در چه مواقعی مجبور به تعویض برد گوشی می شویم؟

برد گوشی یک قطعه بسیار حساس در گوشی های هوشمند است. این قطعه عملکرد های مختلف گوشی را کنترل می کند. در نتیجه وارد شدن هرگونه آسیبی به این قطعه عملکرد گوشی را تحت تاثیر قرار می دهد. گاهی اوقات تنها با تعویض برد گوشی ایسوس می توان مشکل ایجاد شده را برطرف کرد.

برد گوشی یکی از اصلی ترین بخش ها در تلفن های همراه است. این قطعه تمامی عملکرد های اصلی دستگاه را کنترل می کند. روی برد، بخش ها و قطعات متفاوتی قرار می گیرند که هر یک مسئول کنترل بخش و عملکرد مخصوصی در دستگاه است. در نتیجه بروز هر گونه ایراد و اشکالی در این قطعه، کارکرد کل دستگاه موبایل شما را مختل خواهد کرد.

در برخی از موارد، ایراد ایجاد شده قابل حل است و می توان با تعویض یک بخش یا تعمیر یک قطعه، ایراد به وجود آمده را بر طرف نمود. اما با این حال در برخی مواقع نیز مشکل ایجاد شده قابل حل شدن نیست و تنها راه حل موجود، تعویض برد گوشی مورد نظر است.

چه مواردی می تواند موجب خرابی برد موبایل شود؟

برد در گوشی های موبایل قطعه بسیار حساس و مهمی محسوب می شود. به نوعی می توان برد را مغز دستگاه در نظر گرفت. عوامل مختلفی می توانند عملکرد برد را تحت تاثیر قرار داده و موجب خرابی آن شوند. در نتیجه ما شاهد بروز برخی اختلالات در عملکرد دستگاه خود خواهیم بود. گاهی اوقات این آسیب ها به صورت جزئی بوده و تنها به برخی از قطعات روی برد آسیب می رساند. اما در مواردی نیز آسیب وارد شده جدی تر است و تنها با تعویض برد گوشی می توان مشکل ایجاد شده را برطرف کرد.

در ادامه به برخی از عواملی اشاره می کنیم که آسیب های اساسی را به برد دستگاه وارد می کنند و در نهایت باید با تعویض برد موبایل اختلالات ایجاد شده در عملکرد دستگاه را برطرف کرد. همان طور که گفته شد، برخی عوامل و آسیب های وارد شده به گوشی ممکن است در عملکرد برد موبایل اختلالاتی را ایجاد کند که برخی از آن ها غیر قابل جبران باشند. در نتیجه تنها راه حل موجود، تعویض برد موبایل است. موارد زیر از اصلی ترین آسیب های وارد شده به برد گوشی محسوب می شوند:

آسیب فیزیکی موبایل

آسیب های فیزیکی مانند پرت شدن گوشی و وارد شدن هر گونه ضربه ای می تواند منجر به آسیب رسیدن به برد گوشی شود. این آسیب در مواقعی آن قدر شدید است که تنها راه موجود عوض کردن برد تلفن همراه است.

گرم شدن بیش از حد گوشی

این حالت یکی از اصلی ترین و مهم ترین عوامل تاثیر گذار روی برد گوشی های موبایل است. استفاده کردن بیش از حد از گوشی، کار با موبایل در هنگام شارژ شدن، استفاده از شارژر های نامناسب و در شارژ ماندن طولانی مدت دستگاه می تواند منجر به گرم شدن بیش از حد گوشی شود. در مواقعی به دلیل آسیب بالایی که به برد وارد می شود، تعویض برد گوشی تنها راه چاره برای برطرف کردن مشکل است.

آبخوردگی گوشی ایسوس

می تواند به برد گوشی آسیب برساند. رطوبت و آب می تواند به صورت کلی موجب از کار افتادن برد موبایل شده و در نهایت این امر به تعویض برد گوشی منتهی خواهد شد.

مراجعه به مراکز نامعتبر

سپردن گوشی جهت تعمیرات به مراکز نامعتبر و افراد غیر حرفه ای؛ در برخی مواقع نیز ممکن است شما برای تعمیر قطعه دیگری از گوشی تان آن را به دست تعمیرکاران غیر حرفه ای بسپارید. این افراد در صورت عدم تجربه و مهارت کافی می توانند به مدار های مختلفی که در برد گوشی وجود دارد آسیب برسانند.

