استفاده از فولدر مخفی در گوشی سامسونگ

فولدر مخفی در گوشی سامسونگ فضایی است که محافظت آن از طریق پلتفرم امنیتی Knox انجام می‌ گیرد. بنابراین می ‌توانید فایل ‌های خصوصی خود را داخل این پوشه قرار دهید تا افراد ثالث نتوانند به آن دسترسی داشته باشند. همچنین این امکان برایتان فراهم است که برای پوشه امن پسورد یا قفل احراز هویت در نظر بگیرید.

فولدر مخفی که به نام secret folder معروف است، امنیت بالایی دارد. لذا برای حفاظت از اسناد و داده ‌های حساس بهترین گزینه محسوب می‌ شود. این نرم افزار در برخی از مدل‌ های گوشی ‌های سامسونگ مانند گلکسی نوت 20 در حالت پیش فرض نصب شده است. در این مقاله نحوه کار با فولدر امن در گوشی سامسونگ را آموزش خواهیم داد.

استفاده از فولدر مخفی در گوشی سامسونگ

چطور می توانید از فولدر مخفی در گوشی سامسونگ استفاده کنید؟

حتماً کنجکاو شده‌ اید که بدانید فولدر مخفی در گوشی سامسونگ کجاست و چگونه می ‌توانید به آن دسترسی داشته باشید؟ اگر موبایل شما جزء محصولات جدید سامسونگ باشد، فولدر امن در حالت پیش فرض روی آن وجود دارد. البته این امکان برایتان فراهم است که پوشه مخفی را از پلی استور نیز دانلود کنید. برای موبایل‌ های سامسونگ با نسخه اندروید 7 یا بالاتر امکان نصب این نرم افزار وجود دارد.

جهت استفاده از Secure Folder نخست باید اقدام به ساخت سامسونگ اکانت کنید. پس از ساختن حساب کاربری سامسونگ مطابق مراحل زیر می ‌توانید به این نرم افزار دسترسی داشته باشید:

 • وارد بخش Setting تلفن هوشمند خود شوید.
 • گزینه Lock screen and security را بیابید و روی آن ضربه بزنید.
 • اکنون از طریق سامسونگ اکانت وارد پوشه امن یا Secure Folder شوید.
پوشه امن گوشی سامسونگ

نحوه فعال کردن پوشه امن سامسونگ

همان طور که گفته شد، برای استفاده از امکانات فولدر مخفی در گوشی سامسونگ ابتدا باید یک حساب کاربری داشته باشید. پس از ساخت سامسونگ اکانت لازم است حتماً وارد آن شوید. چون بدون سینک کردن حساب کاربری فعال سازی پوشه مخفی امکان پذیر نیست. سپس برای فعال کردن پوشه امن سامسونگ مطابق مراحل زیر عمل کنید:

 • بعد از مراجعه به بخش تنظیمات موبایل خود گزینه Biometrics and security را لمس نمایید.
 • سپس روی Secure ضربه بزنید و Continue را انتخاب کنید تا پوشه امن فعال شود.
نحوه فعال کردن پوشه امن سامسونگ
 • حالا باید برای این فولدر یک رمز عبور تعریف کنید تا به غیر از شما کسی نتواند به اطلاعات موجود در آن دسترسی داشته باشد. می ‌توانید پسورد را به صورت اثر انگشت یا مجموعه‌ ای از حروف و اعداد تعریف کنید.
 • در این قسمت آیتم ‌های دیگری مثل وارد شدن به فولدر امن از طریق اکانت سامسونگ هم وجود دارند. شما می ‌توانید این موارد را با توجه به نیاز خود فعال یا غیر فعال سازید.

این مطلب کاربردی را از دست ندهید: چرا موبایل سامسونگ هنگ می کند؟

از کجا بفهمید پوشه مخفی در موبایل سامسونگ فعال شده است؟

برای این که بفهمید فولدر مخفی در گوشی سامسونگ فعال شده یا نه، باید عبارت Secure Folder را در کادر جستجوی موبایل خود وارد نمایید. در صورتی که هیچ آیتمی نشان داده نشد، بیانگر آن است که قابلیت Secure Folder هنوز فعال نشده است. اگر مدل تلفن هوشمند شما قدیمی باشد، به احتمال زیاد این نرم ‌افزار در حالت پیش فرض روی آن نصب نشده است. بنابراین باید از طریق گوگل پلی فولدر مخفی را دانلود کرده و بر روی دستگاه خود نصب کنید.

چگونه برنامه ها را به پوشه مخفی در موبایل سامسونگ انتقال دهیم؟

می ‌توانید برنامه ‌های رمزگذاری شده یا آن دسته از اپلیکیشن ‌هایی را که امکان دارد هک شوند؛ در پوشه امن نگهداری کنید. برای مثال نرم ‌افزارهای بانکی جزء برنامه‌ هایی هستند که نیاز امنیت بالایی دارند. بنابراین طبق توصیه کارشناسان نمایندگی تعمیر موبایل سامسونگ این نرم‌ افزارها را به پوشه مخفی در موبایل سامسونگ منتقل کنید تا امنیت اطلاعات شما افزایش یابد.

البته این نکته را در نظر بگیرید که نرم‌ افزار منتقل شده به پوشه امن کپی نمی ‌شود. لذا اگر بخواهید از آن استفاده کنید، نیاز به راه ‌اندازی مجدد برنامه‌ دارید. همچنین در صورتی که اپلیکیشن مورد نظر به گوگل اکانت شما سینک است، برای اجرای آن نخست باید وارد پوشه امن شوید. برای افزودن برنامه ها و اطلاعات حساس به فولدر مخفی در گوشی سامسونگ مراحل زیر را طی نمایید:

 • نخست فولدر مخفی را از طریق وارد کردن پسورد یا با استفاده از حسگر اثر انگشت باز کنید.
 • پس از مراجعه به پوشه روی آیکون بعلاوه (+) بزنید.

اکنون می ‌توانید برنامه های مورد نظر خود را برای انتقال به secret folder برگزینید.  

انتقال فایل به پوشه امن

نحوه انتقال تصاویر و ویدئوها به پوشه امن در گوشی سامسونگ

اگر فیلم‌ ها و عکس‌ هایی دارید که خصوصی هستند، بهتر است آن ها را به پوشه امن در گوشی سامسونگ منتقل کنید. برای انتقال فایل‌ های مورد نظر کافی است به ترتیب مراحل زیر را طی نمایید:

 • روی تصویر یا فیلمی که قصد انتقال آن را دارید کلیک کرده، سپس نماد Share را لمس کنید.
 • چنانچه بخواهید یک کپی از فایل مد نظر در فولدر مخفی داشته باشید، لازم است گزینه Copy to Secure Folder را برگزینید. البته این امکان برایتان فراهم است که فایل اصلی را نیز به این پوشه منتقل نمایید.
 • برای انتقال تصاویر به فولدر مخفی در گوشی سامسونگ می ‌توانید از داخل خود این نرم افزار هم اقدام کنید. به این منظور باید روی آیکون سه نقطه که در قسمت بالای صفحه وجود دارد، بزنید. سپس آیتم Add Files را انتخاب نمایید. با این کار گالری اصلی در دسترس شما قرار می‌ گیرد و می ‌توانید فایل‌ های دلخواه را به secret folder انتقال دهید.
ذخیره داده ها در فولدر مخفی سامسونگ

چگونه دسترسی به پوشه امن را محدود کنید؟

برای افزایش امنیت داده ‌های نگهداری شده در Secure Folder بهتر است خود این پوشه را نیز مخفی کنید. در گوشی ‌های سامسونگ برای دسترسی سریع‌ تر به فولدر امن میانبری در صفحه اصلی دستگاه ایجاد می‌ شود. شما این امکان را دارید که رنگ و آیکون میانبر مربوطه را تغییر دهید تا سایر کاربران متوجه آن نشوند. سفارشی سازی پوشه امن مطابق مراحل زیر انجام می‌ گیرد:

 • نخست وارد فولدر مخفی شوید و روی آیکون سه نقطه در قسمت بالای آن ضربه بزنید.
 • در گام بعدی گزینه Customize را برگزینید.
 • اکنون آیکون، نام و حتی رنگ نرم‌ افزار را با توجه به سلیقه خود سفارشی سازی کنید.
 • روی Apply کلیک نمایید تا تغییرات مورد نظر روی فولدر مخفی در گوشی سامسونگ اعمال شوند.

این مقاله کاربردی را بخوانید: ریست فکتوری موبایل سامسونگ

بازیابی پسورد فولدر امن در گوشی سامسونگ

به کرات دیده شده که افراد پس از تعیین رمز برای فولدر امن در گوشی سامسونگ آن را فراموش می ‌کنند. اگر این مشکل برای شما نیز پیش آمده، می ‌توانید جهت ریکاوری پسورد Secure Folder به ترتیب زیر عمل نمایید:

 • ابتدا فولدر مخفی را باز کرده و رمز عبور یا الگویی را به دلخواه خود وارد کنید.
 • چنانچه پسورد یا الگوی وارد شده نادرست باشد، گزینه Forgot PIN روی نمایشگر گوشی شما ظاهر می ‌شود.
 • گزینه Forgot PIN را برگزینید؛ پس از آن برای ریکاوری رمز روی Reset بزنید.
 • در گام بعدی پسورد سامسونگ اکانت خود را وارد کنید. در صورتی که رمز عبور حساب کاربری سامسونگ خود را فراموش کرده‌ اید، لازم است با پشتیبانی سامسونگ تماس برقرار نمایید. چون تنها در صورت دسترسی به سامسونگ اکانت می ‌توانید پسورد پوشه امن را بازیابی کنید.
 • پس از وارد کردن پسورد سامسونگ اکانت اکنون باید رمز عبور یا الگوی جدیدی را برای فولدر مخفی تعیین کنید.
 • در نهایت هم روی گزینه Continue بزنید تا مراحل ریکاوری رمز تکمیل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + نه =