چرا اینترنت موبایل وصل نمی شود ؟

اتصال به اینترنت از طریق سیم کارت و یا وای فای یکی از کاربردی ترین و پرطرفدار ترین امتیازاتی ست که در چند سال اخیر توسط کمپانی های سازنده به اسمارت فون های مختلف افزوده شده است. کاربرد این ویژگی به حدی رسیده است که کمتر کاربری میتواند دستگاه تلفن همراه خود را بدون اینترنت همراه تصور کند. با این حال ممکن است بسیاری از دارندگان گوشی های موبایل به دلایل متعددی از مشکل وصل نشدن موبایل به اینترنت ابراز ناراحتی کنند. این مشکل میتواند به صورت وصل نشدن به وای فای و اینترنت شبکه باشد.

از آن جا که بسیاری از کاربران در خصوص چنین مشکلی و راه های تعمیر و بازیابی آن سوالاتی را مطرح نموده اند، قصد داریم در این مقاله به طور ویژه به بررسی مشکلاتی که منجر به عدم اتصال موبایل به اینترنت بپردازیم و راه های جبران و رفع این اختلالات را مرور نماییم.

دلایل وصل نشدن موبایل به اینترنت

اصلی ترین دلایل وصل نشدن موبایل به اینترنت را میتوان از موارد زیر دانست :

  • تنظیمات نادرست شبکه
  • اشتباه وارد نمودن رمز وای فای
  • مشکلات نرم افزاری
  • مشکلات سخت افزاری

اینو بخون به کارت میاد : چگونه حجم هات اسپات را محدود کنیم؟

رفع مشکل وصل نشدن موبایل به اینترنت

غیر فعال سازی و فعال کردن مجدد وای فای

گاهی ممکن است غیر فعال سازی و فعال سازی مجدد وای فای ، مشکل وصل نشدن موبایل به اینترنت را خود به خود برطرف سازد.

غیر فعال سازی بلوتوث

گاهی ممکن است مشکل وصل نشدن موبایل به اینترنت مربوط به فعالیت های بلوتوث باشد. بنابراین در صورتی که هنگام فعال بودن بلوتوث گوشی با چنین مشکلی مواجه هستید، آن را غیر فعال کرده و مجددا گوشی خود را به وای فای وصل کنید.

غیر فعال کردن Power Saving Mode

همانطور که میدانید فعال بودن گزینه ی Power Saving Mode منجر به کاهش مصرف باتری میشود. شاید برایتان جالب باشد که فعال بودن این گزینه در بسیاری از مواقع میتوان موجب بروز مشکلی چون وصل نشدن موبایل به اینترنت باشد. از این رو به هنگام مواجهه با چنین مشکلی از غیر فعال بودن این گزینه اطمینان حاصل نمایید.

فعال کردن حالت پرواز

در صورتی که مشکل وصل نشدن موبایل به اینترنت همچنان ادامه داشت، میتوانید از گزینه ی فعال کردن حالت پرواز نیز به منظور رفع اختلالات رخ داده کمک بگیرید. برای انجام این کار لازم است به منوی اعلانات گوشی خود مراجعه کرده و یا با نگه داشتن دکمه ی پاور و انتخاب گزینه حالت پرواز Airplane Mode نسبت به فعال سازی این حالت اقدام کنید.

حذف و اتصال مجدد به شبکه وای فای

حذف شبکه ی وای فای از دیگر گزینه هایی ست که به هنگام بروز مشکل وصل نشدن موبایل به اینترنت لازم است به انجام برسد. در نظر داشته باشید که با انجام این عمل تمامی اطلاعات شبکه وای فای از جمله پسورد آن از روی گوشی شما حذف خواهد شد. لذا توصیه میشود پس از انجام آن اطلاعات مذکور را به خاطر بسپارید.

نمایندگی موبایل ایسوس

نمایندگی موبایل ایسوس از مدت ها قبل به ارائه ی خدمات و سرویس های مختلف در حوزه های فروش و تعمیر انواع گوشی موبایل ایسوس مشغول است. این نمایندگی ارائه‌دهنده‌ی تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با حوزه های مذکور موبایل ایسوس به متقاضیان است. فروش موبایل ایسوس، تعمیرات نرم افزاری و سخت افزاری موبایل ایسوس، تعویض قطعات معیوب موبایل ایسوس، برگزاری دوره های آموزش تعمیرات موبایل ایسوس و … برخی از سرویس های ارائه شده در این مجموعه است که توسط خبره‌ترین اساتید این حوزه و در یک فضای کاملاً تخصصی به متقاضیان ارائه می گردد.

لازم به ذکر است که، نمایندگی موبایل ایسوس هم اکنون در شعب مختلفی به ارائه ی خدمات تخصصی مشغول است و برای کلیه ی سرویس ها و خدمات خود گارانتی و ضمانت نامه ی معتبر نیز در نظر گرفته است.