چطور مشکل داغ شدن گوشی شیائومی را برطرف کنیم؟

یکی از رایج ترین مشکلاتی که کاربران گوشی های شیائومی از آن شکایت دارند، داغ کردن گوشی شیائومی است. این افزایش حرارت در مواردی بسیار زیاد است و قطعا می تواند مشکل ساز شود. اگر این افزایش دما به دفعات اتفاق بیفتد، قطعا می تواند به قطعات اصلی گوشی آسیب برساند. داغ کردن گوشی شیائومی به دلایل مختلفی اتفاق می افتد.

بسته به این که دلیل بروز این مشکل در گوشی های شیائومی چیست، می توان گفت که آیا داغ شدن این دستگاه ها قابل برطرف شدن است یا خیر. از آنجایی که این مشکل به صورت رایج در گوشی های شیائومی و خصوصا برخی از مدل ها مانند پوکو ایکس 3 گزارش شده است، در ادامه می خواهیم به بررسی دلایل داغ شدن گوشی شیائومی و روش های رفع این مشکل بپردازیم.

داغ شدن گوشی شیائومی

دلایل داغ شدن گوشی شیائومی

هم دلایل نرم افزاری و هم عوامل سخت افزاری می توانند دلیل داغ کردن گوشی xiaomi و دیگر برندها باشند. عواملی همچون خرابی باتری، شارژر یا آی سی شارژ، استفاده از قاب و کاورهای نامناسب برای گوشی، نصب برنامه های سنگین، مشکلات دوربین، ویروسی شدن، خرابی سیستم خنک کننده، استفاده طولانی مدت از گوشی و قرار دادن موبایل در معرض نور مستقیم خورشید، دلایل اصلی داغ شدن گوشی شیائومی هستند. این دلایل در مورد گوشی ها و تبلت های سایر برندها نیز صدق می کنند. با این حال از برخی باگ های نرم افزاری هم نباید غافل شد که تا حد زیادی به مدل موبایل شما بستگی دارد.

حل مشکل داغ کردن موبایل شیائومی

 خدمات گوشی های شیائومی را از  👈 نمایندگی شیائومی 👉 دریافت کنید.

راهکارهای حل مشکل داغ کردن گوشی شیائومی

تعمیر باتری و آی سی شارژ

اگر باتری یا شارژر دچار مشکل شده باشد، قطعا شاهد داغ شدن گوشی شیائومی هستیم. خصوصا اگر گرم شدن در حین شارژ شدن گوشی اتفاق بیفتد، قطعا می توان گفت که دلیل داغ کردن دستگاه، خرابی باتری و شارژر و یا آی سی شارژ آن است. استفاده از شارژرهای غیر اصلی و غیر استاندارد، استفاده از جریان برق نامناسب و باد کردن باتری به دلیل خرابی، همگی می توانند موجب داغ کردن موبایل شیائومی شوند.

گاهی نیز ظاهر آداپتور و باتری سالم است اما کابل ها از درون معیوب شده اند. این ایرادات همگی می توانند با اختلال در جریان شارژ شدن گوشی، موجب افزایش حرارت آن شوند. در نتیجه برای رفع مشکل باید باتری، شارژر یا آی سی شارژ را تعویض کرد.  اگر نتوانستید مسئله را برطرف کنید و یا به راهنمایی نیاز داشتید، با نمایندگی تعمیر موبایل شیائومی در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید؛ کارشناسان ما به شما مشاوره رایگان داده و در صورت نیاز، خدمات تخصصی تر را دریافت می کنید.

دلایل داغ شدن گوشی شیائومی

هم دلایل نرم افزاری و هم عوامل سخت افزاری می توانند دلیل داغ کردن گوشی xiaomi و دیگر برندها باشند. عواملی همچون خرابی باتری، شارژر یا آی سی شارژ، استفاده از قاب و کاورهای نامناسب برای گوشی، نصب برنامه های سنگین، مشکلات دوربین، ویروسی شدن، خرابی سیستم خنک کننده، استفاده طولانی مدت از گوشی و قرار دادن موبایل در معرض نور مستقیم خورشید، دلایل اصلی داغ شدن گوشی شیائومی هستند. این دلایل در مورد گوشی ها و تبلت های سایر برندها نیز صدق می کنند. با این حال از برخی باگ های نرم افزاری هم نباید غافل شد که تا حد زیادی به مدل موبایل شما بستگی دارد.

استفاده از قاب مناسب

یکی دیگر از مواردی که می تواند موجب داغ شدن گوشی شیائومی شود، استفاده از کاورهای نامناسب مانند کاورهای پلاستیکی غیر استاندارد است. استفاده از این قاب ها و کاورها، خصوصا در فصول گرم سال، می تواند موجب بالا رفتن حرارت دستگاه شود. با این حال این کاورها بیشتر در گوشی های قدیمی مشکل ساز می شوند. برای رفع مشکل بهتر است در زمان شارژ شدن گوشی، آن را از قاب خارج کنید تا حرارت درون دستگاه به راحتی خارج شود.

