دلایل رایج داغ شدن گوشی ایسوس

داغ شدن گوشی ایسوس

داغ شدن گوشی ایسوس دلایل مختلفی دارد. اما در واقع علت اصلی گرم شدن این گوشی های هوشمند پیچیدگی سخت افزار این دستگاه ها می باشد. گوشی های هوشمند به گونه ای طراحی شده اند که تمام اجزاء آن با هم در ارتباط می باشند. به عنوان مثال خرابی باتری گوشی ایسوس ممکن است به قطعه ی دیگر موجود در این دستگاه آسیب وارد کند. معمولاً داغ شدن گوشی موجب کند شدن عملکرد دستگاه می شود.

ازدلایل رایج داغ شدن گوشی ایسوس می توان به استفاده زیاد از گوشی، متصل ماندن طولانی به اسپیکر بلوتوثی، اتصال به وای فای برای مدت طولانی و بازی کردن زیاد با گوشی اشاره کنیم. در برخی موارد داغ شدن گوشی ایسوس بدلیل استفاده زیاد کاربر از موبایل و یا زمانی که آن را برای اولین بار روشن  می کنیم اتفاق میافتد که این امر اجتناب ناپذیر و طبیعی است. اما داغ شدن بیش از اندازه موبایل ایسوس غیر طبیعی است و در طولانی مدت بر عملکرد گوشی ما تاثیر گذار می باشد.

داغ شدن گوشی ایسوس باعث خراب شدن چه قطعاتی می‌شود؟

داغ شدن گوشی ایسوس باعث آسیب به قطعات دیگر موبایل شما می شود. زمانی که گوشی ایسوس داغ می شود بر روی تراشه SoC اثر می گذارد. تاثیر گذاری دستگاه به گونه ای است که SOC را وادار می کند تا برای جلوگیری از داغ شدن سرعت پردازش خود را کم کند و به همین جهت زمانی که گوشی داغ می کند عملکرد دستگاه مختل شده و به اصطلاح موبایل ایسوس شما هنگ می کند.

اگر این داغ شدن دائما ادامه دار باشد و یا اگر داغی گوشی بیش از حد طولانی شود، امکان از کار افتادن کامل تراشه وجود دارد. البته احتمال سوختن کامل تراشه کم است. زیرا گوشی های هوشمند ایسوس به گونه ای طراحی شده که از این اتفاق جلوگیری می کند. در هر صورت بهتر است این اختلال عملکرد را جدی بگیرید. اگر گوشی ایسوس شما دائما داغ می کند و عملکرد آن کند شده است. بهتر است برای تعمیر به مراکز مجاز نمایندگی ایسوس مراجعه کنید.

ترفندهای خنک کردن گوشی

اتفاقی که در زمان داغ شدن گوشی رخ می دهد این است که وقتی مصرف بالا می رود، پردازنده ها از تمام قدرت خود استفاده می کنند، که همین امر باعث داغ شدن گوشی می شود. یکی از عمده ترین دلایل داغ شدن گوشی ایسوس، برنامه های بکگراند آن است.  داغ شدن  و پردازش گرهای گوشی های هوشمند ایسوس باهم رابطه ی مستقیم دارند.

یکی از راه حل های اساسی که باعث جلوگیری از داغ شدن دستگاه می شود. کنترل برنامه ها یا اپلیکیشن های پر مصرف است. این بد افزارها به مرور زمان به تمام قطعات گوشی هوشمند شما آسیب وارد می کنند. اگر از ترفنده خنک کردن گوشی استفاده کردید و جواب مثبتی دریافت نکردید به شما پیشنهاد می کنیم به مراکز نمایندگی ایسوس مراجعه کنید، تا تعمیرکاران ما با استفاده از جدیدترین متد عیب یابی در سریع ترین زمان اقدام به حل مشکل شما کاربران عزیز نمایند.

ایسوس یکی از برندهای معروف است که طرفداران زیادی در ایران دارد و همین امر باعث شد تا ما شعب نمایندگی ایسوس را جهت رفاه حال شما عزیزان در سراسر ایران تاسیس کنیم. مرکز نمایندگی ایسوس در دو بخش عمده ی فروش و خدمات پس از فروش آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است. متخصصین ما در بخش فروش، با دو زیر مجموعه ی خدمات پیش از فروش و فروش محصولات فعالیت می کنند.

تیم کارشناسان فروش نمایندگی مجاز ایسوس تمامی دوره های تخصصی ارتباط با مشتری را گذرانده اند و اماده پاسخگویی به تمام سوالات فنی شما مراجعه کنندگان می باشند و اما در بخش خدمات پس از فروش خدماتی مانند: تعمیر، تعویض و ترمیم قطعات انجام می شود. تمامی این خدمات توسط تعمیرکاران حرفه ای ارائه میگردد که مدارک بین المللی تعمیرات را از مراکز تخصصی اخذ کرده اند. در صورتی که قطعه مورد نظر به هیچ عنوان قابل تعمیر نباشد در مرکز ما قطعه اصلی را جایگزین می کنند.

امتیاز شما به این نوشته