باز کردن قفل اف آر پی گوشی های سامسونگ

آیا در مورد قفل اف آر پی در گوشی های اندرویدی اطلاعاتی دارید؟ امروز به بررسی نحوه باز کردن قفل اف آر پی گوشی های سامسونگ می پردازیم. گوگل تا مدتها به دلیل امنیت پایین سیستم عامل اندروید، مورد انتقاد قرار می گرفت. در راستای افزایش امنیت برنامه ها، این شرکت سیاست Factory Reset Protection را از اندروید 5 به بعد اعمال کرد. به موجب این سیستم امنیتی، افرادی غیر از مالک گوشی برای استفاده از آن محدودیت هایی خواهند داشت. از نحوه فعال سازی گرفته تا چگونگی باز کردن قفل اف آر پی گوشی های samsung، شما باید اطلاعاتی در مورد این سیستم امنیتی داشته باشید. در این صورت هنگام اعمال تغییرات نرم افزاری روی موبایل خود با مشکل مواجه نخواهید شد.

در ادامه اطلاعات و نکات لازم در خصوص قفل FRP را بررسی کرده و نحوه غیر فعال سازی آن را به شما آموزش می دهیم. گفتنی است در صورت بروز مشکل و نیاز به کمک تخصصی تر برای  باز کردن این قفل، می توانید از تکنسین های نمایندگی تعمیر موبایل سامسونگ در مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

باز کردن قفل اف آر پی گوشی های سامسونگ

نحوه باز کردن قفل اف آر پی گوشی های سامسونگ

باز کردن یا غیر فعال سازی قفل اف آر پی در گوشی سامسونگ و دیگر دستگاه های اندرویدی، مراحل خاصی دارد. ما این مراحل را به شما آموزش می دهیم اما بهتر است برای نتیجه گیری بهتر و انجام این کار به شکل صحیح و بی نقص، از کارشناسان تعمیر نرم افزاری گوشی Samsung کمک بگیرید.

  • از قسمت تنظیمات به بخش درباره تلفن بروید.
  • گزینه Build number را چندبار به صورت متوالی بزنید تا عبارت you are no a developer نمایش داده شود.
  • از قسمت تنظیمات، Developer option یا گزینه های توسعه دهنده را انتخاب و سپس تیک گزینه OEM unlocking را فعال کنید.
  • قفل اف آر پی غیرفعال در این مرحله غیر فعال می شود. یعنی پس از فرمت یا فلش موبایل خود، دیگر لازم نیست جیمیل و پسورد آن را وارد کنید.
  • در صورت فراموش کردن اطلاعات ورود به حساب جیمیلتان، باز کردن قفل اف آر پی گوشی های سامسونگ، باید با استفاده از روش های خاصی، قفل را شکست که این کار در تخصص تعمیرکاران موبایل است.

این مطلب جذاب را از دست ندهید : استفاده از فولدر مخفی در گوشی سامسونگ

استفاده از جیمیل برای امنیت گوشی های سامسونگ

پیش از آن که به مسئله ی باز کردن قفل اف آر پی موبایل سامسونگ بپردازیم؛ قصد داریم شما را با فعالیت اصلی این سیستم ایمنی آشنا سازیم. لایه ی امنیتی ضعیف یکی از ایراداتی بود که سال ها به ساختار تشکیل دهنده ی اندروید وارد گشت. از این رو یک قابلیت کاربردی به نام قفل FRP طراحی شد و بعد امنیتی گوشی های سامسونگ ارتقا یافت. این قفل وضعیت کلی گوشی را هنگام فلش شدن و یا ریست فکتوری کنترل می کند. زمانی که شما روی گوشی خود در بخش حساب های کاربری مختلف، جیمیلی را ست کنید؛ به صورت خودکار شاهد حضور پر رنگ قفل FRP خواهید بود. بدین ترتیب باید در حفظ یک جیمیل کاملا شخصی و رمز مرتبط با آن کوشا باشید تا اگر زمانی گوشی را فلش کردید، مشکلی در باز کردن قفل اف آر پی موبایل سامسونگ و راه اندازی دوباره ی دستگاه وجود نداشته باشد.

