• خانه
  • آموزش
  • آموزش نحوه پنهان کردن نوتیفیکیشن در گوشی های سامسونگ

آموزش نحوه پنهان کردن نوتیفیکیشن در گوشی های سامسونگ

کاربران گوشی های سامسونگ می توانند نوتیفیکیشن های دریافتی از جمله پیام های متنی و واتس آپ، اعلان های برنامه ها، پیام های تلگرام و … را روی صفحه نمایش خود مشاهده کنند. این حالت موجب می شود تا حتی در زمان قفل بودن گوشی نیز بتوانند پیام ها را ببینند و در صورت نیاز گوشی را باز کرده و پیام ها را بخوانند.

اما همیشه این موضوع مطلوب نیست و برخی کاربران به دنبال روش های پنهان کردن نوتیفیکیشن ها در گوشی خود هستند. مخفی کردن محتوای پیام گوشی خصوصا برای کاربرانی که گوشی های خود را در مکان های عمومی مانند محل کار روی میز می گذارند ضرورت دارد و آنها می خواهند با انجام این کار، حریم خصوصی خود را حفظ کنند. در این آموزش با ما همراه باشید تا نحوه پنهان کردن نوتیفیکیشن ها در گوشی های سامسونگ را بررسی کنیم.

پنهان کردن نوتیفیکیشن ها در گوشی سامسونگ با استفاده از قابلیت های خود دستگاه

برای مخفی کردن محتوای پیام گوشی های سامسونگ نیازی به استفاده از اپلیکیشن ها یا ابزارهای به خصوصی نیست و می توان این کار را به راحتی با استفاده از قابلیت های در دسترس خود گوشی انجام داد.

برای این منظور می توانید از سه مسیر متفاوت، مخفی کردن محتوای پیام گوشی را انجام دهید. در نظر داشته باشید که ممکن است هر برنامه ای به صورت مجزا بخشی برای تنظیم نمایش اعلان ها را داشته باشد. برای مثال می توان در برنامه تلگرام به صورت مجزا وضعیت نمایش یا مخفی شدن نوتیفیکیشن های برنامه روی نمایشگر را تعیین کرد.

راه حل اول برای پنهان کردن نوتیفیکیشن ها در موبایل سامسونگ

در مرحله اول برای پنهان کردن نوتیفیکیشن ها در گوشی سامسونگ، باید وارد قسمت تنظیمات دستگاه شده و در آنجا گزینه Notifications & Control Centre را انتخاب کنید. در ادامه گزینه Lock Screen و سپس فرمت را انتخاب کنید تا به این ترتیب بتوانید به تنظیمات نحوه نمایش محتوای متنی روی صفحه دسترسی پیدا کنید.

در اینجا سه گزینه پیش روی شماست؛ گزینه اول که پیام ها را نمایش می دهد. با انتخاب گزینه دوم تنها متن اعلان برنامه ها نمایش داده می شود و محتوای متنی پیام ها پنهان می شود. با انتخاب گزینه سوم، هیچ نوتیفیکیشن و اعلانی روی صفحه نمایش گوشی ظاهر نمی شود و می توانید با انتخاب این گزینه به صورت کامل نوتیفیکیشن های روی صفحه نمایش گوشی را پنهان کنید.

پنهان کردن نوتیفیکیشن ها در گوشی سامسونگ
پنهان کردن نوتیفیکیشن ها در موبایل سامسونگ
مخفی کردن نوتیفیکیشن ها در گوشی

راه حل دوم برای مخفی کردن نوتیفیکیشن ها در گوشی

یکی دیگر از گزینه هایی که می توان از آن برای مخفی کردن محتوای پیام گوشی استفاده کرد، بخش Floating notifications است. برای این منظور باز هم باید وارد قسمت تنظیمات گوشی خود شده و در آنجا گزینه Floating را انتخاب نمایید تا وارد قسمت Floating notifications شوید. در اینجا می توانید از بین گزینه های مختلف، انتخاب کنید که می خواهید کدام برنامه ها و اعلان های آنها برای شما نمایش داده شود.

این گزینه در واقع اعلانات شناور گوشی است که با تنظیم آن می توانید مشخص کنید کدام اعلان ها بعد از گذشت برای مثال یک دقیقه یا بیشتر از روی صفحه نمایش گوشی پاک شوند. گزینه دوم نیز به این معناست که اعلان ها یا نوتیفیکیشن های دریافتی تا زمانی که صفحه نمایش گوشی قفل نشده است، پاک نشده و نمایش داده می شوند. این هم یک روش برای پنهان کردن نوتیفیکیشن ها در گوشی سامسونگ است که می توان در صورت نیاز از آن استفاده کرد.

مخفی کردن نوتیفیکیشن ها در گوشی سامسونگ

غیر فعال کردن نمایش پیام ها در قسمت App notifications

گزینه دیگری که می توان از آن طریق برای پنهان کردن نوتیفیکیشن ها در گوشی های سامسونگ اقدام کرد،App notifications است. در این قسمت می توان به صورت دستی نمایش یا عدم نمایش نوتیفیکیشن های هر برنامه را به صورت مجزا تنظیم کرد. برای مثال می توان تنظیم کرد که نوتیفیکیشن های برنامه واتس آپ روی صفحه نمایش داده شوند، اما اعلانات مربوط به برنامه اینستاگرام روی صفحه نمایش مخفی شوند. در صورتی که در این بخش گزینه Show notifications را غیر فعال کنید، تمامی اعلان ها و پیام ها مخفی شده و هیچ محتوایی در صفحه نمایش ظاهر نمی شود.

حتی می توان در این قسمت ظاهر نمایش نوتیفیکیشن ها را تغییر داد یا این که برای برخی از آنها صدا را نیز فعال کرد. یک گزینه دیگر که می توان با فعال کردن یا غیر فعال کردن آن نحوه نمایش محتوای پیام ها روی صفحه را تنظیم کرد، قسمت Wake Lock screen for notifications است. در صورتی که این گزینه فعال باشد، با دریافت پیام یا اعلان برنامه های مختلف صفحه نمایش گوشی روشن می شود. با غیر فعال کردن آن نیز به نوعی پیام ها مخفی می شوند.

غیر فعال کردن نمایش پیام ها در قسمت App notifications
غیر فعال کردن نمایش پیام ها در قسمت App notifications