رفع مشکل آنتن ندادن موبایل

آیا به تازگی گوشی شما مانند قبل آنتن نمی دهد؟ آیا نیاز به دیتای اینترنت گوشی خود دارید، اما گوشی قادر به برقراری ارتباط با اپراتور نیست؟ با ما همراه باشید تا مشکل آنتن ندادن موبایل را ریشه یابی کنیم. امروزه تولیدکنندگان موبایل تمام تلاش خود را به کار می‌برند تا تلفن‌های همراه خود را با بهترین میزان آنتن دهی به بازار عرضه کنند، اما گاهی اتفاقاتی ایجاد می‌شود که گوشی‌های همراه شما را با مشکل آنتن دهی رو به رو می سازد. مشکل آنتن ندادن موبایل اساسا مهم ترین وظیفه ی گوشی که همان ایجاد ارتباط است را تحت الشعاع قرار می دهد. در صورت نبود آنتن برقراری ارتباط هم به صورت ارتباط مکالمه ای و هم با استفاده از اینترنت امکان پذیر نخواهد بود که مسلما اختلال بسیار دردسرسازیست. دلایل مرتبط با عدم آنتن دهی موبایل به همان اندازه که می توانند ساده و سهل باشند، ممکن است پیچیده باشند. در این مطلب شما را با علل بروز مشکل آنتن ندادن موبایل و نحوه‌ی رفع آن ها را آشنا می سازیم.

تاریخچه موبایل مایکروسافت

علل پیدایش مشکل آنتن ندادن موبایل

همان طور که اشاره شد، مشکل آنتن ندادن موبایل می تواند براساس دلایل متفاوتی به وجود آید. برخی از عمده ترین دلایل این مشکل عبارتند از :

  • بهم خوردن تنظیمات شبکه گوشی
  • ضربه به قسمت پشت گوشی
  • قرار گرفتن در نقاط جغرافیایی نامناسب در امر آنتن دهی
  • مشکلات سخت افزاری بخش شناسایی سیم کارت گوشی
  • فرسوده شدن سیم کارت مورد استفاده در گوشی
  • قرار گرفتن در کنار اشیایی که آنتن دهی را مختل می سازند.
  • نصب بدافزارها و برنامه های مخرب بر روی گوشی
  • اختلال در گذر میان شبکه ای بین 3G,4G

راهکارهای رفع مشکل آنتن ندادن موبایل

با توجه به اینکه علل مختلفی برای آنتن ندادن موبایل شناسایی شد، راهکارهای موجود جهت رفع این مشکل نیز متعدد است. در این بخش به معرفی کاربردی ترین راهکارهای عدم آنتن دهی موبایل می پردازیم.

گوشی را از قاب خارج کنید

گاهی مشکل عدم آنتن دهی موبایل مرتبط با قاب گوشی می شود. این علت خیلی شایع نیست، اما به طور صد در صد نیز غیر ممکن نخواهد بود، زیرا ممکن است کیس مورد استفاده ی شما قدرت دریافت سیگنال را کم کرده باشد.

سیم کارت مورد استفاده را بررسی کنید

بررسی کنید که سیم کارت موبایل شما کاملا سالم باشد و در واقع فرسوده و خمیده نشده باشد. از طرفی دقت کنید که سیم کارت را درست در شیار تعبیه شده ی مخصوص خود قرار دهید و نهایتا حتما از فعالیت آن از سوی اپراتور مربوطه اطمینان حاصل کنید.

موبایل خود را ری استارت کنید

یکی از ساده ترین و در عین حال موثرترین روش ها برای رفع مشکل آنتن ندادن موبایل، ری استارت کردن گوشی است. دستگاه را خاموش کنید و یک دقیقه منتظر بمانید و سپس آن را روشن کنید. به این ترتیب مشکل حل خواهد شد، اما اگر مشکل حل نشد یا دوباره تکرار شد، باید برای رفع کامل این اختلال روش های دیگری را امتحان کنید و نهایتا از یک مرکز معتبر تعمیراتی کمک بخواهید.

از حالت Airplane Mode کمک بگیرید

روش ساده ی دیگر برای حل مشکل عدم آنتن دهی موبایل استفاده از حالت پرواز است. به مدت 30 ثانیه این حالت را فعال کنید و مجددا Airplane Mode را خاموش کنید. همان طور که می دانید با روشن کردن حالت Airplane Mode  سیگنال ها و فرکانس های لازم برای ایجاد ارتباط با موبایل قطع می شود. وقتی یک بار  Airplane Mode را خاموش و روشن می کنید، در حقیقت سیگنال ها را دستکاری کرده و آنها را به سمت دستگاه خود هدایت می کنید.

اپراتور شبکه تلفن همراه را به طور دستی تنظیم کنید

تنظیم دستی اپراتور شبکه ی تلفن همراهتان نیز می تواند در رفع مشکل آنتن ندادن موبایل موثر باشد. برای این کار وارد settings یا تنظیمات گوشی شوید؛ Mobile networks  را پیدا کرده و آن را انتخاب کنید. Network operators را برگزینید و با ضربه زدن روی Search networks و یا Search manually منتظر باشید تا گوشی شما تمام اپراتورهای موجود شبکه تلفن همراه را نمایش دهد. در نهایت اپراتور شبکه ی تلفن همراه خود را انتخاب کنید.

گوشی را ریست فکتوری کنید

اگر تا این مرحله هنوز نتوانسته اید که مشکل عدم آنتن دهی موبایل خود را رفع کنید، باید از ریست فکتوری کمک بگیرید. با ریست فکتوری یا بازگشت به تنظیمات کارخانه تمام اطلاعات شما پاک خواهد شد. بنابراین توصیه می شود، پیش از انجام این کار از اطلاعات مهم خود بک آپ تهیه کنید.

نمایندگی رسمی سامسونگ با کادر فروش و تعمیرات حرفه ای و متخصص خود در مسیر فروش و ترمیم محصولات و قطعات کمپانی نام آشنای سامسونگ پیشرو بوده و در جهت کسب رضایت مشتری، باکیفیت ترین خدمات استاندارد را ارائه می دهد. تعمیرات موبایل سامسونگ نیز یکی از تخصصی ترین خدمات نمایندگی مجاز سامسونگ به مشتریان و کاربران است. در شعب مختلف این دپارتمان، تمرکز بر حوزه ی خدمات مرتبط با بازیابی و تعمیر عملکرد انواع موبایل های هوشمند سامسونگ با جدیت بسیار بالایی دنبال می شود. خاطرنشان می نماییم که این نمایندگی با بهره گیری از به روزترین تجهیزات تعمیراتی و تکنیک های مدرن، رفع تمامی مشکلات موبایل های سامسونگ را در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می دهد.

امتیاز شما به این نوشته