کاربرد قفل اف آر پی در موبایل سامسونگ چیست؟

احتمالا برایتان سوال پیش آمده است که قفل اف آر پی در موبایل، چه کاربردی دارد؟ همانطور که در ابتدای بحث اشاره کردیم، این سیستم برای افزایش امنیت گوشی های اندرویدی اجرا شده است. زمانی که قفل FRP فعال باشد، اگر کسی گوشی را فرمت یا فلش کند، برای راه اندازی اولیه نیاز  به وارد کردن جیمیل و رمز عبور دارد؛ اطلاعاتی که در حالت عادی، تنها مالک اصلی گوشی از آنها اطلاع دارد. در چنین شرایطی، دسترسی دیگر افراد به موبایل محدود می شود و بنابراین استفاده از گوشی هم تقریبا غیر ممکن خواهد بود. فایده فعال بودن این سیستم به ویژه زمانی مشهود است که گوشی به سرقت رفته باشد و یا شخص دیگری آن را پیدا کرده باشد. البته در صورت فراموش کردن رمز، نیاز به باز کردن قفل اف آر پی گوشی های سامسونگ خواهد بود که پروسه ای تخصصی است.

چگونه قفل FRP را در موبایل سامسونگ فعال کنیم؟

زمانی که شما روی گوشی خود (در قسمت حسابها) جیمیلی را ست کنید به صورت خودکار قفل FRP گوشی فعال می شود. به این ترتیب باید جیمیل و رمز عبور را به یاد داشته باشید تا بعدا اگر زمانی گوشی را فلش کرده و یا ریست فکتوری انجام دادید، بتوانید آن را مجددا راه اندازی کنید.البته روش دیگری هم وجود دارد. کافی است قبل از فلش یا فکتوری ریست، حساب جیمیل خود را از قسمت تنظیمات و حسابها پاک کنید تا پس از فلش کردن دیگر نیاز به وارد کردن حساب جیمیل نداشته باشید.

غیر فعال کردن قابلیت استفاده از قفل اف آر پی گوشی سامسونگ

برای باز کردن قفل اف آر پی موبایل سامسونگ، کافی است جیمیل و رمز خود را وارد سازید. اما اگر قصد غیر فعال کردن کلی این قفل را دارید، مراحل زیر را انجام دهید:

  • از قسمت تنظیمات گوشی به بخش درباره تلفن بروید.
  • گزینه Build number را چندبار به صورت متوالی بزنید تا عبارت you are no a developer نمایان شود.
  • از قسمت تنظیمات، Developer option یا گزینه های توسعه دهنده ی شبیه به آن را انتخاب کرده و سپس تیک گزینه OEM unlocking را فعال کنید. با این کار حضور قفل اف آر پی کنسل می شده و دیگر لازم نیست جیمیل و پسورد آن را هنگام ریست کردن موبایل وارد کنید. البته پیشنهاد می کنیم این روند غیرفعال کردن قفل اف آر پی را به دست تعمیرکار بسپارید. چرا که ممکن است کاربر گزینه های اشتباهی را برگزیند.

نحوه ی باز کردن قفل اف آر پی موبایل سامسونگ هنگام فراموشی رمز

اگر اطلاعات ورود به حساب جیمیل خود را فراموش کنید، باز کردن قفل اف آر پی موبایل سامسونگ از عهده ی شما برنخواهد آمد. در واقع کاربران عادی قدرتی در دستکاری های مرتبط با شکستن قفل FRP نخواهند داشت. این کار باید با استفاده از تکنیک های فنی مخصوص زیر نظر کارشناسان مجرب انجام شود. برای باز کردن قفل FRP گوشی سامسونگ به نمایندگی تعمیرات موبایل مراجعه نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید : کدهای مخفی گوشی سامسونگ

آموزش باز کردن قفل FRP گوشی های Samsung

به طور کلی برای باز کردن قفل اف آر پی گوشی های سامسونگ، باید مهارت نسبی در زمینه تعمیرات نرم افزاری موبایل داشته باشید. این کار حساسیت های خاص خود را دارد و در صورت بروز خطا، ممکن است آسیب های جدی به گوشی وارد شود. توصیه اکید ما این است که انجام این کار را به تیم تعمیرات موبایل در نمایندگی سامسونگ مرکز سخت افزار ایران محول کنید. با این حال اگر در زمینه اصلاحات نرم افزاری و یا برنامه نویسی اندروید تجربه دارید، می توانید با کمک فیلم آموزش باز کردن قفل FRP گوشی سامسونگ، این قفل را بشکنید.

در بخش مقالات وب سایت رسمی نمایندگی تعمیرات موبایل سامسونگ، شما را با نحوه ترمیم و رفع مشکلات تبلت ها و گوشی های این برند آشنا خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار − دو =