9 آنتی ویروس برتر برای اندروید

بهترین آنتی ویروس های اندروید که در ادامه مطلب آنها را معرفی می کنیم، همچون سدی محکم، از نفوذ بدافزارها و ویروس های مخرب به سیستم شما جلوگیری می کنند. این برنامه ها همچنین قدرت بالایی در اسکن کردن سیستم عامل و شناسایی و از بین بردن فایل های ویروسی دارند. تا مدتها پس از عرضه اولین گوشی های اندرویدی، در مورد امنیت این سیستم عامل بین کارشناسان بحث بود و بسیاری آن را ناامن می دانستند. کارشناسان تعمیر موبایل معتقد بودند که اندروید، باگ های بسیار زیادی دارد و به همین دلیل، امکان نفوذ ویروس ها و بدافزارها در آن بسیار زیاد است.

از همان موقع، برنامه های متنوعی تحت عنوان آنتی ویروس عرضه شدند که هریک، مزایا و معایب خاص خود را داشتند. ما در این مقاله، 9 مورد از بهترین آنتی ویروس های اندروید را به شما معرفی می کنیم تا با دانلود و نصب یکی از آنها، گوشی خود را از بدافزارها و تاثیرات مخرب آنها ایمن سازی کنید. این آنتی ویروس ها در انواع گوشی های اندرویدی (سامسونگ، شیائومی، ال جی و …) قابل استفاده هستند.

9 آنتی ویروس برتر برای اندروید

معرفی بهترین آنتی ویروس های اندروید

برای محافظت از گوشی و تبلت از حمله بدافزارها و مشکلاتی که در دستگاه ایجاد می کنند، به یک آنتی ویروس خوب و قوی نیاز  دارید. آنتی ویروس ها ضمن جلوگیری از نصب برنامه های مشکوک، سیستم را اسکن کرده و به این ترتیب، باعث شناسایی فایل های آلوده می شوند. به عنوان بخشی از بهترین آنتی ویروس های موبایل اندرویدی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • آنتی ویروس TotalAV Antivirus

یکی از بهترین آنتی ویروس های اندروید که محافظت فوق العاده بالایی از گوشی انجام می دهد، TotalAV است. این برنامه، به صورت دائمی روی فایل ها نظارت کرده و هرگونه تهدیدی را شناسایی و خنثی می کند. محافظت لحظه ‌ای از دستگاه‌ های اندرویدی هم قابلیت دیگری است که آنتی ویروس TotalAV Antivirus ارائه می دهد.

این اپ به صورت مداوم بروز رسانی می شود تا همیشه بتواند جدیدترین ویروس‌ها، انواع بدافزارها و تهدیدات امنیتی را شناسایی کرده و آنها را از بین ببرد. تنظیم اسکن ‌های برنامه‌ ریزی‌ شده، به شما این امکان را می دهد که سطح امنیت دستگاه را ارتقا دهید.

  • آنتی ویروس Bitdefender Mobile Security

Bitdefender Mobile Security  یکی دیگر از بهترین آنتی ویروس های اندروید است که مصرف باتری بسیار پایینی در مقایسه با برنامه های مشابه خود دارد. بهره مندی ازVPN  داخلی، امکان قفل دستگاه در صورت سرقت یا گم‌ شدن، تأثیر ناچیز روی مصرف باتری، محافظت از حریم‌ خصوصی حساب‌ های کاربر، اسکن کردن ایمیل و سازگاری با نسخه های جدید اندروید، بخشی از مهم ترین ویژگی های این اپ به شمار می روند.

آنتی ویروس Bitdefender Mobile Security
  • آنتی ویروس Norton Mobile Security

نورتون هم جزو بهترین آنتی ویروس های اندروید است که احتمالا نام آن را شنیده اید. ویژگی متفاوت این برنامه این است که امنیت شبکه ‌های خطرناک وای ‌فای را بهبود می ‌بخشد. این اپلیکیشن از گوشی شما در برابر حمله ‌های سایبری محافظت کرده و امنیت شما را هنگام مرور وب افزایش می دهد. این آنتی ویروس به فناوری اسکن برنامه‌ های محافظت ‌شده مجهز شده است تا گوشی ها را در برابر هر نوع تهدید امنیتی محافظت کند. اگر موبایل شما به شبکه ‌های نا امن وای‌ فای وصل شود، نورتون به شما هشدار می دهد.

