ارور 9 آیتونز

هنگام تلاش برای به روز رسانی آیفون و آیپد  ممکن است با ارور 9 آیتونز مواجه شوید.  این ارور هم معنی ارورهای دیگری چون ارور 4005، 4013 و 4014 می باشد. در ادامه شما را با نحوه ی مقابله با چنین ارورهایی آشنا می سازیم.

مفهوم ارور 4005، 4013 و 4014 و 9 آیتونز

همان طور که اشاره شد، ارور 9 آیتونز با 3 ارور 4000 دیگر یعنی 4005، 4013 و 4014 آیتونز مفهوم یکسانی دارد. این کدهای خطا به معنای بروز یک خطای ناشناخته به هنگام بازسازی و بروزرسانی آیفون می باشد. خوشبختانه می توان با امتحان راهکارهای ساده ی این مقاله چنین اختلالی را برطرف کرد. اما اگر پس از امتحان این راهکارها مشکل نمایش ارور همچنان ادامه داشت؛ به نمایندگی تعمیرات موبایل مراجعه نمایید.

ارور 9 آیتونز

راهکارهای رفع ارور 9 آیتونز

  • آخرین نسخه ی آیتونز را نصب کنید.

این کار می تواند اصلی ترین راهکار مقابله با مشکل ظهور ارور 9 آیتونز باشد. بنابراین اگر شاهد چنین اروری هستید، ابتدا آیتونز نصب شده را به روزرسانی کنید.

  • محصول اپل را مجددا راه اندازی کنید.

این کار در دستگاه های مختلف با تفاوت اندکی قابل انجام است. اما معمولا با فشردن دکمه ی ولوم دستگاه به اتمام می رسد. می توانید روند اصلی راه اندازی مجدد را برای مدل دستگاه خود در اینترنت سرچ کنید.

  • هنگامی که آیتونز از شما درخواست به روزرسانی دارد؛ بر روی Update (Not Restore) کلیک کنید تا iOS دوباره نصب شود. می توانید استفاده ی غیر مستقیمی از آیتونز داشته باشید و ظهور ارور 9 آیتونز را کنترل کنید.
  • استفاده از رایانه ی دیگری نیز در رفع ارور 9 آیتونز موثر خواهد بود.
  • فایروال ویندوز را غیر فعال کنید و بار دیگر آپدیت را انجام دهید.
  • ممکن است با تغییر کابل USB طی چند ثانیه شاهد از بین رفتن ارور 4005، 4013 و 4014 و 9 آیتونز باشید. اگر در حین شارژ دستگاه اپل مرتبا مشکل قطعی و وصلی انتقال نیروی برق رخ می دهد، تعویض کابل امری ضروری برای آپدیت یا ریکاوری از طریق آیتونز است.
  • در صورتی که روش های قبلی کارساز نبود، می توانید به صورت دستی اقدام به بازیابی آیفون خود کنید. اما باید دقت کنید که با این کار تمامی داده های موجود در آیفون پاک می شود. بنابراین بهتر است ابتدا از داده های سیستم نسخه پشتیبان تهیه کرده و سپس به صورت دستی موبایل را ریکاوری کنید. البته همواره می توانید برای بازیابی کارایی آیفون های قدیمی و جدید اپل از خدمات نمایندگی تعمیرات موبایل استفاده کنید.

یک پاسخ

  1. می تونه از کم بودن شارژ ایفون هم باشه بهتره ایفون در زمان ریستور بیش از 50 درصد شارژ داشته باشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − چهارده =