راهکارهایی برای رفع مشکل آنتن دهی آیفون 6

مشکل آنتن دهی آیفون 6 یکی از موارد رایج مشاهده شده در این دستگاه ها است که می توان دلیل بروز آن را به موارد متفاوتی نسبت داد. مشکلات اپراتور سیم کارت، ایراد های نرم افزاری و خرابی های سخت افزاری می تواند موجب بروز این مشکل شود. برای رفع آن باید با توجه به دلیل بروز مشکل، راه حل مناسب را در پیش گرفت.اگر مشکل برطرف نشد میتوانید با نمایندگی اپل در ارتباط باشید.

مشکل آنتن دهی آیفون 6

دلیل مشکل آنتن دهی آیفون 6

زمانی که می گوییم در دستگاه هوشمند مورد نظر مشکل آنتن دهی وجود دارد، منظور اختلالی است که از جانب شرکت سرویس دهنده در شبکه های ارتباطی ایجاد شده است. در واقع در خصوص مشکل آنتن دهی آیفون 6، سیم کارتی که در دستگاه قرار داده شده است، قادر به ارائه خدمات ارتباطی نیست یا این که سیم کارت به هر دلیلی در دستگاه شناسایی نمی شود.

حالت دوم ممکن است ارتباطی به شرکت سرویس دهنده نداشته باشد و صرفا مشکلاتی در خود دستگاه که شامل مشکلات نرم افزاری یا سخت افزاری است، موجب عدم خواهنده شدن سیم کارت در گوشی آیفون 6 شود. بنابراین می توان در همین بخش به این موضوع اشاره کرد که عمدتا مشکلات مربوط به آنتن دهی گوشی آیفون 6 به چه مواردی مربوط می شود:

  • عدم آنتن دهی می تواند مربوط به خود شبکه ارتباطی و سرویس دهنده سیم کارت دستگاه باشد
  • مشکلات و اختلالات نرم افزاری متعدد مانند ویروسی شدن گوشی یا به هم خوردن تنظیمات مربوط به سیم کارت گوشی می تواند دلیل بروز مشکل باشد
  • ایراد ها و آسیب های سخت افزاری مانند خرابی فلت آنتن آیفون یا بروز مشکل در سیم کارت ریدر دستگاه می تواند موجب عدم آنتن دهی در گوشی اپل مورد نظر شود

 به هر حال در این صورت کاربر قادر به برقراری تماس، دریافت و ارسال پیام و از همه مهم تر اتصال به اینترنت نخواهد بود.

ترفندهای رفع مشکل آنتن دهی آیفون 6

راهکار های موجود در این خصوص به این بستگی دارد که منشا بروز مشکل چیست. اگر مشکل مربوط به اپراتور سیم کارت دستگاه باشد، باید منتظر ماند تا خود شرکت سرویس دهنده مشکل را برطرف کند یا در صورت ادامه داشتن مشکل دستگاه، به مراکز خدماتی سیم کارت درج شده در دستگاه مراجعه کرد. تغییر موقعیت قرار گیری نیز گاهی مشکل آنتن دهی را برطرف می کند.

در حالتی دیگر، مشکلات سخت افزاری مطرح می شود که در این صورت نیاز به مراجعه به مراکز تعمیراتی معتبر خواهید داشت. برای مثال ممکن است سیم کارت ریدر گوشی اپل دچار مشکل شده باشد و نیاز به تعمیر یا تعویض آن باشد. اما در صورتی که مشکل آنتن دهی آیفون 6 مربوط به مشکلات نرم افزاری باشد، راه حل هایی کاربردی در این خصوص وجود دارد که ممکن است با دنبال کردن آن ها مشکل پریدن آنتن آیفون 6 برطرف شود. در ادامه به جزئیات هر یک از این راه حل ها می پردازیم. اگر نیاز به راهنمایی داشتید می توانید با تکنسین های تعمیر موبایل اپل تماس بگیرید.

