آموزش فعال کردن فضای دوم در گوشی های شیائومی

فضای دوم گوشی شیائومی یا second space ، قابلیتی جالب در گوشی های این برند است که با فعال سازی آن، به فضایی دیگر در موبایل دسترسی خواهید داشت. درواقع این قابلیت را می توان مشابه اکانت دوم در ویندوز دانست. با فعال سازی فضای دوم در گوشی شیائومی، می توان اپ ها و برنامه های شخصی را از اپ های کاری جدا کرده و کاربری حرفه ای تری با گوشی خود داشته باشید.

البته اگر رم و فضای ذخیره سازی موبایل شما بالا نیست، پیشنهاد می دهیم از فعال کردن فضای دوم گوشی شیائومی صرف نظر کنید؛ چون با این کار، سرعت پردازش ها کاهش پیدا می کند. در ادامه مراحل فعال سازی second space را به شما آموزش می دهیم. در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر می توانید با نمایندگی تعمیر موبایل در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید تا کارشناسان ما مشاوره های لازم را به شما ارائه دهند.

مراحل فعال کردن فضای دوم گوشی شیائومی

برای ساختن یک فضای دیگر در گوشی های شیائومی، باید از طریق تنظیمات و به ترتیب زیر اقدام کنید:

  • وارد تنظیمات گوشی شوید.
  • گزینه Second Space را انتخاب کنید.
  • در مرحله بعدی، روی عبارت Turn on Second space ضربه بزنید.
  • توضیحات فضای کاری دوم را مطالعه کرده و سپس بر روی گزینه Continue کلیک کنید.
  • در ادامه مراحل فعال کردن فضای دوم گوشی شیائومی، یکی از گزینه ‌های Using a password و Using a shortcut را انتخاب کنید؛ با انتخاب Using a password، باید برای ورود به فضای دوم از پسورد استفاده کنید. Using a shortcut هم ورود به فضای دوم را منوط به استفاده از شورت کات می کند.
  • حالا باید روش سوئیچ کردن را انتخاب کرده و روی Continue ضربه بزنید.
  • به این ترتیب فضای دوم ساخته شده و می توانید مطابق آنچه در ادامه آموزش می دهیم، اطلاعات مورد نظرتان را به آن منتقل کنید.

این مقاله برای شما مفید است : 👈 آموزش اسکرین شات تمام صفحه در اندروید 👉

انتقال اطلاعات به فضای دوم موبایل شیائومی

پس از فعال کردن فضای دوم گوشی شیائومی، نوبت به انتقال اطلاعات به آن می رسد. بدین منظور باید وارد تنظیمات شده و گزینه Second Space را انتخاب کنید. سپس روی Move data ضربه زده و در صورت نیاز به پسورد، آن را وارد کنید. بعد از انتخاب کردن فایل های مورد نظرتان، عملیات انتقال شروع می شود. می ‌توانید فایل ها را به جای کپی کردن، به فضای دوم انتقال دهید تا حافظه گوشی کمتر درگیر شود.

نحوه حذف کردن فضای دوم در موبایل xiaomi

ممکن است به هر دلیلی بخواهید فضای دوم گوشی شیائومی را حذف کنید. در این صورت وارد فضای دوم شده و ضمن باز کردن بخش تنظیمات، مسیر <Second space>Delete Second space>Continue را طی کنید. در مرحله بعد مواردی که دوست دارید به فضای اول منتقل شود را فعال کنید. همچنین می توانید از طریق فضای اول، فضای دوم را پاک کنید. کافی است وارد تنظیمات شده و گزینه Second space را انتخاب نمایید. سپس روی آیکون Delete ضربه بزنید تا فضای دوم پاک شود.

پس از فعال کردن فضای دوم گوشی شیائومی، نوبت به انتقال اطلاعات به آن می رسد. بدین منظور باید وارد تنظیمات شده و گزینه Second Space  را انتخاب کنید. سپس روی Move data ضربه زده و در صورت نیاز به پسورد، آن را وارد کنید. بعد از انتخاب کردن فایل های مورد نظرتان، عملیات انتقال شروع می شود. می ‌توانید فایل ها را به جای کپی کردن، به فضای دوم انتقال دهید تا حافظه گوشی کمتر درگیر شود.

فیلم آموزش فعال کردن فضای دوم در موبایل xiaomi

زمان ویدئو: 1:47
حجم ویدئو:138مگابایت