• خانه
 • آموزش
 • آموزش گرفتن رمز پویا با گوشی بدون مراجعه به بانک

آموزش گرفتن رمز پویا با گوشی بدون مراجعه به بانک

رمز پویا یکی از روش ‌های امنیتی متداول در بانکداری و انجام تراکنش‌ های آنلاین است. با استفاده از گوشی همراه خود، می ‌توانید به سادگی رمز پویا را دریافت کرده و از آن برای تایید هویت خود در سیستم ‌های بانکی استفاده کنید. به طور کلی دریافت رمز پویا با توجه به نوع بانکی که در آن حساب باز کرده اید متفاوت است. اما به طور کلی مراحل عمومی جهت گرفتن رمز پویا با گوشی وجود دارند. 

برای انجام این اقدام نیاز است تا مراحلی را طی کنید. از جمله این مراحل می توان به ثبت نام کردن در سیستم بانک اینترنتی، دریافت اپلیکیشن موبایل بانک، انتخاب گزینه دریافت رمز پویا، انجام مراحل تایید هویت با گوشی، دریافت و استفاده از رمز پویا اشاره کرد. در این مقاله، به آموزش نحوه گرفتن رمز پویا با گوشی بدون نیاز به مراجعه به بانک می پردازیم و به صورت تخصصی این مراحل را مورد بررسی دقیق تری قرار می دهیم. برای تعمیر موبایل خود با ما تماس بگیرید.

گرفتن رمز پویا با گوشی

فهرست مطالب

مراحل گرفتن رمز پویا با گوشی

ثبت‌ نام در سیستم بانک اینترنتی

ابتدا باید در سیستم بانک اینترنتی خود ثبت‌ نام کنید و اطلاعات حساب خود را وارد کنید. به وب ‌سایت بانک مراجعه کنید و روی گزینه “ثبت ‌نام” یا معادل آن کلیک کنید. اطلاعات مورد نیاز را وارد کنید و مراحل ثبت‌ نام را طی کنید.

آموزش ساخت اکانت سامسونگ در این مقاله 

دریافت اپلیکیشن بانکی یا موبایل بانک

اپلیکیشن بانکی معمولاً امکانات متعددی از جمله درخواست رمز پویا را برای شما فراهم می ‌کند. اپلیکیشن بانکی مربوطه را از فروشگاه اپلیکیشن‌ ها دانلود و نصب کنید. با استفاده از اطلاعات ثبت‌ نام خود، وارد اپلیکیشن شوید.

انتخاب گزینه درخواست رمز پویا

در اپلیکیشن بانکی، بخشی به نام “رمز پویا” یا معادل آن وجود دارد که به شما این امکان را می ‌دهد. در اپلیکیشن به دنبال گزینه “درخواست رمز پویا” یا همچنین نام‌ های مشابه بگردید و آن را انتخاب کنید.

تایید هویت با گوشی

برخی بانک ‌ها از تایید هویت اضافی از طریق گوشی موبایل خود استفاده می‌ کنند. شماره تلفن همراه خود را در بخش تنظیمات امنیتی وارد کنید. در هنگام درخواست رمز پویا، پیامک یا تماسی از بانک دریافت کنید و تراکنش را تأیید کنید.

دریافت و استفاده از رمز پویا

پس از تأیید هویت، بانک یک رمز پویا به شما ارسال خواهد کرد که می‌ توانید از آن برای انجام تراکنش ‌های آنلاین استفاده کنید. رمز پویا را به دقت یادداشت کنید یا از ویژگی‌ های امنیتی اپلیکیشن برای نگهداری آن استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که گوشی همراه شما بروز و محافظت شده است تا از امنیت بالای حساب بانکی خود اطمینان حاصل کنید. آموزش گرفتن رمز پویا با گوشی بدون نیاز به مراجعه به بانک نه تنها ساده و اسان است بلکه به افزایش امنیت تراکنش‌ های شما در فضای آنلاین نیز کمک می‌ کند. با دنبال کردن مراحل مذکور، می ‌توانید به راحتی و امنیت بیشتری از خدمات بانکی خود استفاده کنید.

