آموزش غیرفعالسازی فیس آیدی آیفون های اپل

همانطور که احتمالاً مطلع هستید، کمپانی اپل از آیفون ایکس به بعد اسکنر اثر انگشت تاچ آیدی را از آیفون‌های خودش حذف کرده و سیستم تشخیص چهره پیشرفته و امن فیس آیدی را جایگزین آن‌ها کرده است. فیس آیدی امنیت خوبی دارد، اما به طور مثال اگر یک برادر یا خواهر دوقلو داشته باشید، گوشی قادر به تشخیص شما از یکدیگر نخواهد بود و می‌تواند با چهره‌ی او هم قفل صفحه را باز کند. در این مواقع اپل توصیه می‌کند Face ID را غیرفعال کنید و از رمزعبور برای ورود به صفحه هوم گوشی خود استفاده کنید. در این مقاله قصد داریم به نحوه غیرفعالسازی فیس آیدی آیفون های اپل بپردازیم.

اگر به هر دلیلی قصد غیرفعالسازی فیس آیدی آیفون را دارید، شما می‌توانید به راحتی از طریق دو روش Face ID را خاموش کنید و با رمزعبور قفل گوشی‌تان را باز کنید.

آموزش غیرفعالسازی فیس آیدی آیفون های اپل

غیرفعالسازی فیس آیدی آیفون به صورت موقتی

اگر به هر دلیلی نمی‌خواهید از سیستم تشخیص چهره برای قفل‌گشایی گوشی خود استفاده کنید و قصد غیرفعالسازی فیس آیدی آیفون را دارید، کافیست از همان مسیری که برای فعالسازی اقدام می‌کنید، به غیرفعال کردن آن بپردازید. اگر می‌خواهید به صورت موقتی این قابلیت را غیرفعال کنید، کافیست مراحل زیر را دنبال کنید:

  • ابتدا کلید پاور کناری را بفشارید و نگه دارید، سپس یکی از کلیدهای ولوم بالا یا پایین را نیز به همراه آن بفشارید.
  • پس از 2 ثانیه، شما صفحه قفل را مشاهده خواهید کرد و نیازی به ورود با فیس آیدی نیست. در این لحظه فیس آیدی غیرفعال می‌شود، ولی آن موقتی است و بار دیگری که قصد باز کردن قفل گوشی خود را داشته باشید، باید مجدداً این کار را انجام دهید.

غیرفعالسازی Face ID آیفون به صورت دائم

  • اما اگر می‌خواهید به صورت دائم اقدام به غیرفعالسازی فیس آیدی آیفون خود کنید، باید این کار را از طریق بخش تنظیمات گوشی خود انجام دهید. برای اینکار مراحل زیر را دنبال کنید:
  • وارد صفحه Settings در گوشی آیفون خود شوید.
  • سپس به مسیر Face ID & Passcode بروید و گزینه‌ی Face ID‌ را به حالت غیرفعال درآورید.
غیرفعالسازی Face ID آیفون به صورت دائم

نکات مهم قبل از غیر فعال کردن فیس آیدی

  • اگر رمز عبور خود را فراموش کرده اید، قبل از غیرفعال کردن فیس آیدی باید آن را بازنشانی کنید.
  • اگر از فیس آیدی برای تأیید هویت در برنامه ها یا وب سایت ها استفاده می کنید، پس از غیرفعال کردن آن، باید از روش دیگری مانند رمز عبور یا اثر انگشت استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × چهار =