگل پلی روی گوشی شیائومی دارید، استفاده از ابزار Google installer است. این ابزار، حتی برای نصب سایر برنامه های گوگل روی گوشی شیائومی نیز کاربردی است و می توان با کمک آن، بدون دردسر برنامه های مورد نیاز از جمله گوگل پلی را نصب کرد. برای شروع ابتدا در قسمت تنظیمات دستگاه و تنظیمات بیشتر، تیک گزینه نصب برنامه از منابع ناشناس را بزنید تا امکان دسترسی به برنامه های خاص را داشته باشید. حالا کافی است برنامه Google installer سازگار با نسخه اندروید دستگاه را یافته و آن را دانلود کنید. 

چبعد از دانلود و نصب برنامه، آن را باز کرده و با کلیک روی دایره آبی رنگ پایین صفحه، منتظر نصب کامل برنامه باشید. در ادامه کافی است روی دکمه نصب برنامه های گوگل بزنید تا تمامی برنامه هایی که نیاز دارید، از جمله گوگل پلی به ترتیب روی گوشی شما نصب و راه اندازی شوند. در نهایت برای استفاده بهتر از گوگل پلی، در قسمت تنظیمات دستگاه روی Sync بزنید تا به این ترتیب اکانت گوگل را به دستگاه اضافه کنید.

از پلی استور شیائومی استفاده کنید

دومین راه حل برای نصب گوگل پلی روی گوشی شیائومی رام چین، استفاده از پلی استور خود دستگاه است. در دستگاه های شیائومی یک پلی استور اختصاصی شیائومی به نام Get app وجود دارد. ابتدا اتصال گوشی به اینترنت را چک کرده و سپس وارد این برنامه شوید. حالا با جست و جوی نام گوگل، آیتم های مربوط به شما نمایش داده خواهد شد. با کلیک روی برنامه ها از جمله گوگل پلی می توانید آنها را روی گوشی نصب و راه اندازی کنید.

از فایل های برنامه گوگل پلی برای نصب استفاده کنید

در سومین راه حل برای نصب گوگل پلی روی گوشی شیائومی شما می توانید از فایل های برنامه گوگل پلی استفاده کنید. این روش خصوصا برای دستگاه های جدیدتری است که با برنامه های بالا سازگاری ندارند. در نتیجه شما می توانید برای نصب گوگل پلی، از فایل های برنامه استفاده کنید. این فایل ها در قالب فایل زیپ است. آنها را دانلود کرده و از حالت زیپ خارج کنید تا به لینک برنامه های مختلف گوگل دسترسی یابید. 

با اکسترکت کردن فایل ها شما به لیست یک سری برنامه دسترسی خواهید  داشت که می توانید با انتقال آنها به گوشی، برنامه های مختلف از جمله گوگل پلی را نصب کنید. اگر می خواهید از به روزترین نسخه هر برنامه استفاده کنید و به روزرسانی های آنها را دریافت کنید، باید در قسمت تنظیمات گوشی تمامی دسترسی ها را به برنامه های نصب شده بدهید. در نهایت یک بار گوشی را خاموش و روشن کنید تا بتوانید از برنامه ها استفاده کنید.

نصب گوگل پلی روی گوشی شیائومی از طریق ریستور کردن فایل بکاپ

آخرین مسیری که می توانید از طریق آن برنامه گوگل پلی را روی گوشی خود نصب کنید، استفاده از فایل بکاپ و ریستور کردن آن است. برای این منظور باز هم باید فایل زیپ حاوی تمامی برنامه های گوگل را دانلود کرده و بعد از اکسترکت کردن آن، تمامی برنامه ها را به گوشی انتقال دهید. قبل از انتقال فایل ها، باید در قسمت MIUI > backup، یک فولدر با نام All Backup ایجاد کرده و سپس فایل حاوی تمامی برنامه های گوگل را به این فولدر انتقال دهید. 

حالا در قسمت تنظیمات گوشی شیائومی خود وارد قسمت تنظیمات بیشتر شوید و در آن جا روی گزینه بکاپ و ریستور بزنید. در قسمت بکاپ، گزینه بکاپ محلی یا لوکال بکاپ را انتخاب کنید. به این ترتیب شما می توانید فایل بکاپ حاوی برنامه های گوگل را مشاهده کنید. روی آن کلیک کنید تا فرایند ریستور شدن فایل بکاپ شروع شود و برنامه های گوگل روی دستگاه نصب شوند. در کنار سایر برنامه ها، می توانید از این طریق نصب گوگل پلی روی گوشی شیائومی را هم انجام دهید.

مشکل نصب گوگل پلی روی گوشی های شیائومی با اندروید 11

یکی از مشکلات رایجی که اکثر کاربران گوشی های شیائومی جدیدتر با آن مواجه هستند، نصب نشدن یا مشکل در اجرای گوگل پلی روی این گوشی هاست. به نظر می رسد که در گوشی های مبتنی بر اندروید 11 یک سری ناسازگاری ها در اجرای برنامه ها وجود دارد که به موجب آن گوگل پلی در این دستگاه ها کار نمی کند. برای مثال اکثر کاربران دستگاه های MIUI 12.5 گزارش داده اند که امکان نصب گوگل پلی روی گوشی شیائومی را ندارند یا این که بعد از نصب، گوگل پلی روی گوشی آنها کار نمی کند. 

هنوز کمپانی شیائومی مشخص نکرده که چرا این مشکل وجود دارد و چطور می توان آن را برطرف کرد. البته این شرکت در تلاش است تا هر چه زودتر این مشکل را حل کند. در حال حاضر تنها راه چاره برای رفع این مشکل، تغییر دادن رام چین به رام گلوبال یا سایر رام های گوشی شیائومی است، چرا که گوگل پلی در این دستگاه ها به صورت پیش فرض فعال وجود دارد و فعال است. در مقاله آموزش نصب رام گلوبال بر روی گوشی های شیائومی، می توانید با نحوه انجام این کار آشنا شوید.