ریستارت کردن دستگاه

در بیشتر دستگاه های هوشمند اکثر مشکلات با همین راهکار به ظاهر ساده، اما کاربردی برطرف می شود. تنها با ریستارت کردن دستگاه و خاموش و روشن کردن آن می توان در بیشتر مواقع مشکل را برطرف کرد. حتی در واقعی توصیه می شود که یک بار سیم کارت درون گوشی را نیز خارج کرده و مجددا آن را نصب کنید.

سیستم عامل گوشی اپل مورد نظر را بروزرسانی نمایید

همیشه در خصوص گوشی های برند اپل توصیه می شود که به منظور افزایش کارایی دستگاه، خصوصا مشخصه های نرم افزاری آن بهتر است که از به روز ترین سیستم عامل موجود برای آن استفاده نمایید. این به روز رسانی سیستم عامل نیز می تواند در مواردی به رفع مشکل آنتن نداشتن گوشی کمک کند.

آپدیت سیستم عامل گوشی آیفون 6

تغییر تنظیمات سیم کارت به صورت دستی

در گوشی آیفون 6 بخشی تحت عنوان Carriers در قسمت تنظیمات دستگاه وجود دارد. در این بخش معمولا گزینه اتوماتیک انتخاب شده است که به موجب آن دستگاه به صورت خودکار به شبکه سرویس دهنده در دسترس متصل می شود. اگر با مشکل پریدن آنتن آیفون 6 مواجه هستید، بهتر است این گزینه را غیر فعال کرده و در بخش مدیریت سیم کارت، به صورت دستی شبکه سیم کارت مورد نظر و در دسترس خود را جست و جو کرده و به آن متصل شوید.

تنظیمات شبکه دستگاه را ریست کنید

یکی دیگر از راه حل های موجود برای رفع مشکل آنتن دهی آیفون 6، ریست کردن کلیه تنظیمات موجود در بخش شبکه آیفون است. برای انجام این کار کافی است در قسمت تنظیمات، گزینه ریست تنظیمات شبکه را انتخاب نمایید. معمولا بعد از ریست شدن این تنظیمات، باید مشکل پریدن آنتن آیفون 6 و اتصال آن به شبکه سرویس دهنده برطرف شود.

تنظیمات شبکه دستگاه را ریست کنید

از بکاپ دستگاه کمک بگیرید

در بسیاری از مواقع کاربران گزارش می دهند که مشکل آنتن دهی آیفون 6 آن ها از ابتدا در دستگاه نبوده و تنها مدتی است که این مشکل در گوشی مورد نظر مشاهده می شود. خصوصا بعد از یک به روز رسانی. در این خصوص معمولا راه حل پیشنهادی استفاده از یک نسخه بکاپ قدیمی در گوشی است. این فایل را از طریق iTunes یا iCloud در دستگاه ریستور کنید تا ببینید که مشکل برطرف می شود یا خیر.

ریست فکتوری؛ راه حلی همیشگی

ریست فکتوری به معنی ریست کردن کلیه داده های دستگاه و بازگرداندن آن به تنظیمات کارخانه است. این راه حل که می توان آن را به عنوان تیر آخر در نظر گرفت، یکی از نتیجه بخش ترین راه حل ها برای اکثر مشکلاتی است که در دستگاه های هوشمند مشاهده می شود. برای انجام این کار نیز کافی است در بخش تنظیمات گوشی اپل، گزینه Erase All Content and Settings را انتخاب کرده و گوشی را ریست فکتوری کنید. به احتمال بسیار زیاد با انجام این کار مشکل آنتن دهی آیفون 6 برطرف خواهد شد.