چگونه متوجه شویم برد گوشی نیاز به تعویض دارد؟

آسیب های وارد شده به برد گوشی از جمله برد موبایل ایسوس حالت های متفاوتی دارد. در برخی مواقع می توان با تعمیر برخی از قطعات، ایراد ایجاد شده را برطرف کرد. با این حال در مواردی خرابی برد در حدی است که تنها راه حل تعویض برد گوشی است. در این حالت ها عملکرد های متفاوت گوشی تحت تاثیر قرار می گیرد و به عبارتی دستگاه درست کار نمی کند.

برای مثال ممکن است گوشی بیش از حد داغ شود. در حالت های دیگر شارژ دستگاه به سرعت خالی می شود یا این که کلا گوشی دیر شارژ می شود. عدم کارکرد درست دوربین، اتصال وای فای، اجرای برنامه های مختلف و مواردی از این دست همگی می توانند نشانه بروز اشکال در برد گوشی باشند که ممکن است مجبور به تعویض برد گوشی شوید. چرا موبایل شارژ نمی شود این مطلب را بخوانید.

تعمیر یا تعویض برد گوشی ایسوس؟

زمانی که به هر دلیلی به برد گوشی آسیب وارد شود، شما باید برای بررسی ایراد و عیب یابی دستگاه، گوشی خود را به مرکز تعمیرات تخصصی موبایل ببرید. در آن جا تعمیرکار مربوطه با بررسی دقیق گوشی، ایراد موجود را پیدا می کند و برای رفع آن اقدامات لازم را انجام می دهد.

در برخی از موارد، آسیب وارد شده به برد در حدی است که می توان آن را تعمیر کرد و نیازی به تعویض برد تلفن همراه نیست. اما گاهی برد گوشی کاملا آسیب دیده و از کار افتاده است. در این حالت تنها راه حل ممکن تعویض برد گوشی است.

اهمیت استفاده از تجهیزات تخصصی جهت تعویض برد تلفن همراه

یک تعمیر کار حرفه ای برای عوض کردن برد موبایل، به یک سری تجهیزات دستگاه های کاملا تخصصی نیاز دارد. داشتن ابزار های کاملا حرفه ای و تخصصی از این بابت حائز اهمیت است که در هنگام تعمیر یا تعویض، به دیگر قسمت های گوشی آسیبی وارد نشود. از طرفی نیز تعویض برد گوشی به صورت کاملا دقیق و درست صورت بگیرد. در غیر این صورت، ممکن است حتی بعد از تعویض برد دستگاه همچنان ایراداتی را شاهد باشیم و در نتیجه برد جدید گوشی عملکرد درستی نداشته باشد. ابزار های زیر از جمله موارد مهمی هستند که تعمیرکاران حرفه ای باید به آن ها مجهز باشند:

  • قاب باز کن، اسپاتول سر صاف، اسپاتول سر تیز، پنس سر کج، سوزن باز کننده سیم کارت، ساکشن کاپ، پیچ گوشتی های تخصصی و مخصوص

تعویض برد موبایل ایسوس در نمایندگی موبایل ایسوس

همان طور که پیش از این نیز به آن اشاره شد، تعویض برد گوشی فرایند بسیار حساسی است. در نتیجه اگر افراد بی تجربه و غیر متخصص انجام این کار را به عهده بگیرند، مشکلات متعددی را در گوشی شاهد خواهید بود. در نتیجه حتما این کار را به مراکز تخصصی تعمیرات موبایل بسپارید.

تیم تخصصی و حرفه ای ما در مرکز تعمیرات تخصصی موبایل ایسوس، مهارت و تجربه کافی را در این زمینه دارند. ما در مرکز تعمیرات تخصصی موبایل از با کمک دستگاه ها و ابزار های اصلی و تخصصی عیب دستگاه را بررسی کرده و در صورت نیاز اقدام به تعویض برد گوشی می کنیم. از همه مهم تر این که قطعات استفاده شده و تعویضی در اینجا،  کاملا اصلی و اورجینال هستند.