آموزش فعال سازی حریم خصوصی در موبایل سامسونگ

یکی از ویژگی هایی که در گوشی های سامسونگ در دسترس کاربران این دستگاه ها قرار دارد و موجب بهبود کارایی و استفاده از آنها می شود، قابلیت حریم خصوصی در موبایل سامسونگ است. این قابلیت کاربردی، مزیت های بسیار زیادی برای کاربران دارد و آنها می توانند با انجام تنظیمات حریم خصوصی سامسونگ، حریم خصوصی مد نظر خود را شخصی سازی کنند. با این حال نکته مهم در خصوص این قابلیت این است که هنوز نمی توان از آن در تمامی قسمت های گوشی های سامسونگ استفاده کرد و تنها امکان تنظیم و فعال سازی آن برای برخی از برنامه ها و قسمت های دستگاه وجود دارد.

برای مثال می توان این قابلیت را برای بخش هایی مانند گالری، مدیریت فایل ها و همچنین بخش ضبط صدا یا پخش برنامه های ضبط شده در گوشی فعال سازی کرد. برای استفاده از ویژگی حریم خصوصی کاربران باید با نحوه فعال کردن آن و جایی که می توانند به آن دسترسی داشته باشند آشنا شوند. در این آموزش ابتدا به بررسی کاربرد این قابلیت می پردازیم و سپس در ادامه نحوه فعال سازی حریم خصوصی در موبایل سامسونگ را برای کاربران این دستگاه ها آموزش می دهیم.

آموزش فعال سازی حریم خصوصی در موبایل سامسونگ

حریم خصوصی در موبایل سامسونگ چه کاربردی دارد؟

کاربرد حریم خصوصی در گوشی های سامسونگ برای کاربرانی است که می خواهند با ایجاد یک فضای امن در دستگاه خود، اطلاعات شخصی شان را از دید و دسترس دیگران حفظ کنند. در نتیجه با فعال سازی این قابلیت می توانند فایل های خصوصی و شخصی خود را به راحتی در گوشی شان ذخیره کنند. این قابلیت در گوشی های سامسونگ به کاربران این امکان را می دهد تا فایل های شخصی مانند عکس ها، فیلم ها، فایل های ضبط صدا و مواردی از این دست که نمی خواهند در دسترس دیگران قرار بگیرد را در گوشی هاید کنند تا به این ترتیب کسی نتواند به آنها دسترسی پیدا کرده و آنها را مشاهده کند. در نتیجه ویژگی حریم خصوصی در موبایل سامسونگ برای کاربران این گوشی ها مزیت زیادی دارد.

مراحل فعال کردن تنظیمات حریم خصوصی سامسونگ

فعال کردن حریم خصوصی در گوشی های سامسونگ چندان پیچیده نیست و کاربران این گوشی ها می توانند تنها با چند قدم ساده این ویژگی را فعال کنند:

  • وارد منوی تنظیمات گوشی شوید.
  • در آنجا گزینه Privacy & Safety را انتخاب کنید.
  • در مرحله بعدی Private mode را روی حالت فعال قرار دهید.
  • در بخش access type از بین سه حالت پین کد، اثر انگشت، رمز عبور و پترن، برای استفاده از حریم خصوصی در موبایل سامسونگ یک رمز عبور تعیین کنید.

بعد از انتخاب رمز عبور برای حریم خصوصی، تنظیمات مورد نیاز اعمال شده و به این ترتیب حریم خصوصی در گوشی سامسونگ فعال می شود و می توان از آن استفاده کرد.

چطور از قابلیت حریم خصوصی در گوشی سامسونگ استفاده کنیم؟

بعد از فعال کردن قابلیت حریم خصوصی در موبایل سامسونگ، موضوع مهم بعدی نحوه استفاده از این ویژگی در گوشی است. همانطور که گفته شد از حریم خصوصی می توان تنها در برنامه های مدیریت فایل، گالری و ضبط صدا استفاده کرد. در نتیجه باید ابتدا هر یک از این برنامه ها را باز کرد و فایل هایی که می خواهید آنها را به حالت پنهان درآورید را انتخاب نمایید. شما می توانید در هر برنامه تعداد نامحدودی از فایل ها را به صورت همزمان با هم انتخاب کنید. حال در همان صفحه و در قسمت سمت راست بالا روی گزینه more بزنید و بعد از آن هم گزینه Move to private را انتخاب نمایید.

با انتخاب این گزینه تمام فایل هایی که انتخاب کرده اید به حالت پنهان در می آیند. نکته مهم در خصوص استفاده از تنظیمات حریم خصوصی سامسونگ این است که اگر یک بار هر فایلی را به حالت پنهان در آورید، حتی بعد از غیر فعال سازی حریم خصوصی در گوشی نیز آن فایل ها همچنان به حالت پنهان باقی می مانند. و در نتیجه باید برای دسترسی به این فایل ها باز هم مطابق مسیری که گفته شد آنها را از حالت پنهان خارج کرد و به صورت قابل رویت در آورد.

چطور از قابلیت حریم خصوصی در گوشی سامسونگ استفاده کنیم؟

مشکل فراموش کردن رمز عبور حریم خصوصی

همانطور که پیش از این هم گفته شد، برای ورود به حریم خصوصی موبایل سامسونگ باید یک رمز عبور یا پترن را تعیین کرد. اما مشکل برخی از کاربران این است که بعد از مدتی ممکن است این رمز را فراموش کنند. در این صورت تنها گزینه ای که برای دسترسی به حریم خصوصی و بازیابی رمز آن دارند، ریست فکتوری کردن گوشی است.

ریست فکتوری کردن اطلاعات را پاک می کند و قطعا گزینه مطلوبی برای کاربران نخواهد بود. در نتیجه بهتر است حتما از رمز عبوری استفاده شود که یادآوری آن آسان باشد تا مشکلی در خصوص استفاده از قابلیت تنظیمات حریم خصوصی سامسونگ وجود نداشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + سیزده =