ریست فکتوری آیفون 6

فیلم آموزش رفع مشکل آنتن نداشتن آیفون 6

مشکل پریدن آنتن موبایل آیفون 6 در چه حالت هایی مشاهده می شود؟

 حال این مشکل، یعنی اختلال در آنتن دهی و بروز مشکل پریدن آنتن آیفون 6 ممکن است در حالت های متعددی مشاهده شود. در برخی مواقع ممکن است آنتن دهی به صورت موقتی با اختلال مواجه شود و در مواردی نیز ممکن است این مشکل آنتن دهی آیفون 6 به صورت دائمی تر و در بازه های زمانی طولانی ایجاد شود. در حالت های زیر می توان این عدم آنتن دهی در دستگاه را مشاهده کرد، هر یک از این حالت ها به دلایل متفاوتی ممکن است در دستگاه رخ دهد:

  • گوشی آیفون 6 مورد نظر در حالتی که اصطلاحا به آن Searching گفته می شود قرار می گیرد. در این حالت دستگاه در تلاش برای یافتن شبکه مورد نظر جهت اتصال است. علامت در حال جست و جو کردن در بالای صفحه مشاهده می شود، ولی گوشی قادر به اتصال به شبکه نیست.
  • در یک حالت دیگر، گوشی کاملا علامت No Service را نشان می دهد. این حالت متداول ترین حالتی است که مشکل آنتن دهی آیفون 6 را نمایش می دهد. دستگاه مورد نظر نمی تواند سیم کارت تعبیه شده در گوشی را شناسایی کند و به شرکت سرویس دهنده متصل شود.
  • در حالتی دیگر، بروز مشکلات آنتن دهی در گوشی اپل به صورت پرش مداوم آنتن دستگاه دیده می شود. در این حالت، در فواصل پشت سر هم، آنتن دستگاه می پرد و ارتباط شبکه آن قطع می شود. این پرش می تواند در فاصله های چند دقیقه ای تا چند ساعتی متفاوت باشد.
  • حالت دیگری که می توان مشکل پریدن آنتن آیفون 6 را با آن توصیف کرد، نمایش کد خطای سیم کارت روی نمایشگر است. در این حالت گوشی اپل مورد نظر کلا روشن نمی شود و نمی توان از آن استفاده کرد. البته این مشکل بیشتر از این که به آنتن دهی دستگاه مربوط باشد، به مشکل لاک بودن گوشی آیفون 6 مربوط می شود.
  • مشکل آنتن دهی آیفون 6 می تواند به صورت ضعیف بودن آنتن نیز مشاهده شود. در این صورت آنتن دستگاه کاملا قطع نیست و گوشی به شبکه متصل است، اما آنتن دهی آن بسیار کم و ضعیف است. این حالت می تواند روی کیفیت تماس ها تاثیر بگذارد و از همه مهم تر معمولا کاربرانی که از دیتای گوشی استفاده می کنند، در این صورت با اتصال به شبکه اینترنت دستگاه مشکل خواهند داشت.

اگر مشکل برطرف نشد چه باید کرد؟

در صورتی که با هیچ یک از راه حل های بالا مشکل پریدن آنتن آیفون 6 برطرف نشود، باید برخی موارد دیگر را نیز بررسی کرد و در نهایت به یک مرکز تعمیراتی معتبر مراجعه نمود. گزینه هایی مانند لاک بودن آیفون یا رجیستر بودن دستگاه از جمله مواردی است که باید از آن ها اطمینان پیدا کرد. گاهی نیز ممکن است سیم کارتی که در گوشی قرار داده شده است دچار مشکل شده باشد و این عدم آنتن دهی مربوط به خرابی سیم کارت باشد. در نهایت اگر مشکل همچنان پا برجا ماند، با مراجعه به یک مرکز تعمیراتی برای رفع مشکل اقدام کنید. مرکز سخت افزار ایران از جمله مراکز تعمیرات موبایل معتبری است که می تواند در خصوص انواع مشکلات گوشی های آیفون اعم از مشکل آنتن دهی آیفون 6 به کاربران کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − شش =