رفع مشکل آنتن ندادن موبایل

امروزه تولیدکنندگان موبایل تمام تلاش خود را به کار می‌برند تا تلفن‌های همراه خود را با بهترین میزان آنتن دهی به بازار عرضه کنند، اما گاهی اتفاقاتی ایجاد می‌شود که گوشی‌های همراه شما با مشکل آنتن دهی مواجه می‌شود. مشکل آنتن ندادن موبایل اساسا مهمترین وظیفه ی گوشی که همان ایجاد ارتباط است را تحت الشعاع قرار می دهد. در صورت نبود آنتن برقراری ارتباط هم به صورت ارتباط مکالمه ای و هم با استفاده از اینترنت امکان پذیر نخواهد بود که اختلال بسیار دردسرسازیست. دلایل مرتبط با عدم آنتن دهی موبایل به همان اندازه که می توانند ساده و سهل باشند، ممکن است پیچیده باشند. در این مطلب شما را با علل بروز مشکل آنتن ندادن موبایل و نحوه‌ی رفع آن ها را آشنا می سازیم.

علل پیدایش مشکل آنتن ندادن موبایل

همان طور که اشاره شد، مشکل آنتن ندادن موبایل می تواند براساس دلایل متفاوتی به وجود آید. برخی از عمده ترین دلایل این مشکل عبارتند از :

  • بهم خوردن تنظیمات شبکه گوشی
  • ضربه به قسمت پشت گوشی
  • قرار گرفتن در نقطات جغرافیایی نامناسب در امر آنتن دهی
  • مشکلات سخت افزاری بخش شناسایی سیم کارت گوشی
  • فرسوده شده سیم کارت مورد استفاده در گوشی
  • قرار گرفتن در کنار اشیایی که آنت دهی را مختل می سازند.
  • نصب بدافزارها و برنامه های مخرب بر روی گوشی
  • اختلال در گذر میان شبکه ای بین 3G,4G

راهکارهای رفع مشکل آنتن ندادن موبایل

با توجه به اینکه علل مختلفی برای آنتن ندادن موبایل شناسایی شد، راهکارهای موجود جهت رفع این مشکل نیز متعدد است. در این بخش به معرفی کاربردی ترین راهکارهای عدم آنتن دهی موبایل می پردازیم.

سیم کارت مورد استفاده را بررسی کنید

بررسی کنید که سیم کارت گوشی شما کاملا سالم باشد و در واقع فرسوده و خمیده نشده باشد. از طرفی دقت کنید که سیم کارت را درست در شیار تعبیه شده ی مخصوص خود قرار دهید و نهایتا حتما از فعالیت آن از سوی اپراتور مربوطه اطمینان حاصل کنید.

موبایل خود را ری استارت کنید

یکی از ساده ترین و در عین حال موثرترین روش ها برای رفع مشکل آنتن ندادن موبایل، ری استارت کردن گوشی است. دستگاه را خاموش کنید و یک دقیقه منتظر بمانید و سپس آن را روشن کنید. به این ترتیب مشکل حل خواهد شد، اما اگر مشکل حل نشد یا دوباره تکرار شد، باید برای رفع کامل این اختلال روش های دیگر را امتحان کنید و نهایتا از یک مرکز معتبر تعمیراتی کمک بخواهید.

اپراتور شبکه تلفن همراه را به طور دستی تنظیم کنید

تنظیم دستی اپراتور شبکه تلفن همراهتان نیز می تواند در رفع مشکل آنتن ندادن موبایل موثر باشد. برای این کار وارد settings یا تنظیمات گوشی شوید؛ Mobile networks را پیدا کرده و آن را انتخاب کنید. Network operators را برگزینید و با ضربه زدن روی Search networks و یا Search manually منتظر باشید تا گوشی شما تمام اپراتورهای موجود شبکه تلفن همراه را نمایش دهد. در نهایت اپراتور شبکه تلفن همراه خود را انتخاب کنید.

از حالت Airplane Mode کمک بگیرید

روش ساده دیگر برای حل مشکل عدم آنتن دهی موبایل استفاده از حالت پرواز است. به مدت 30 ثانیه این حالت را فعال کنید و مجددا Airplane Mode را خاموش کنید. همان طور که می دانید با روشن کردن حالت Airplane Mode سیگنال ها و فرکانس های لازم برای ایجاد ارتباط با موبایل قطع می شود. وقتی یک بار Airplane Mode را خاموش و روشن می کنید، در حقیقت سیگنال ها را دستکاری کرده و آنها را به سمت دستگاه خود هدایت می کنید.

گوشی را از قاب خارج کنید

گاهی مشکل عدم آنتن دهی موبایل مربوط به قاب گوشی است. این علت خیلی شایع نیست، اما به طور صد در صد نیز غیر ممکن نخواهد بود، زیرا ممکن است کیس مورد استفاده ی شما قدرت دریافت سیگنال را کم کرده باشد.

گوشی را ریست فکتوری کنید

اگر تا این مرحله هنوز نتوانسته اید که مشکل عدم آنتن دهی موبایل خود را رفع کنید، باید از ریست فکتوری کمک بگیرید. با ریست فکتوری یا بازگشت به تنظیمات کارخانه تمام اطلاعات شما پاک خواهد شد. بنابراین توصیه می شود قبل از انجام این کار از اطلاعات مهم خود بک آپ تهیه کنید.

نمایندگی تعمیرات موبایل ایسوس ارائه دهنده ی تخصصی ترین خدمات مرتبط با تعمیر و بازیابی انواع گوناگون گوشی های کمپانی ایسوس در بالاترین سطح کیفی می باشد. این مرکز با به کارگیری دانش کارشناسان و تعمیرکاران مجرب و با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات تعمیراتی به یاری کاربران تلفن های هوشمند Asus شتافته و تجربه ی استفاده از دستگاهی بی نقص را به ارمغان می آورد.

امتیاز شما به این نوشته