نصب برنامه ها متناسب با ظرفیت گوشی

برخی مواقع کاربران از برنامه هایی سنگین و حتی فراتر از ظرفیت و قابلیت گوشی استفاده می کنند. باز بودن برنامه های سنگین و اجرای همزمان چندین برنامه فعال سنگین روی گوشی می تواند با بالا بردن دمای دستگاه، موجب داغ شدن گوشی شیائومی شود. این در حالی است که بسیاری از این برنامه ها همیشه استفاده نمی شوند. برنامه های فعال در پس زمینه گوشی با مصرف بیش از حد پردازنده می توانند موجب افزایش حرارت گوشی شوند.

بنابراین بهتر است برای کاهش دمای دستگاه برنامه های فعال را بست و برنامه های سنگین را نیز در صورت امکان از گوشی حذف کرد. در نظر داشته باشید که همیشه برای نصب برنامه های مختلف روی گوشی باید به ظرفیت دستگاه مورد استفاده مانند قدرت پردازنده یا رم آن توجه کرد. برای مثال اگر قصد استفاده از گوشی برای بازی کردن را داشته باشید، بهتر است با کمک گرفتن از معرفی بهترین گوشی های گیمینگ بازار، یک گوشی مناسب بازی را خریداری کنید.

رفع مشکلات دوربین گوشی

زمانی که کاربران برای مدت طولانی از دوربین گوشی خود برای عکاسی یا فیلم برداری استفاده می کنند، ممکن است گوشی بیش از اندازه داغ شود. در نتیجه کار کردن طولانی مدت با دوربین را نیز می توان از دیگر دلایل داغ شدن گوشی شیائومی در نظر گرفت. خصوصا هرچه کیفیت تصاویر بالاتر باشد و کاربران از رزولوشن های بالاتر برای عکاسی یا فیلم برداری استفاده کنند، قطعا حرارت دستگاه بیشتر بالا می رود. استراحت دادن به گوشی و بستن برنامه دوربین می تواند به کاهش دمای دستگاه کمک کند. از طرفی برخی از مشکلات دوربین ممکن است دمای گوشی را افزایش دهند که با برطرف کردن آنها می توان مسئله را حل کرد.

از بین بردن ویروس های موبایل

ویروسی شدن و نفوذ بدافزارها نیز یکی از دلایل مهم داغ شدن گوشی شیائومی است. فعال بودن ویروس ها و بدافزارها در پس زمینه گوشی، موجب مصرف بیش از حد پردازنده، رم و باتری گوشی شده و در نتیجه، دمای گوشی بالا می رود. استفاده از آنتی ویروس های قدرتمند و حذف ویروس ها و بدافزارها از روی گوشی می تواند به رفع گرمای بیش از حد گوشی کمک زیادی کند.

می توان با داشتن یکی از 9 آنتی ویروس برتر برای اندروید، مانع تاثیر مخرب ویروس ها روی گوشی شد. ریست فکتوری کردن یکی از کارهایی است که با حذف ویروس ها و برنامه های مخرب از روی گوشی آن را به تنظیمات کارخانه بازمی گرداند تا دیگر مشکلات مربوط به ویروس ها در عملکرد دستگاه اختلال ایجاد نکند.

چطور از داغ شدن بیش از حد موبایل شیائومی جلوگیری کنیم؟

بعد از آشنا شدن با مهم ترین دلایل داغ کردن گوشی شیائومی، قطعا می توان به راحتی متوجه شد که چطور باید از افزایش دمای این دستگاه جلوگیری کرد یا این که در صورت افزایش حرارت این دستگاه ها چطور باید آن را خنک کرد. در زیر چند ترفند و توصیه را ارائه می دهیم که با رعایت آنها قطعا کمتر با مشکل داغ شدن گوشی شیائومی درگیر خواهید بود:

 • برای مدت زمانی طولانی از گوشی استفاده نکنید و در بازه های زمانی مشخص به دستگاه استراحت دهید.
 • در زمان اتصال گوشی به شارژ به هیچ عنوان با آن کار نکنید.
 • گوشی را در مکان های گرم یا در جایی که نور خورشید مستقیما به آن می تابد قرار ندهید.
 • در صورت عدم استفاده از وای فای، بلوتوث یا دیتای گوشی، آنها را خاموش کنید.
 • نور صفحه زمینه را کم کنید؛ بهتر است از گزینه تنظیم نور خودکار کمک بگیرید.
 • در زمان اتصال گوشی به شارژ قاب آن را جدا کنید و از قاب و کاورهای استاندارد برای گوشی استفاده کنید.
 • از شارژرهای غیر استاندارد و نامناسب برای شارژ کردن گوشی استفاده نکنید.
 • به باتری گوشی توجه کنید و از سلامت آن مطمئن شوید.
 • برنامه های فعال در پس زمینه را ببندید و برنامه هایی که از آنها استفاده نمی کنید را حذف کنید.
 • حافظه کش گوشی را پاک کنید.
 • از برنامه های کاهش دمای گوشی های هوشمند کمک بگیرید.