چرا گوشی سامسونگ روشن نمی شود؟

اگر از کاربران سامسونگ هستید حتما با روشن نشدن گوشیتان مواجه شده اید. در این مقاله سعی داریم به علل روشن نشدن گوشی سامسونگ و همچنین راه حل های ممکن بپردازیم.

دلایل روشن نشدن گوشی سامسونگ

زمانی که گوشی شما روشن نمی شود بیانگر این است که موبایل شما با مشکلات نرم افزاری یا سخت افزاری روبه رو شده است.

  • مشکل در CPU

یکی از شایع ترین دلایل روشن نشدن گوشی سامسونگ، مشکل به وجود آمده در CPU است. اگر پیش از خاموش شدن گوشی برنامه های در حال اجرا قطع می شوند و گوشیتان هنگ می کند احتمال زیادی وجود دارد که مشکل از باتری یا سی پی یو باشد.

  • خراب شدن هارد

خراب شدن هارد موبایل می تواند از دلایل روشن نشدن گوشی سامسونگ باشد. اگر هنگام روشن کردن گوشی گوشی ویبره می زند و سپس خاموش می شود احتمالا هارد شما ایراد دارد. یکی دیگر از نشانه های خراب شدن هارد این است که در هنگام روشن کردن گوشی به محض اینکه نام برند گوشی را مشاهده کردید ، موبایلتان دوباره خاموش می شود.

  • خراب شدن پردازنده آی سی شارژ

اگر از سالم بودن باتری اطمینان دارید و گوشی شما هنگ نمی کند این امکان وجود دارد که مشکل از آی سی شارژر باشد. دو نشانه خراب شدن آی سی گوشی آنتن دهی ضعیف و روشن نشدن موبایل سامسونگ است. یکی از مهمترین دلایل خراب شدن ای سی گوشی استفاده از شارژر تقلبی است.

  • خراب شدن باتری

یکی دیگر از دلایل شایع روشن نشدن گوشی سامسونگ خراب شدن باتری آن است. اگر باتری شما از گوشی خارج می شود می توانید با یک باتری دیگر سالم بودن باتری خود را چک کنید. برای اطلاعات بیشتر از تعویض یا تعمیر باتری سامسونگ به این مقاله مراجعه کنید.

  • مشکلات سخت افزاری

روشن نشدن گوشی می تواند به دلیل خراب شدن ال سی دی باشد. می توانید با گوشی خود تماس بگیرید اگر صدایی از آن شنیده شد پس مشکل از ال سی دی است اما اگر گوشی خاموش بود احتمالا مشکل از سخت افزار های گوشی است. وارد شدن ضربه به گوشی یکی از مواردی است که مستقیما بر روی قطعات سخت افزار تاثیر می گذارد.

  • کار نکردن دکمه پاور

شما همیشه با دکمه پاور گوشی خودتان را روشن می کنید. حال اگر این دکمه خراب شود شما به صورت معمول نمی توانید آن را روشن کنید. در این حالت می توانید از نرم افزارهایی که برای رفع مشکل طراحی شده اند استفاده کنید.

  • آبخوردگی گوشی

یکی از علت های دیگر روشن نشدن گوشی سامسونگ آبخوردگی آن است. به محض اینکه گوشی شما با آب برخورد کرد آن را خشک و تست کنید. اگر شانس آورده باشید که قطعات به خاطر خیس شدن کارایی خود را از دست داده باشند، پس از خشک شدن گوشی سامسونگ شما روشن خواهد شد. در غیر اینصورت حتما باید گوشی را به یک متخصص نشان دهید شاید برخی قطعات نیاز به تعمیر داشته باشند.

رفع مشکل روشن نشدن موبایل سامسونگ

هر یک از موارد بالا می تواند از دلایل روشن نشدن موبایل سامسونگ باشد. برای رفع این مشکل می توانید از راهکارهای زیر استفاده کنید.

  • شارژ کردن گوشی سامسونگ

اولین گامی که در جهت رفع مشکل روشن نشدن گوشی سامسونگ می توانید بردارید شارژ کردن آن با شارژر اصل است. به مدت 15 دقیقه گوشی را در شارژ قرار دهید و در طی این زمان اصلا به آن دست نزنید و اجازه دهید که گوشی شارژ شود. اگر پس از این مدت زمان گوشی روشن شد که مشکل مقطعی بوده است. اگر هنوز با مشکل روشن نشدن گوشی سامسونگ خود مواجه هستید اقدامات زیر را انجام دهید.

پیش از آنکه گوشی خود را شارژ کنید باید اطمینان حاصل کنید که مشکل از آداپتور و کابل شارژر نیست.

  • ریبوت کردن گوشی به حالت safe mode

اگر پس از روشن شدن گوشی لوگوی سامسونگ ظاهر شد و سپس گوشی خاموش شد پس مشکل از بدافزارها یا برنامه هایی است که با گوشی هماهنگ نیستند و مشکل ایجاد کرده اند. در این حالت شما باید به حالت safe mode  دست پیدا کنید. برای این کار دکمه پاور را نگه دارید تا لوگوی سامسونگ را ببینید. سپس هر کلید کاهش و افزایش صدا را به صورت همزمان نگه دارد. حالا گوشی شما به حالت safe mode  رفته است و شما می توانید برنامه ها و فایل های ناشناخته را پاکسازی کنید.

  • ریست کردن گوشی سامسونگ

یکی دیگر از راه های پیشنهادی برای رفع روشن نشدن گوشی سامسونگ، ریست کردن دستگاه است. البته باید در نظر داشته باشید که از اطلاعات شما پاک خواهد شد پس اگر اطلاعات مهمی دارید از آن بک آپ تهیه کنید. برای ریست کردن گوشی ابتدا باید به حالت ریکاوری مود دست پیدا کنید. زمانی که گوشی خاموش است همزمان سه کمه، پاور، افزایش صدا و هوم را نگه دارید تا لوگوی سامسونگ نمایش داده شود. سپس هر سه را رها کنید. شما وارد ریکاوری مود شده اید. با همین سه کلید می توانید اقدامات لازم را انجام دهید.

اگر تمامی راهکار های بالا را عملی کردید ولی باز هم با روشن نشدن گوشی سامسونگ مواجه شدید، حتما دستگاه را به متخصصین این حوزه نشان دهید.

4/5 (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *