• خانه
  • آموزش
  • آموزش نحوه تبدیل آیفون به مودم وای فای از طریق Hotspot در iOS

آموزش نحوه تبدیل آیفون به مودم وای فای از طریق Hotspot در iOS

تبدیل کردن آیفون به مودم وای فای به معنی استفاده از اینترنت گوشی روی سایر دستگاه ها از جمله لپ تاپ، تبلت، کامپیوتر یا یک گوشی دیگر است. با این کار گوشی آیفون در نقش یک مودم ظاهر شده و اینترنت آن با دیگر دیوایس ها به اشتراک گذاشته خواهد شد. اما برای این منظور باید با نحوه تبدیل آیفون به هات اسپات در مدل های مختلف این گوشی ها آشنا بود. 

با دسترسی به هات اسپات در iOS می توان گوشی آیفون را به یک مودم تبدیل کرد و داده آن را با سایر دستگاه ها به اشتراک گذاشت. این کار مزیت های زیادی دارد و در بسیاری از مواقع انجام آن برای کاربران یک ضرورت است. در این جا می خواهیم نحوه تبدیل آیفون به مودم وای فای از طریق Hotspot در سیستم عامل iOS را آموزش دهیم.

آموزش نحوه تبدیل آیفون به مودم وای فای از طریق Hotspot در iOS

آموزش تبدیل آیفون به مودم وای فای برای چه گوشی هایی کاربرد دارد؟

پیش از بررسی نحوه تبدیل آیفون به هات اسپات بهتر است ببینیم این مسیر برای کدام دستگاه ها قابل استفاده است. در کل می توان از این روش برای تمامی گوشی های اپل از آیفون 4 گرفته تا مدل های بالاتر استفاده کرد. حتی این روش را می توان برای تبدیل کردن آی پد به مودم وای فای نیز به کار برد. 

آی پد پرو یا آی پد 2 را می توان با این روش به مودم وای فای تبدیل کرد. در آی پاد ها نیز این روش می تواند این دستگاه ها را به مودم تبدیل کند. در کل تبدیل آیفون به مودم وای فای کار بسیار ساده ای است که در ادامه آن را بررسی می کنیم.

نحوه فعال کردن هات اسپات در آیفون به چه صورت است؟

برای دسترسی به این مشخصه ابتدا باید وارد بخش تنظیمات گوشی آیفون شد. در قسمت setting باید به دنبال گزینه Personal Hotspot بود و آن را انتخاب کرد. معمولا برای ورود به این قسمت ابتدا باید مسیر cellular> Cellular Data Options>Cellular Data Network را انتخاب کرد تا به این ترتیب به شبکه های در دسترس دست یافت.  

با ورود به این بخش باید دکمه رو به روی Personal Hotspot را روی حالت on قرار داد. با این کار اولین قدم برای تبدیل آیفون به مودم وای فای برداشته شده و حال باید دستگاه دوم را برای اتصال آماده کرد.

اتصال دستگاه دوم به آیفون

حال که کار تبدیل آیفون به مودم وای فای را انجام دادید، باید دستگاه دوم را نیز به این مودم وصل کنید. برای مثال اگر سیستم دوم مک باشد، باید در بالای صفحه روی گزینه وای فای کلیک کرده تا در منوی باز شده لیست شبکه های وای فای در دسترس نمایش داده شود. با انتخاب نام شبکه آیفون مورد نظر، در این مرحله باید رمز عبور را وارد کنید تا به این ترتیب دستگاه دوم نیز به وای فای وصل شود. این رمز را می توان در همان تنظیمات هات اسپات گوشی آیفون مشاهده کرد. 

علاوه بر این در آن جا امکان تغییر رمز عبور یا تغییر نام شبکه وای فای نیز وجود دارد. به این ترتیب با تبدیل آیفون به هات اسپات در iOS می توان دستگاه های دیگر را نیز به اینترنت گوشی متصل کرد. در صورتی که مشکلاتی در خصوص اتصال وجود داشت می توان با کمک گرفتن از یک مرکز تخصصی تعمیرات گوشی اپل، این ایراد ها را برطرف کرد. مرکز سخت افزار ایران یک مرکز تعمیراتی معتبر در زمینه تعمیر و عیب یابی انواع گوشی های آیفون است.