بهترین سامانه های اعلام و پیدا کردن گم شده ها

فناوری های پیشرفته مبتنی بر اینترنت حتی در دنیای اشیای گم شده هم وارد شده است و می توان با کمک این فناوری ها به دنبال اشیا و مدارک گم شده بود. در حال حاضر سامانه های پیدا کردن گم شده ها و یک سری برنامه های مرتبط وجود دارند که می توان در صورت گم کردن اشیا و مدارک، از طریق این سامانه ها آنها را ردیابی کرد تا به این ترتیب سریع تر بتوان آنها را یافت. این سایت ها و برنامه ها تنوع زیادی دارند. برخی از آنها به نسبت کارایی بالاتری در یافتن و رصد اشیای گم شده دارند و از این رو آنها را به عنوان بهترین سامانه اطلاع رسانی اشیا گم شده در نظر می گیرند. در این مقاله می خواهیم به معرفی بهترین سامانه های اعلام و پیدا کردن گم شده ها بپردازیم.

سامانه های پیدا کردن گم شده ها

در سامانه های پیدا کردن گم شده ها چه چیزهایی قابل ردیابی است؟

پیش از معرفی بهترین سامانه اطلاع رسانی اشیا گم شده، بهتر است ببینیم چه اشیا و مدارکی در این برنامه ها قابل ردیابی است. بسته به نوع سامانه یا برنامه مورد استفاده می توان مدارکی مانند شناسنامه، کارت ملی، پاسپورت، اشیا و وسایلی که پست شده اند، کارت سوخت، وسایل گم شده در مکان های عمومی و هر چیز دیگری را در این سامانه ها جست و جو کرد.

معرفی سامانه های پیدا کردن اشیاء گم شده

  • سامانه یافتن گم شده ها در ثبت احوال
  • سامانه فوری ثبت
  • سامانه گم شده های پستی
  • سامانه پیدا شد
  • سامانه گم گشته
  • دیوار
  • سامانه آنی یاب
  • سامانه ساد 24

این موارد از بهترین سامانه های موجود برای ردیابی اشیا یا مدارک گم شده هستند که در هر یک بر اساس ماهیتی که دارند می توان نوع به خصوصی از مدارک یا اشیای گم شده را ردیابی کرد.

بیشتر بدانید: ترفندهای ردیابی گوشی سرقت شده

سامانه یافتن گم شده ها در ثبت احوال

این مورد از سامانه های پیدا کردن گم شده ها در سایت سازمان ثبت احوال کشور در دسترس است و می توان از طریق آن برای ردیابی و یافتن مدارک شناسایی مانند کارت ملی، شناسنامه و سایر مدارک مشابه استفاده کرد. در نتیجه مدارکی به سازمان ثبت احوال کشور داده شده باشد، در این سامانه قابل پیگیری خواهد بود. 

برای ورود به سامانه اطلاع رسانی اشیا گم شده در سازمان ثبت احوال کشور باید کد ملی و یک کد امنیتی را وارد کرد تا به این ترتیب وارد سایت شد. حال می توان با جست و جو در سایت به اشیا و مدارک گم شده دسترسی یافت.

سامانه یافتن گم شده ها در ثبت احوال

سامانه فوری ثبت

یکی دیگر از سامانه های پیدا کردن گم شده ها، سامانه فوری ثبت است. برای ورود به این سامانه باید نام و نام خانوادگی و کد ملی را وارد کرد و پس از ورود به سامانه به جست و جوی مدارک گم شده خود پرداخت. اگر مدارک مرتبط با شما در این سامانه ثبت شما باشد، می توان با ارائه اطلاعات لازم برای دریافت آنها اقدام کرد. بسته به این که مدارک و اشیای گم شده در کجا گم شده اند یا در چه بخشی پیدا شده و تحویل داده شده اند، می توان برای دریافت آنها اقدام کرد.

برای مثال برای دریافت اشیایی که در مترو گم شده و در آن جا تحویل داده شده اند، باید به مرکز نگهداری اشیای گم شده مترو مراجعه کرد. در خصوص اشیا و مدارک گم شده در پست نیز باید به پست یافته در شرکت ملی پست رجوع کرد. به همین ترتیب برای دریافت مدارک تحویل داده شده به سازمان ثبت احوال باید به این مرکز و اشیای گم شده نگهداری شده در مرکز پلیس، به اداره پلیس مراجعه کرد.

سامانه گم شده های پستی

گاهی اوقات اشیا و مدارک گم شده در شرکت ملی پست قابل ردیابی هستند. از این رو یکی دیگر از سامانه های پیدا کردن گم شده ها، شرکت ملی پست یا پست یافته است. با ورود به سامانه و وارد کردن اطلاعات مورد نیاز می توان اشیا یا مدارک گم شده و وضعیت آنها را پیگیری کرد.

با ثبت اطلاعات در صورت وجود مدرک گم شده می توان در خصوص نحوه دریافت آنها اقدام کرد. البته گاهی نیز مدارک پیدا نمی شوند که در این شرایط می توان با ثبت درخواست جست و جوی یک ساله در سامانه، این امکان را یافت تا در صورت یافتن مدارک و اشیا در طول یک سال بعدی نیز به شما اطلاع داده شود.

سامانه “پیدا شد”

یکی دیگر از سامانه های پیدا کردن گم شده ها، سامانه پیدا شد. در این سامانه می توان مدارک گم شده ای مانند پاسپورت، گواهینامه رانندگی و … را جست و جو و پیدا کرد. بعد از ورود به سامانه پیدا شد باید ابتدا مشخص کنید که آیا به دنبال یک مدرک گم شده هستید یا این که مدرکی را یافته اید. همچنین می توانید اطلاعات وارد شده در خصوص یک مدرک را ویرایش کنید. در ادامه باید اطلاعات مورد نیاز مانند نام خانوادگی، کد ملی و شماره موبایل را وارد کرده و روی کادر جست و جو یا ثبت کلیک کنید. در ادامه سامانه شروع به جست و جو در خصوص مدارک گم شده می کند یا این که اطلاعات وارد شده توسط شما را ثبت می کند.

سامانه گم گشته

سامانه گم گشته یکی دیگر از سامانه های پیدا کردن گم شده هاست که هم می توان در آن به دنبال اشیا و مدارک گم شده بود و هم این که می توان در صورت یافتن مدرک یا اشیای گم شده، در آن اطلاعات لازم را ثبت کرد. در این سامانه امکان ثبت مدارک و اشیای گم شده مختلفی وجود دارد و می توان با انتخاب دسته بندی سامانه و انتخاب شهر، کار جست و جو و ثبت اطلاعات را به راحتی انجام داد.

دیوار

دیوار یک سامانه جامع و پر کاربرد است که معمولا هدف اصلی استفاده از برای خرید و فروش محصولات و کالاهای مختلف است. اما بخش دیگر این برنامه را می توان به عنوان یکی از سامانه های پیدا کردن گم شده ها در نظر گرفت. در دسته بندی اجتماعی این برنامه می توان گزینه گم شده ها را انتخاب کرد و در آن جا به دنبال اشیا یا مدارک گم شده خود گشت.

حتی امکان جست و جوی حیوانات خانگی گم شده نیز در این سامانه وجود دارد. از قابلیت های دیوار به عنوان سامانه اطلاع رسانی اشیا گم شده این است که امکان محدود کردن ناحیه گم شدن اشیا یا مدارک مورد نظر نیز وجود دارد و می توان شهر و محله های به خصوصی را انتخاب کرد. به این ترتیب کار جست و جو به مراتب راحت تر و سریع تر می شود. در دیوار می توان در صورت یافتن شی یا مدرک گم شده نیز آگهی مرتبط با آن را ثبت کرد.

سامانه آنی یاب

یکی از بهترین سامانه های پیدا کردن گم شده ها، سامانه آنی یاب است. در این سامانه می توان به دنبال مدارک گم شده ای از جمله شناسنامه، کارت ملی، کارت بانکی، انواع کارت شناسایی و … را جست و جو و پیدا کرد. علاوه بر این به راحتی می توان از طریق این سامانه استعلام اشیا و مدارک گم شده را گرفت تا در صورت پیدا شدن، سریعا بتوان آنها را یافت.

بخش دیگر این سامانه مخصوص یافتن اشیا یا مدارک گم شده در پست است که به آن جست و جو در پست یافته گفته می شود. اما در کنار این مدارک و اشیا در سامانه آنی یاب حتی می توان به دنبال افراد گم شده نیز بود. این برنامه در حال حاضر قابل پیاده سازی روی انواع کیف ها، گوشی های تلفن همراه، لپ تاپ و فلش مموری، اسناد و مدارک مربوط به خانه و زمین و اسناد بانکی را دارد.

سامانه ساد 24

یکی دیگر از سامانه های پیدا کردن گم شده ها، سامانه ساد 24 است. این سامانه به صورت اختصاصی برای استعلام و ردیابی چک های بانکی گم شده یا سرقت شده کارایی دارد. کاربران می توانند با ورود به این سامانه چک های مفقود شده یا به سرقت رفته خود را ثبت کنند تا به این ترتیب از کلاهبرداری و نقل و انتقال آنها در بازار جلوگیری نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 2 =