رفع مشکل روشن نشدن گوشی سامسونگ

روشن نشدن گوشی سامسونگ اتفاق بسیار متداولیست که ممکن است پس از چند سال استفاده از تلفن های هوشمند و باکیفیت سامسونگ رخ دهد. روشن نشدن گوشی به صورت ناگهانی، چندان ارتباطی  به سیستم عامل و یا نوع برند گوشی ندارد؛ بلکه دلیل  این اتفاق می تواند اختلالات سخت افزاری و یا تداخلات نرم افزاری باشد. گوشی های کمپانی محبوب سامسونگ  نیز از این قاعده مستثنی نبوده و ممکن است روشن نشدن گوشی Samsung ، توسط هریک از کاربران این شرکت تجربه شود. در اینجا به ریشه یابی جامع علل عدم روشن شدن گوشی سامسونگ و راهکارهای مقابله با آن می پردازیم.

روشن نشدن گوشی سامسونگ

دلایل سخت افزاری روشن نشدن گوشی سامسونگ

دو عامل سخت افزاری مهم که می توانند اصلی ترین دلایل روشن نشدن گوشی سامسونگ باشند، اختلالات مرتبط با باتری و شارژر می باشند. علاوه بر بررسی کابل شارژر جهت رفع مشکل روشن نشدن گوشی Samsung ، می توانید در دو بخش باتری و شارژ گوشی راهکارهای زیر را نیز امتحان نمایید.

ایراد در باتری گوشی یکی از دلایل روشن نشدن گوشی سامسونگ

علت خاموشی و روشن نشدن گوشی Samsung می‌تواند قطع ارتباط میان باطري و گوشي باشد. بنابراین ارتباط این بخش نیازمند به بررسی های تخصصی دارد. گاهی نیز عدم روشن شدن گوشی سامسونگ از مشکلات درونی باتری آن نشئت می گیرد.

البته گاهی تنها با یک ریست کردن نیز می توان اختلالات باتری را حل کرد. در گذشته اگر گوشی پس از خاموش شدن، روشن نمی شد، باتری آن را جدا می کردند و بدین شکل بسیاری از مشکلات هنگ کردن و یا اختلالات مرتبط با روشن نشدن گوشی سامسونگ را نابود می ساختند. هم اکنون، چنانچه هنوز باتری گوشی سامسونگ شما قابلیت جدایی از بدنه را دارد، با انجام این کار مشکل آن را حل کنید، اما اگر گوشی سامسونگ شما همانند بیشتر گوشی های امروزی، باتری قابل تعویض نداشته باشد، شما می توانید به راحتی با نگه داشتن ۱۰تا ۳۰ ثانیه ای دکمه ی پاور به رفع مشکل روشن نشدن موبایل بپردازید.

کامل نبودن شارژ گوشی

برای رفع ایراد روشن نشدن گوشی سامسونگ می توانید به کالیبره کردن باتری گوشی بپردازید. کالیبره کردن  اکثر مواقع می تواند این مشکل را حل کند. برای کالیبره کردن باتری، ابتدا شارژ گوشی را به صفر برسانید تا گوشی خاموش شود و سپس در حالت خاموش گوشی را شارژ کنید تا چراغ نوتیفیکیشن به رنگ سبز درآید که نشانه پرشدن ظرفیت گوشی است،گوشی را از شارژ جدا کنید. 

به احتمال زیاد باتری ۱۰۰% شارژ شده است.در صورتی که موبایل به شارژ ۱۰۰% خود نرسیده بود، مجددا دستگاه را به شارژ بزنید تا شارژ باتری کامل شود و سپس از آن استفاده کنید. این کار می تواند در فرآیند سرعت بخشی پردازش های گوشی کمک شایانی کند و مشکل روشن نشدن موبایل را رفع سازد.

مشکل در CPU

یکی از شایع ترین دلایل روشن نشدن گوشی سامسونگ، مشکل به وجود آمده در CPU است. اگر پیش از خاموش شدن گوشی برنامه های در حال اجرا قطع می شوند و گوشیتان هنگ می کند احتمال زیادی وجود دارد که مشکل از باتری یا سی پی یو باشد.

