چرا آیکون برنامه ها در گوشی ناپدید می شود؟

ناپدید شدن آیکون برنامه ها در اندروید، ناشی از یک سری مشکلات نرم افزاری است. این مشکل چندان رایج نیست؛ اما برخی از کاربران با آن مواجه می شوند. در این حالت، لوگو یا آیکون نرم افزارها پنهان می شوند و قادر به دیدن آنها نیستید. خوشبختانه مخفی شدن آیکونها در اندروید، به سادگی حل می شود و راهکارهای زیادی برای برطرف کردن آن وجود دارد.

در ادامه ضمن بررسی دلایل ناپدید شدن آیکون برنامه ها در اندروید، راه حل های آن را به شما معرفی می کنیم. اگر نتوانستید مسئله را برطرف کنید و یا به راهنمایی یا خدمات تخصصی تر نیاز داشتید، با نمایندگی تعمیر موبایل در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید؛ کارشناسان ما به شما مشاوره رایگان داده و در صورت نیاز، خدمات تخصصی تر را دریافت می کنید.

ناپدید شدن آیکون برنامه ها در اندروید

دلایل ناپدید شدن آیکون برنامه ها در اندروید

یکی از عواملی که باعث مخفی شدن آیکون برنامه ها در گوشی های اندرویدی می شود، اضافه کردن آنها به صفحه اصلی است. یعنی ممکن است وقتی در حال بردن برنامه به هوم اسکرین بوده اید، آیکون برنامه و نه خود آن را از صفحه اصلی حذف کرده باشید. همچنین ممکن است تنظیمات لانچر را به درستی انجام نداده باشید؛ این تنظیمات در گوشی های مختلف وجود دارند و امکان مخفی کردن برنامه ها را فراهم می کنند. گاهی ناپدید شدن آیکون برنامه ها در اندروید، به دلیل این است که اپ مورد نظرتان غیرفعال شده است. عدم هماهنگی آیکون تم و لانچر و پر شدن حافظه کش هم دیگر دلایل بروز این مشکل هستند.

راهکارهای حل مشکل پنهان شدن آیکون برنامه ها در گوشی اندروید

استفاده از مدیریت برنامه ها

یکی از کارهایی که می توانید هنگام ناپدید شدن آیکون برنامه ها در اندروید انجام دهید، استفاده از بخش مدیریت برنامه هاست. بخش برنامه ها را باز کرده و ضمن پیدا کردن اپ گم شده، روی آن ضربه بزنید. اگر بازهم برنامه را در صفحه اصلی ندیدید، روش های بعدی را امتحان کنید.

اصلاح تنظیمات لانچر

گاهی باید برای حل مشکل ناپدید شدن آیکون برنامه ها در اندروید، تنظیمات لانچر را بررسی و اصلاح کنید. در تنظیمات بسیاری از گوشی های اندرویدی، گزینه ای برای پنهان کردن برنامه ها وجود دارد. مکان تنظیمات بسته به برنامه لانچری که شما از آن استفاده می کنید متفاوت است؛ اما معمولا به سادگی می توان آن را پیدا کرد. وارد تنظیمات لانچر شده و آن را اصلاح کنید تا آیکون برنامه نمایش داده شود.  

فعال سازی برنامه پنهان شده

در صورت ناپدید شدن آیکون برنامه ها در اندروید، مطمئن شوید که اپ مورد نظرتان غیرفعال نشده است. ممکن است به دلیل اشتباه خودتان یا وجود یک ایراد در تنظیمات، برنامه به صورت موقت غیرفعال شده باشد. در این صورت با فعال سازی مجدد برنامه، آیکون آن هم قابل مشاهده خواهد بود. برای حل مشکل، تنظیمات را باز کرده و در قسمت مدیریت برنامه یا Apps، برنامه ای را پیدا کنید که آیکون آن وجود ندارد. برای باز کردن آن به آیکون آن برنامه در تنظیمات ضربه بزنید. اگر گزینه شروع یا فعال کردن برنامه  (Force Stop) را می بینید، باید اول این گزینه را بزنید تا اپ فعال شود.

فعال سازی برنامه پنهان شده

حل مشکلات تم و لانچر

گاهی ناپدید شدن آیکون برنامه ها در اندروید ناشی از انتخاب تم خاصی است که با لانچر گوشی هماهنگی ندارد. در این صورت ممکن است یک یا چند برنامه، مخفی شده و نمایش داده نشوند. همچنین ممکن است هنگام نصب برخی لانچر ها نیز آیکون ها تغییر شکل بدهند یا اینکه اصلا نشان داده نشوند. برای رفع این مشکل کافی است لانچر را حذف و یا تم پیش فرض گوشی را فعال کنید.

پاک کردن کش گوشی

آخرین راهکار برای حل مشکل ناپدید شدن آیکون برنامه ها در اندروید، پاک کردن حافظه کش موبایل است. به طور کلی پر شدن حافظه کش، مشکلات زیادی را به همراه دارد که یکی از آنها پنهان شدن آیکون اپلیکیشن هاست. بدین منظور مجددا به بخش Apps رفته و حافظه Cache و دیتاهای برنامه ای را که آیکون آن از دست رفته است پاک کنید. به احتمال خیلی زیاد، با این کار مشکل حل شده و آیکون برنامه مورد نظر، مجددا در گوشی نمایش داده خواهد شد.