روش هایی برای افزایش عمر باتری گوشی

باتری یکی از اصلی ترین بخش های هر گوشی هوشمند است. این روزها میزان استفاده از گوشی های همراه به دلیل حضور قابلیت های دیجیتال متعدد، افزایش چشم گیری یافته است. بنابراین خرابی باتری موبایل در اثر استفاده ی بی رویه ی کاربر امری طبیعی است. البته مسلما باتری های موبایل دارای یک عمر محدود و از پیش تعیین شده هستند که با گذشت زمان به پایان می رسد. اما از طرفی می توان با استفاده از روش های مقاله ی پیش رو عمر باتری گوشی را افزایش داد. اگر از کاربران موبایل های هوشمند هستید، با ما در نمایندگی تعمیرات موبایل همراه شوید تا جدیدترین و کاربردی ترین ترفندهای موبایل را به شما آموزش دهیم.

روش هایی برای افزایش عمر باتری گوشی

5 ترفند کاربردی برای افزایش طول عمر باتری گوشی

برای افزایش طول عمر باتری گوشی 5 راهکار کلی وجود دارد:

افزایش طول عمر باتری موبایل از طریق قابلیت Power Saving

معمولا اغلب گوشی های هوشمند دارای قابلیتی تحت عنوان حالت ذخیره سازی انرژی یا Power Saving Mode هستند که پس از فعالسازی، مصرف شارژ باتری را در کمترین میزان امکان پذیر قرار می دهند. بنابراین به نوعی شاهد افزایش عمر باتری گوشی خواهید بود. کافی است این گزینه را فعال کنید. متاسفانه بسیاری از کاربران با اهمیت قابلیت power saving آشنا نیستند.

افزایش طول عمر باتری موبایل از طریق قابلیت Power Saving

برای تعمیر باتری موبایل خود کلیک کنید 

کنترل سلامت باتری موبایل با تنظیم مدت زمان شارژ آن

روش دیگری که برای افزایش عمر باتری گوشی وجود دارد، کنترل مدت زمان شارژ آن است. هیچ گاه نباید گوشی خود را از شب تا صبح به شارژ بزنید. این موضوع در حالی است که شارژرهای موبایل های امروزی پس از 100 درصد شدن باتری ارتباط با موبایل را به صورت خودکار قطع خواهند کرد. اما مسلما گوشی شما پس از قطع اتصال کاهش شارژ داشته و دوباره برای پر شدن میزان ظرفیت شارژدهی سیستم ارتباط با شارژر را ایجاد می کند. در نتیجه مرتبا باتری میان دو حالت 99 درصد شارژ و 100 درصد شارژ قرار می گیرد.

افزایش طول عمر باتری موبایل با عدم استفاده از بلوتوث و وای فای

اگر به بلوتوث و وای فای گوشی نیازی ندارید، سعی کنید به سرعت آن ها را خاموش کنید. روشن ماندن همیشگی این دو گزینه می تواند باعث مصرف بی رویه ی انرژی شود و در کاهش عمر باتری گوشی دخیل باشد. بنابراین تنها از امکاناتی استفاده کنید که به آن ها نیاز دارید. نکته ی جالب اینکه براساس عقیده ی بسیاری از کارشناسان دنیای تکنولوژی بهره گیری از دیتای گوشی برای برقراری اینترنت می تواند باعث خرابی باتری شود. چنانچه وای فای وصل است و قصد استفاده از وای فای را دارید به هیچ عنوان خاموش کردن اینترنت موبایل را از یاد نبرید.

فعال سازی حالت پرواز گوشی

برای افزایش طول عمر باتری گوشی استفاده از حالت پرواز را جدی بگیرید. زمانی که در جلسه هستید و یا واقعا در هواپیما حضور دارید، گوشی را بر روی حالت پرواز تنظیم کنید تا تمامی قابلیت های آن دور از دسترس شود و در روز چند ساعتی موبایل شما استراحت داشته باشد.

بهره گیری از قابلیت Auto-Brightness

قابلیت Auto-Brightness یک ویژگی جذاب در موبایل های هوشمند است که با مصرف انرژی زیاد و کاهش طول عمر باتری گوشی همراه می شود. این قابلیت باعث روشن ماندن دائمی سنسورهای گوشی و فعالیت مداوم پردازشگر اصلی آن می باشد تا به نسبت میزان روشنایی محیطی که موبایل در آن قرار گرفته است، روشنایی نمایشگر سیستم را تنظیم کند. خاموش کردن آن را جدی بگیرید. جهت کسب راهنمایی های بیشتر در خصوص نحوه ی خاموش کردن این قابلیت می توانید با کارشناسان ما در نمایندگی تعمیرات موبایل تماس حاصل فرمایید.

بهره گیری از قابلیت Auto-Brightness
امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 18 =