خراب شدن هارد

خراب شدن هارد موبایل می تواند از دلایل روشن نشدن گوشی سامسونگ باشد. اگر هنگام روشن کردن گوشی گوشی ویبره می زند و سپس خاموش می شود احتمالا هارد شما ایراد دارد. یکی دیگر از نشانه های خراب شدن هارد این است که در هنگام روشن کردن گوشی به محض اینکه نام برند گوشی را مشاهده کردید ، موبایلتان دوباره خاموش می شود.

خراب شدن پردازنده آی سی شارژ

اگر از سالم بودن باتری اطمینان دارید و گوشی شما هنگ نمی کند این امکان وجود دارد که مشکل از آی سی شارژر باشد. دو نشانه خراب شدن آی سی گوشی آنتن دهی ضعیف و روشن نشدن موبایل سامسونگ است. یکی از مهمترین دلایل خراب شدن ای سی گوشی استفاده از شارژر تقلبی است.

کار نکردن دکمه پاور

شما همیشه با دکمه پاور گوشی خودتان را روشن می کنید. حال اگر این دکمه خراب شود شما به صورت معمول نمی توانید آن را روشن کنید. در این حالت می توانید از نرم افزارهایی که برای رفع مشکل طراحی شده اند استفاده کنید.

عوامل نرم افزاری روشن نشدن گوشی سامسونگ

در غالب موارد مشکل عدم روشن شدن گوشی Samsung، به دلیل وجود اشکالات نرم افزاری در تنظیمات این دستگاه پدیدار می شود.  طراحي دستگاه‌هایي با سیستم عامل اندرويد به گونه‌اي است که وقتی پردازنده براي مدت زمان خاصي واكنش نشان ندهد، دستگاه به طور خودكار خاموش و روشن مي شود تا بدين وسيله از سيستم محافظت گردد. 

به عبارتی دیگر مشکل روشن نشدن گوشی سامسونگ در واقع واکنش این دستگاه جهت حفاظت از خود در برابر مشکل نرم‌افزاری‌ خاصی می باشد که در آن بوجود آمده است.

از طرفی باید توجه داشت که خطاهاي زیاد برنامه های پیشرفته در زمان استفاده يا نصب بسيار بالای برنامه هاي كاربردی و البته نصب و راه اندازی بدافزارهای مخرب می توانند سبب روشن نشدن گوشی و عدم واكنش آن مي‌شود. در صورتی که گوشی سامسونگ به دلیل مشکلات نرم افزاری و ویروس ها و بدافزارهای مختلف روشن نگردد، بازگشت به تنظیمات کارخانه مناسب ترین راه حل ممکن است که بهتر است تحت نظر کارشناسان شکل گیرد.

خوردن ضربه یا نفوذ مایعات در گوشی سامسونگ

چنانچه راهکارهای ذکرشده سبب رفع مشکل عدم روشن شدن گوشی سامسونگ نگشت، به احتمال زیاد عوامل دیگری همچون ضربه و یا نفوذ مایعات به درون دستگاه موجب روشن نشدن گوشی Samsung شما گشته و نیاز به تعمیر توسط تعمیرکاران مجرب به وجود آمده است. نمایندگی تعمیرات موبایل سامسونگ در این خصوص آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان است.

رفع مشکل روشن نشدن موبایل سامسونگ

هر یک از موارد بالا می تواند از دلایل روشن نشدن موبایل سامسونگ باشد. برای رفع این مشکل می توانید از راهکارهای زیر استفاده کنید.

ریست کردن هارد موبایل سامسونگ

برای رفع مشکل روش نشدن موبایل سامسونگ ریست کردن موبایل می تواند کارساز باشد.

 • به صورت همزمان، کلید پاور و افزایش صدا را فشار دهید و نگه دارید.
 • بلافاصله بعد از اینکه گوشی روشن شد و لرزش ناشی از آن را حس کردید، هر دو کلید را رها کنید.
 • در صورتی که گوشی عبارت «No command» را به نمایش در آورد، منوی ریکاوری اندروید هم باید ظاهر شود. اگر این اتفاق رخ نداد، باید فرایند را دوباره تکرار کنید.
 • وقتی منوی یادشده ظاهر شد، با استفاده از کلیدهای کنترل صدا، بین گزینه‌ها حرکت کنید و با کلید پاور، آن‌ها را انتخاب کنید.
 • البته چون ما برای هارد ریست به این منو آمده‌ایم، کافی است با کلیدهای افزایش صدا روی گزینه‌ی Wipe data/factory reset آمده و کلید پاور را فشار دهید.
ریست کردن هارد موبایل سامسونگ
 • در صفحه‌ی بعد، روی گزینه‌ی Yes ضربه بزنید تا فرایند پاکسازی داده‌ها شروع شود.
 • پس از پایان فرایند، عبارت Reboot system now برای شما به نمایش در می‌آید که باید آن را با کلید پاور انتخاب کنید.
 • حالا منتظر بمانید تا گوشی دوباره روشن شود و به تنظیمات کارخانه بازگردد.
آموزش ریست کردن هارد گوشی سامسونگ

