داغ شدن موبایل اپل

بی شک کاربران موبایل Apple برای یک بار هم که شده داغ شدن گوشی اپل خود را تجربه کرده اند. این بالارفتن بیش از حد دما موجب نگرانی کاربران شده و بیشتر افراد نسبت به عملکرد درست در این زمان ناآگاه هستند. ما در این مقاله به علل داغ شدن گوشی اپل ، روش های جلوگیری از آن و عملکرد درست در زمان داغ شدن آیفون خواهیم پرداخت.

داغ شدن موبایل اپل

دمای استاندارد گوشی اپل

ساختار کلی موبایل Apple به گونه ای طراحی شده که در دمای 0 تا 35 درجه سانتی گراد در ایده آل ترین شکل ممکن قرار دارد؛در نتیجه اگر موبایل در دمایی بیش از 35 درجه به مدت طولانی قرار داشته باشد،داغ خواهد شد که همین امر موجب بروز اختلال در عملکرد موبایل خواهد شد. از این رو، میتوان گفت کسانی که در شرایط آب و هوایی گرمسیر زندگی میکنند، داغ شدن گوشی اپل را بیشتر از حد مجاز تجربه میکنند.

علل داغ شدن گوشی اپل

همانطور که میدانید، بیشتر دستگاه هایی که با برق کار میکنند مجهز به یک فن خنک کننده هستند که در گوشی اپل این فن خنک کننده تعبیه نشده است. عدم وجود فن خنک کننده در گوشی اپل و جریان الکتریکی موجود در گوشی باعث شده است که گرمایی بیش از حد مجاز در گوشی تولید شود.

پردازنده های مرکزی و گرافیکی بیشتر از باقی قطعات موجب تولید گرما در موبایل میشوند؛ چرا که جریان الکتریسیته پر قدرت تری را حس میکنند. به همین دلیل است که کاربران در زمان اجرای بازی و یا اپلیکیشن های سنگین بیشتر از باقی موارد با داغ شدن گوشی اپل مواجه میشوند.

اولین اقدام بعد از مشاهده هشدار داغ شدن گوشی

متاسفانه برخی از کاربران زمانی که با هشدار گوشی، مبنی بر داغ شدن بیش از حد مواجه میشوند، موبایل اپل را در محیط های مرطوب و خنکی مانند یجچال یا فریزر قرار میدهند. رطوبت موجود در یخچال قطعا آسیب جدی تری را به دستگاه وارد خواهد کرد،پس بهتر است از انجام این گونه اقدامات پرهیز کنید.

بهترین عملکرد پس از دریافت هشدار،خاموش کردن گوشی اپل و یا در صورت شارژ شدن،آن را از شارژر جدا کنید،اگر از قاب برای موبایل اپل استفاده میکنید،گوشی را از قاب خارج کرده و آن را به محیط خنک تری انتقال دهید. اگر موبایل اپل شما به دلیل قرار گرفتن طولانی در معرض نور خورشید داغ شده است،بهتر است گوشی خود را هر چه سریع تر در محیطی سایه و به دور از نور خورشید قرار دهید.

جلوگیری از داغ شدن آیفون

راه های پیشگیری از داغ شدن موبایل آیفون ارتباط مستقیمی با علل بالا رفتن دمای دستگاه دارد. همان طور که گفته شد،پردازنده های گرافیکی گرمای قابل توجهی را در دستگاه ایجاد میکنند،در نتیجه یکی از راه های پیشگیری از داغ شدن گوشی اپل عدم استفاده از بازی های گرافیکی برای مدت طولانی است؛چرا که اجرای این گونه بازی ها،پراندازنده های گرافیکی را تا حد زیادی تحت فشار قرار میدهد.

  • شارژ شدن بیش از حد گوشی اپل نیز یکی از عمده دلایل داغ شدن موبایل اپل است.بهتر است گوشی موبایل خود را بلافاصله پس از کامل شدن شارژ باتری از شارژر جدا کنید تا شاهد داغ شدن گوشی به واسطه اتصال طولانی به برق نباشید. در صورت شارژ نشدن موبایل اپل خود با ما تماس بگیرید.
  • اپلیکیشن های بلااستفاده و قابلیت های غیر ضروری را غیر فعال کنید تا گوشی اپل شما عملکرد بهتری داشته باشد.گوشی اپل به هنگام اجرای اپلیکیشن های مختلف،پردازنده های مرکزی را تحت فشار قرار داده و در نهایت همین امر موجب داغ شدن بیش از حد گوشی خواهد شد.
  • به روز رسانی سیستم عامل و اپلیکیشن ها نیز یکی از مهم ترین اقداماتی است که میتوانید در راستای جلوگیری از داغ شدن گوشی اپل انجام دهید.چرا که برخی از اپلیکیشن ها در نسخه های قدیمی،انرژی بیشتری را از موبایل دریافت میکنند و همین امر موجب داغ شدن بیش از حد دستگاه میشود.

نمایندگی موبایل اپل

در این مقاله نهایت تلاش خود را کردیم تا داغ شدن آیفون را از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار دهیم و به تمامی راه های پیشگیری و اقدامات لازم پس از بروز این اختلال در گوشی اپل بپردازیم. به عنوان کلام آخر لازم است عنوان کنیم که قطعا پیشگیری بهتر از درمان است؛در نتیجه بهتر است تمامی راه های پیشگیری از داغ شدن موبایل اپل را به کار گیرید تا گوشی موبایل شما دچار این مشکل نشود. در صورت بروز هر گونه مشکل در موبایل خود می توانید مشکل را با کارشناسان ما در نمایندگی تعمیرات موبایل مطرح نموده و در خواست خود را جهت تعمیرات موبایل آیفون ثبت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 9 =