مشکل زنگ نخوردن آیفون در هنگام دریافت تماس

چرا زنگ تماس آیفون به صدا در نمی آید؟ این سوال ممکن است برای بسیاری از کاربران آیفون پیش بیاید. ممکن است کاربران در این شرایط تصور می کنند که دستگاه آن ها دچار اختلالات فنی شده است، اما می توان با چند راهکار ساده مشکل زنگ نخوردن آیفون هنگام دریافت تماس را برطرف ساخت. در ادامه به شناسایی این راهکارهای کاربردی می پردازیم.

زنگ نخوردن آیفون هنگام دریافت تماس

راهکارهای رفع مشکل زنگ نخوردن آیفون هنگام دریافت تماس

قطع شدن صدای زنگ آیفون اپل می تواند دلایل متعددی داشته باشد، در این بخش 5 دلیل اصلی پیدایش مشکل زنگ نخوردن آیفون هنگام دریافت تماس بررسی شده است.

فعالیت Ringer Switch

فعال بودن Ringer Switch نیز در قطع شدن صدای زنگ آیفون اپل موثر است. اگر ویبره ی موبایل شما غیر فعال است و به هر دلیلی Ringer Switch فعال شده است، زنگ آیفون به صدا در نخواهد آمد.

شدت ولوم آیفون

مطمئن شوید که شدت صدای آیفون در میزان قابل قبولی قرار داشته باشد. این نکته ی بسیار ساده معمولا مورد بی توجهی کاربران قرار می گیرد و مشکل زنگ نخوردن آیفون هنگام دریافت تماس را پدید می آورد.

فعال بودن گزینه ی Do Not Disturb

فعال بودن ویژگی Do Not Disturb یکی از دلایل زنگ نخوردن آیفون هنگام دریافت تماس است. ممکن است کاملا اتفاقی و ناخودآگاه با کشیدن کنترل سنتر از پایین صفحه به سمت بالا، ویژگی  Do Not Disturbرا فعال کرده باشید. با فعال شدن این دکمه دستگاه اینگونه برداشت می کند که قصد ندارید صدای زنگ هشداری را از سمت آیفون خود بشنوید. آیکون Do Not Disturb به شکل ماه است. به کمک این ویژگی تنها آلارم ها یا زنگ های هشداری که به‌صورت دستی برای زمان خاصی فعال کرده‌اید، اجازه دارند همچنان به صدا در آیند.

فعال بودن حالت Airplane Mode

فعال بودن Airplane Mode نیز مسلما باعث زنگ نخوردن آیفون هنگام دریافت تماس می شود. اگر آیفون به صورت خودآگاه یا ناخودآگاه در حالت Airplane Mode قرار بگیرد، اصلا نمی توانید تماسی را دریافت کنید که صدای آن را بشنوید. در این حالت آنتنی به دستگاه شما نفوذ نمی کند تا تماس های دریافتی شما باعث ایجاد صدای زنگ در آیفون شوند.

اپلیکشن های جانبی

اگر از هشداردهنده اورجینال اپل استفاده می‌کنید، عاقلانه ترین کار این است که سایر برنامه‌های جانبی که کار مشابهی را انجام می‌دهند، از روی دستگاه حذف کنید. این امکان وجود دارد که نصب برنامه‌های جانبی، موجب بروز تداخل با برنامه هشداردهنده خود آیفون شوند و قطع شدن صدای زنگ آیفون را به دنبال داشته باشند.

تعمیر گوشی های آیفون جهت رفع مشکل قطع شدن صدای زنگ آیفون اپل

گاهی مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری پیچیده ای در درون آیفون ها موجب از بین رفتن کلی صدای گوشی می شود. چنانچه با راهکارهای ساده ی بالا همچنان مشکل قطع شدن صدای زنگ آیفون اپل ادامه یافت، نیازمند تعمیرات اپل و بررسی های تخصصی کارشناسان مجرب این حوزه جهت بازیابی کارکرد اصلی گوشی خود خواهید بود.

تعمیرات آیفون

تعمیر گوشی های هوشمند کمپانی اپل به دلیل وجود سیستم داخلی حساس و پیچیده، نیازمند تخصص و مهارت ویژه ای می باشد. بدین منظور واحد تعمیرات آیفون با بهره مندی از کارشناسان و متخصصان حرفه ای و مجرب و نیز به روزترین تجهیزات جهت تعمیر و یا تعویض قطعات داخلی نسخه های متفاوت آیفون، به یاری کاربران اپل شتافته و تجربه ی استفاده از دستگاهی بی نقص را برای آن ها به ارمغان می آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 6 =