آنتی ویروس Norton Mobile Security
  • آنتی ویروس Avast Mobile Security

Avast Mobile Security ، پنجمین گزینه در فهرست بهترین آنتی ویروس های اندروید است که در عین سبک بودن، بسیار قدرتمند است. به عنوان بخشی از مهم ترین ویژگی های اواست، می توان به شناسایی برنامه ‌های مخرب، محافظت از کاربر در برابر پیوندهای آلوده و ناامن هنگام مرور وب، بررسی امنیت شبکه‌ های وای ‌فای، نگهداری خصوصی سوابق مرور با VPN داخلی و امکان اشتراک‌ گذاری با حداکثر ۱۰ دستگاه مختلف اشاره کرد.

  • آنتی ویروس Kaspersky Mobile Antivirus

در ادامه معرفی بهترین آنتی ویروس های اندروید، به Kaspersky می رسیم که از قابلیت های هوش‌ مصنوعی هم بهره می برد. این اپ، تهدیدهای امنیتی را به صورت 24 ساعته بررسی می کند و با ویژگی‌ هایی مثل قفل، مکان‌ یابی و پاک‌ کردن اطلاعات دستگاه‌ های سرقت‌ شده، به نوعی گوشی را ضد سرقت می کند! همچنین این برنامه، اپ هایی را که از طریق سابقه تماس و پیامک های کاربران از آنها جاسوسی می کنند، شناسایی می کند. بررسی وب ‌سایت ‌های مشکوک و آلوده و اعلام هشدار به کاربر و همچنین اسکن خودکار سایر برنامه‌ های نصب‌ شده روی گوشی، دیگر قابلیت های Kaspersky Mobile Antivirus به شمار می روند.

آنتی ویروس Kaspersky Mobile Antivirus
  • آنتی ویروس AVG Antivirus Free

AVG Antivirus Free  نیز از جمله بهترین آنتی ویروس های اندروید است که می توانید آن را به صورت رایگان، دانلود و نصب کنید. البته این ابزار، اشترک پولی هم دارد که امکان استفاده رایگان از قابلیت هایش را به مدت 30 روز به کاربران داده است. با استفاده از AVG می توانید سایر برنامه های گوشی را نیز قفل کرده و به این ترتیب، امنیت دستگاه را به میزان قابل توجهی ارتقا دهید.

آنتی ویروس AVG Antivirus Free
  • آنتی ویروس Trend Micro Mobile Security

برنامه  Trend Microهم به عنوان یکی از بهترین آنتی ویروس های اندروید شناخته می شود که حدود 30 سال از آغاز به کار آن می گذرد. این آنتی ‌ویروس به ‌طور رایگان منتشر می ‌شود که البته برخی قابلیت ‌های اضافه‌ آن نیاز به خرید اشتراک پولی دارد.پشتیبانی از ویژگی ‌های مرتبط با بهینه‌ سازی عملکرد دستگاه و بهره گرفتن از شبکه‌ هوشمند مبتنی‌ بر ابر برای شناسایی و جلوگیری از نفوذ تهدیدات امنیتی به دستگاه، جزو مهم ترین ویژگی های این محسوب می شوند. نکته دیگر این که Trend Micro Mobile Security از ویژگی محافظت از کودکان نیز برخوردار است.

آنتی ویروس Trend Micro Mobile Security
  • آنتی ویروس McAfee Mobile Security

آخرین برنامه کاربردی و موثر در فهرست بهترین آنتی ویروس های اندروید، McAfee Mobile Security است. این اپ، ابزارهایی را در اختیار شما قرار می دهد که از گوشی در برابر ویروس‌ها، فاش ‌شدن اطلاعات شخصی و شناسایی بدافزارها محافظت می کند. جالب تر این که این برنامه نیز از VPN داخلی برای افزایش ارتباطات اینترنتی بهره می ‌برد.