چطور شارژر اصلی سامسونگ را از تقلبی آن تشخیص دهیم؟

اگر از شارژر اصلی سامسونگ استفاده نکنیم چه اتفاقی برای گوشی می افتد ؟ چطور می توانیم شارژر اصلی سامسونگ را تشخیص دهیم؟ آسیب های استفاده کردن از شارژر تقلبی برای گوشی چیست؟ همه این موارد را در این مقاله مورد بررسی قرار خواهیم داد.

سالم نگهداری باتری تلفن همراه سامسونگ یکی از دغدغه های کاربران گوشی های سامسونگ است که باعث میشود تا آنها در حفظ سلامتی باتری گوشی برای اینکه بتوانند در از آن برای مدت طولانی تری استفاده کنند ، بسیار دقت به خرج بدهند.

راه کارهای زیادی برای اینکه چگونه باتری گوشی سامسونگ را سالم نگه داریم وجود دارد ، اما شاید یکی از بهترین روشهای نگهداری باتری گوشی استفاده از شارژر اصلی آن باشد. این کار باعث میشود تا شما مدت طولانی تری بتوانید باتری گوشی خود را سالم نگه دارید و از دیر خالی شدن آن راضی باشید.

گاهی برای ما پیش آمده که متاسفانه شارژر اصلی موبایل خودمان را که در جعبه آن بوده به هر دلیلی گم کردیم. یا بعد از مدتی شارژر دچار مشکل شده و کارآیی خود را از دست می دهد. به هر ترتیب شما باید یک شارژر تهیه کنید. برای تهیه شارژر دقت کنید که حتما از شارژر اصلی خود گوشی استفاده کنید تا با توجه به نکاتی که در بالا گفته شد گوشی شما دچار مشکل نشود. برای تشخیص شارژر اصلی سامسونگ چند نکته مهم وجود دارد که با رعایت این نکات شما می توانید شارژر اصلی سامسونگ را از تقلبی آن تشخیص بدهید.

چطور شارژر اصلی سامسونگ را از تقلبی آن تشخیص دهیم؟

شارژر اصلی سامسونگ چه ویژگی هایی دارد؟

  • برای خرید شارژر اصلی سامسونگ به این نکات توجه کنید تا تفاوت بین شارژر اورجینال و تقلبی سامسونگ را تشخیص دهید.
  • قبل از خرید از معتبر بود فروشگاهی که قصد خرید از آن را دارید مطمئن شوید.
  • شارژر کپی یا تقلبی سامسونگ در جایی که نوشته آن موجود است از حروف ضخیم تری مخصوصا در حرف A
  • در کلمه SAMSUNG استفاده کردند که این مورد در نمونه های اصل آن به صورت باریک نوشته شده است.
  • روی شارژر را بخوانید اگر ساخت چین بود و یا از A++  استفاده شده بود آن شارژر تقلبی است.
  • گاهی سری شارژرهای تقبلی به دلیل طراحی و ساخت غیر اصولی، به درستی در سوکت شارژ موبایل سامسونگ جا نمی گیرد.
  • در قسمت پشت شارژر یک لوگوی که به شکل دایره است و در آن UL نوشته شده است وجود دارد. دقت کنید این لوگو در کجای شارژر است. اگر در قسمت پایین سمت چپ شارژر بود ، شارژر اصلی است اگر چنانچه ناموجود و یا در قسمتی که ذکر شد نبود از خریدن آن صرف نظر کنید.

شکل دوشاخه در شارژر اورجینال سامسونگ

نکته دیگری که باید در هنگام خرید شارژر سامسونگ به آن دقت کنید ، قسمت  دو شاخه آن می باشد. در شارژر های اورجینال سامسونگ در قسمت انتهایی دوشاخه برآمدگی کوچکی وجود دارد که در شارژر های تقلبی آن این برآمدگی وجود ندارد.

داغ شدن بیش از حد شارژر فیک

یکی دیگر از مواردی که میتواند تفاوت بین شارژر اصل و فیک سامسونگ را مشخص کند، داغ شدن شارژر است. شارژرهای تقلبی بیش از حد داغ می شوند ولی شارژر های اصلی اینطور نیست. به قسمتی که usb به شارژر متصل میشود نگاه بیاندازید اگر این قسمت به صورت هموار و منظم برش خورده بود، شارژر اصلی سامسونگ است در غیر اینصورت کپی است.

تشخیص شارژر اصل Samsung از تقلبی آن

راه آخری که در این مقاله به آن اشاره خواهیم کرد و شما نیز باید در هنگام خرید به آن دقت کنید، وزن شارژر است. شارژر اصلی سامسونگ وزن سنگین تری نسبت به تقلبی آن دارد که با در دست گرفتن آن می توانید متوجه این موضوع شوید. پس همیشه در خرید شارژر دقت کنید و تفاوت های بین شارژر اصلی سامسونگ از غیراصلی آن که در بالا اشاره شد، مد نظر داشته باشید تا بعدا دچار عواقب ناشی از استفاده شارژر تقلبی نشوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =