چگونه شماره ایرانسل خود را دایورت کنیم؟

دایورت کردن شماره ایرانسل به شما این امکان را می دهد که تماس های خود را به خط دیگری منتقل کنید. گاهی ممکن است به دلایل مختلف، امکان پاسخگویی به تماس هایی که با شما گرفته می شوند را نداشته باشید. در این صورت می توانید ضمن دایورت کردن شماره خود روی شماره ای دیگر، مانع از دست رفتن پیام ها شوید. برای دایورت کردن شماره ایرانسل، روش های مختلفی وجود دارد که در ادامه آنها را به شما آموزش می دهیم. در صورت نیاز به دریافت راهنمایی های تخصصی تر هم می توانید با تیم تعمیر موبایل در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید تا به شما مشاوره رایگان ارائه دهند.

دایورت کردن شماره ایرانسل

دایورت کردن شماره ایرانسل به چه معناست؟

منظور از دایورت کردن شماره یا خط موبایل، انتقال تماس ‌های ورودی یک خط تلفن همراه به خط دیگر در شرایط به خصوص است.  یعنی شما کاری می کنید که وقتی کسی با شماره شما تماس می گیرد، گوشی شخص دیگری (به انتخاب خودتان) زنگ بخورد و او بتواند به جای شما تماس را پاسخ دهد. انتقال تماس‌ های ورودی یا همان دایورت کردن شماره ایرانسل به شماره‌ های دیگر، کار راحتی است که با شماره ‌گیری کد USSD یا از طریق تنظیمات گوشی میسر می شود.

روش های انتقال تماس خط ایرانسل

برای دایورت کردن خط ایرانسل و دیگر خطوط همراه، می توانید وقتی گوشی خاموش یا حتی مشغول است این کار را انجام دهید. همچنین امکان دایورت کردن لحظه ای هم فراهم شده است. هریک از این روش ها به شکل متفاوتی اجرا می شوند که عبارت است از:

دایورت لحظه ای خط ایرانسل

اگر مشترک ایرانسل هستید و می خواهید به صورت لحظه ‌ای، تماس ورودی را به شماره دیگری منتقل کنید، کافی است با تلفن همراه خود، کد دستوری # شماره تلفن مورد نظر*21* را شماره‌ گیری کنید. به این ترتیب پیامی به انگلیسی با این مضمون که «سرویس دایورت تماس بدون قید و شرط با موفقیت فعال شد» برای شما نمایش داده می ‌شود.  بعد از انجام دادن این مراحل، تماس هایی که با شما گرفته می شوند، فورا به خط مورد نظری که هنگام شماره‌ گیری کد وارد کردید، منتقل می شوند.

آیا می دانید نحوه انتقال مالکیت گوشی رجیستر شده در سامانه همتا چگونه است؟
دایورت لحظه ای خط ایرانسل

دایورت خط ایرانسل هنگام مشغولی یا عدم پاسخ

در صورتی که می خواهید تماس های ورودی شما فقط وقتی مشغول مکالمه هستید یا امکان پاسخگویی ندارید به خط دیگری منتقل شوند، بازهم ایرانسل راهکاری برای شما دارد. برای دایورت کردن شماره ایرانسل هنگام مشغول بودن، کافی است کد #شماره مورد نظر*67* را شماره‌ گیری کنید. پس از آن پیغامی انگلیسی مبنی بر «سرویس دایورت تماس در صورت مشغول بودن با موفقیت فعال شد» روی صفحه گوشی ‌تان نمایش داده می ‌شود. اگر در چنین شرایطی کسی در تلاش برای برقراری تماس با شما باشد و شما مشغول حرف ‌زدن با شخص دیگری باشید، شماره دایورت شده زنگ خواهد خورد.

دایورت خط ایرانسل هنگام مشغولی یا عدم پاسخ

دایورت تماس ایرانسل هنگام خاموش بودن گوشی

یکی دیگر از حالت های دایورت کردن شماره ایرانسل، مربوط به زمانی است که گوشی خاموش است. در این شرایط باید کد دستوری #شماره تلفن مورد نظر*61* را اجرا کنید. با شماره‌ گیری این کد، پیامی انگلیسی مبنی بر اینکه «سرویس دایورت تماس در صورت عدم پاسخ با موفقیت فعال شد» نمایش داده می ‌شود. به این ترتیب اگر شخصی با شما تماس بگیرد و گوشی تان خاموش باشد، تماس به خط دیگری که انتخاب کرده اید منتقل می شود.

دایورت تماس ایرانسل هنگام خاموش بودن گوشی

غیرفعال سازی انتقال تماس در ایرانسل

ممکن است به هر دلیلی بخواهید امکان دایورت کردن شماره ایرانسل را غیرفعال کنید. در این صورت کافی است کد #21# را شماره‌ گیری کنید. به این ترتیب انتقال تماس متوقف شده و مجددا در گوشی خودتان تمام تماس های ورودی را دریافت خواهید کرد.

غیرفعال سازی انتقال تماس در ایرانسل

دایورت کردن موبایل بدون کد

تا اینجا روش های دایورت کردن شماره ایرانسل با استفاده از کدهای دستوری را به شما آموزش دادیم. اما نتقال تماس با کمک تنظیمات هم قابل انجام است و ضرورتی به استفاده از کد نیست. امروزه اکثر گوشی ‌های هوشمند به قابلیت Call Forwarding مجهز شده‌ اند که با استفاده از آن می‌ توان تماس‌ ها را به یک خط دیگر منتقل کرد. در گوشی های اندرویدی کافی است به بخش تنظیمات رفته و آنجا گزینه «تماس» یا call را انتخاب کنید. سپس در صفحه جدید، گزینه Call forwarding یا همان «انتقال تماس» را پیدا کنید.

سپس گزینه Voice call یا همان «تماس صوتی» را انتخاب کرده و در بین گزینه‌ های نمایش داده شده، حالت مورد نیاز خود برای دایورت را انتخاب کنید. در گوشی های اپل هم باید پس از ورود به بخش تنظیمات، روی  Phone کلیک کرده و گزینه Call Forwarding را انتخاب کنید. با کشیدن دکمه تعبیه شده کنار آن می ‌توانید انتقال تماس را در دستگاه خود فعال کنید. سپس با کلیک روی “Forward To” شماره تلفن مورد نظر را وارد کنید تا تماس‌های ورودی به این خط منتقل شوند.

بیشتر بخوانید: بهترین ترفندهای موجود برای افزایش امنیت گوشی
دایورت کردن موبایل بدون کد
دایورت کردن موبایل بدون کد