توجه: با این کار، تمام داده‌های شخصی شما از جمله عکس‌ها، فیلم‌ها، مخاطبین، پیام‌ها و برنامه های نصب شده شما حذف خواهند شد. لذا قبل از اینکه هارد ریست را اجرا کنید، حتما یک فایل پشتیبان از گوشی خود تهیه کنید. همچنین مطمئن شوید که حساب گوگل یا سامسونگ خود را به خوبی به خاطر دارید.

 • شارژ کردن گوشی سامسونگ

اولین گامی که در جهت رفع مشکل روشن نشدن گوشی سامسونگ می توانید بردارید شارژ کردن آن با شارژر اصل است. به مدت 15 دقیقه گوشی را در شارژ قرار دهید و در طی این زمان اصلا به آن دست نزنید و اجازه دهید که گوشی شارژ شود. اگر پس از این مدت زمان گوشی روشن شد که مشکل مقطعی بوده است. اگر هنوز با مشکل روشن نشدن گوشی سامسونگ خود مواجه هستید اقدامات زیر را انجام دهید.پیش از آنکه گوشی خود را شارژ کنید باید اطمینان حاصل کنید که مشکل از آداپتور و کابل شارژر نیست.

 • ریبوت کردن گوشی به حالت safe mode

اگر پس از روشن شدن گوشی لوگوی سامسونگ ظاهر شد و سپس گوشی خاموش شد پس مشکل از بدافزارها یا برنامه هایی است که با گوشی هماهنگ نیستند و مشکل ایجاد کرده اند. در این حالت شما باید به حالت safe mode  دست پیدا کنید. برای این کار دکمه پاور را نگه دارید تا لوگوی سامسونگ را ببینید. سپس هر کلید کاهش و افزایش صدا را به صورت همزمان نگه دارد. حالا گوشی شما به حالت safe mode  رفته است و شما می توانید برنامه ها و فایل های ناشناخته را پاکسازی کنید.

 • ریست کردن گوشی سامسونگ

یکی دیگر از راه های پیشنهادی برای رفع روشن نشدن گوشی سامسونگ، ریست کردن دستگاه است. البته باید در نظر داشته باشید که از اطلاعات شما پاک خواهد شد پس اگر اطلاعات مهمی دارید از آن بک آپ تهیه کنید. برای ریست کردن گوشی ابتدا باید به حالت ریکاوری مود دست پیدا کنید. زمانی که گوشی خاموش است همزمان سه کمه، پاور، افزایش صدا و هوم را نگه دارید تا لوگوی سامسونگ نمایش داده شود. سپس هر سه را رها کنید. شما وارد ریکاوری مود شده اید. با همین سه کلید می توانید اقدامات لازم را انجام دهید.

اگر تمامی راهکار های بالا را عملی کردید ولی باز هم با روشن نشدن گوشی سامسونگ مواجه شدید، حتما دستگاه را به متخصصین این حوزه نشان دهید.نمایندگی تعمیرات گوشی سامسونگ ارائه دهنده ی تخصصی ترین خدمات مرتبط با تعمیر و بازیابی انواع گوناگون گوشی های Samsung در بالاترین سطح کیفی می باشد. این مرکز با به کارگیری دانش کارشناسان و تعمیرکاران مجرب و با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات تعمیراتی به یاری کاربران تلفن های هوشمند کمپانی سامسونگ شتافته و تجربه ی استفاده از دستگاهی بی نقص را به ارمغان می آورد.

نکات:

 • اگر صفحه نمایش گوشی شما روشن می‌شود اما سیاه است، ممکن است مشکل از صفحه نمایش باشد.
 • اگر گوشی شما در آب افتاده است، ممکن است به دلیل آسیب آب روشن نشود.
 • اگر از تاریخ انقضای گارانتی گوشی شما نگذشته است، می‌توانید از خدمات گارانتی سامسونگ استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − ده =