شارژ نشدن موبایل آیفون

از جمله مشکلات دردسرساز در موبایل ، شارژ نشدن موبایل آیفون است. از آنجا که مشکل پیش آمده در بسیاری از مواقع باعث تحمیل هزینه های زیادی به شما می شود، پیشگیری از وقوع این موضوع بسیار مهم است. در ادامه مطلب به دلایل ایجاد این مشکل در گوشی اپل و راه های حل آن می پردازیم.

نمایندگی اپل ارائه دهنده انواع خدمات تعمیر به شما مشتریان محترم است. در صورت بروز مشکل شارژ نشدن موبایل آیفون با مراجعه به نمایندگی اپل و دریافت راهنمایی از کارشناسان متبحر این نمایندگی تعمیر گوشی شما صورت خواهد گرفت. کارشناسان نمایندگی تعمیرات اپل پس از عیب یابی گوشی شما و بررسی علت عدم شارژ، تعمیر گوشی شما را انجام خواهند داد.

عوامل شارژ نشدن موبایل آیفون

مشکل در پورت ‌یو اس بی

اگر پورت یو اس بی یا سوکت شارژ گوشی خراب باشد هنگام شارژ به مشکل برخواهید خورد. اگر قسمت داخلی سوکت شارژ دچار آسیب یا جابجایی شود ، هنگام شارژ به مشکل برخواهید خورد.

راه حل: انجام تعمیر سخت‌افزاری جزیی می تواند مشکل شارژ نشدن موبایل آیفون را حل کند. برای این کار پس از خاموش نمودن گوشی و خروج باتری از آن از یک شی کوچک مثلا خلال دندان استفاده نمایید. برای این کار با استفاده از این شی زائده درون پورت یو اس بی را کمی جا ‌به‌ جا کنید. دقت داشته باشید که هنگام انجام این کار نهایت دقت را انجام دهید.

وجود گرد و غبار در دستگاه

نگهداری گوشی در مکان های پر گرد و غبار و آلوده باعث گرفتگی پورت یو اس بی و اختلال در شارژ خواهد شد. همچنین نگهداری گوشی در مکان های پرزدار می تواند باعث گرفتگی این درگاه و عدم شارژ دهی شود.

راه حل: زدودن گرد و غبار و آلودگی از پورت شارژ چاره ساز مشکل شارژ نشدن موبایل آیفون خواهد بود. شما می توانید با استفاده از قوطی هوای فشرده یا چیز دیگری که با استفاده از کمپرس هوا گرد و غبار پورت شارژر دستگاه را خارج کند، مشکل را برطرف نمایید.

خرابی کابل دستگاه

در شارژهایی که آداپتور و کابل از یکدیگر جدا می شوند، احتمال خرابی کابل بیشتر از آداپتور می باشد.

راه حل: از آسان‌ترین روش ها برای تشخیص این موضوع تعویض کابل است. در صورتی که با تعویض کابل، خرابی کابل محرز شد، عمل شارژ را با کابل سالم انجام دهید. به این نکته توجه کنید که تعویض کابل شارژر با نوع استاندارد و شرکتی آن انجام شود.

خرابی آداپتور

خرابی آداپتور در شارژر های جدا شدنی از عوامل شارژ نشدن موبایل آیفون است. بر اثر وصل و جداسازی کابل به دفعات بالا محل اتصال آداپتور و کابل شل یا خراب خواهد شد.

راه حل: از یک آداپتور دیگری برای شارژ استفاده کنید. همچنین عملکرد ترکیب کابل و آداپتور را بر روی یک دستگاه دیگر امتحان کرد.

عدم رعایت نکات ایمنی

بی توجهی به رعایت نکات مهم هنگام شارژ می تواند در شارژ اختلال ایجاد کند و باعث شارژ نشدن موبایل آیفون شود.

راه حل: از قرار دادن گوشی در مجاورت آب، مکان مرطوب و مکان بسیار گرم هنگام شارژ جدا خودداری کنید. همچنین اتصال گوشی به شارژر پس از اتمام شارژ باعث ضرر رساندن به گوشی و در مواقعی انفجار باتری می شود.

کالیبره نبودن باتری گوشی

اگر گوشی کالیبره نباشد، عدد نمایش داده شده در قسمت نشانگر شارژ عددی واقعی نیست. در چنین مواقعی با وجود نشان دادن شارژ کامل در گوشی باتری شارژ نشده است.

راه حل: با کالیبره کردن گوشی، مشکل شارژ نشدن موبایل آیفون را حل کنید. این کار با استفاده از نرم افزار های مختلف صورت می گیرد.

عمر محدود باتری

باتری ها پس از سپری کردن عمر مفید هنگام شارژ دچار مشکل خواهند شد. در مورد باتری های با عمر بیشتر از ۲ سال این مساله بسیار شایع است.

راه حل: از نشانه های ظاهری خرابی باتری متورم شدن آن و نشت مایع از باتری در بعضی از مواقع می باشد. برای گوشی های با باتری غیرقابل جداسازی، دستگاه را به پشت و بر سطحی صافی بچرخانید. برآمدگی در دستگاه با باتری معیوب مانع از چرخش صحیح موبایل خواهد شد. تعویض باتری در این مواقع چاره مشکل شارژ نشدن موبایل آیفون است.

نمایندگی اپل در نقاط مختلف کشور عزیزمان با ارائه خدمات با کیفیت به هموطنان عزیز باعث رضایت بسیاری از کاربران اپل شده است. این نمایندگی دارای تجهیزات به روز و با کیفیت به منظور تعمیرات تبلت و موبایل می باشد. اهمیت به روز بودن و تجهیز بودن کارگاه های نمایندگی اپل از اولویت مدیران این نمایندگی است. کارشناسان این نمایندگی از سطح بالای مهارت در تعمیرات بهره برده اند. در صورت نیاز به تعمیر محصولات اپل به نمایندگی اپل مراجعه نمایید.

5/5 (4 امتیاز)