روش های دیگر گرفتن رمز پویا با گوشی در بانکی های مختلف

دریافت رمز پویا با پیامک

یکی دیگر از روش های دریافت رمز پویا با استفاده از موبایل، دریافت رمز با پیامک است. این قابلیت در برخی از سیستم های بانکی فعال و در برخی دیگر غیرفعال است. در رابطه با این موضوع کافی است تا از طریق وب سایت رسمی بانک مورد نظر گزینه دریافت رمز پویا با ارسال پیامک را بررسی نمایید. روش دریافت رمز پویا با استفاده از پیامک به شرح زیر است:

 • ابتدا نیاز است که وارد وب سایت بانک خود شوید.
 • سپس در بخش خدمات گزینه دریافت رمز پویا با ارسال پیامک را بررسی نمایید.
 • در ادامه اگر بانک شما از این قابلیت پشتیبانی می کند، کد ارسالی مورد نظر را خود را یادداشت نمایید و شماره کارت خود را همراه با سایر مشخصات نامبرده به سامانه پیامکی اعلام شده ارسال نمایید.
 • در انتها می توانید از رمز پویا پیامک شده استفاده نمایید و خرید خود را انجام دهید.

استفاده از اپلیکیشن های رمز ساز

یکی دیگر از روش های استفاده از رمز پویا با گوشی، استفاده از برنامه های رمز ساز است. به طور کلی این برنامه ها برای اکثر سرویس های بانکی پاسخگو است. برای گرفتن رمز پویا با گوشی از طریق برنامه های رمز ساز طبق مراحل زیر اقدام نمایید:

 • ابتدا برنامه رمز ساز خود را از طریق برنامه های فروشگاه گوگل پلی یا وب سایت رسمی بانک خود دانلود و نصب نمایید.
 • سپس اطلاعات بانکی خود را به برنامه رمز ساز وارد کرده و ثبت نمایید.
 • در انتها گزینه ذخیره را انتخاب کنید. حال رمز پویا روی دستگاه شما ایجاد می شود و می توانید از آن را خرید های خود استفاده نمایید.
 • نکته قابل توجه در رابطه با برنامه رمز ساز این است که حتما از طریق فروشگاه های مجاز و معتبر آن ها را دانلود و نصب نمایید. در صورتی که برنامه رمز ساز شما معتبر نباشد، ممکن است اطلاعات کاربری شما را به سرقت ببرد.

دریافت لینک جهت دریافت رمز پویا

از دیگر روش های گرفتن رمز پویا با گوشی، دریافت لینک رمز پویا است. دریافت لینک رمز پویا مانند دریافت رمز پویا از طریق پیامک تحت پشتیبانی تمام سرویس های بانکی نیست. به همین جهت برای کسب اطلاعات دقیق از سرویس بانکی خود نیاز است تا اطلاعات تکمیلی را از وب سایت رسمی بانک مورد نظر دریافت نمایید. روش های دریافت لینک رمز پویا به شرح زیر است:

ابتدا وارد وب سایت بانک خود شوید. در بخش خدمات رمز پویا به دنبال گزینه لینک رمز پویا بگردید. به طور کلی دو روش در رابطه با این موضوع وجود دارد. یا بانک لینک دریافت را با استفاده از اطلاعات بانکی شما در اختیار شما قرار می دهد. یا با استفاده از سامانه پیامکی و دریافت لینک می توانید به رمز پویا دسترسی داشته باشید.

 • در ادامه اطلاعات بانکی خود را ارسال نمایید و منتظر دریافت لینک رمز پویا از طریق پیامک شوید.
 • در انتها روی لینک ارسال شده ضربه بزنید و رمز پویا خود را استفاده نمایید.

این مقاله را از قلم نیندازید : ترفندهای بازیابی پیام‌ های اینستاگرام

نکته پایانی

به طور کلی بهترین و امن ترین راه دریافت رمز پویا مراجعه به خودپرداز های بانکی است. در صورتی که امکان مراجعه به خودپرداز برای شما وجود ندارد، راحت ترین روش استفاده از برنامه های موبایل بانک است که علاوه بر رمز پویا خدمات بسیار مفید دیگری را نیز در اختیار شما قرار خواهد داد.