• خانه
  • آموزش
  • کلاب‌ هاوس چیست و چطور باید دعوتنامه‌اش را گرفت؟

کلاب‌ هاوس چیست و چطور باید دعوتنامه‌اش را گرفت؟

اگر طرفدار اپلیکیشن ها و برنامه های اجتماعی امروزی باشید، نام کلاب هاوس را به طور حتم شنیده اید. این اپ یکی از اپ هایی است که برای برقراری ارتباط میان افراد مختلف طراحی شده است. گروه های  مختلف با مباحث مختلف را می توانید درون Clubhouse بیابید. در ادامه ی مقاله ی پیشرو قصد داریم همه چیز را در خصوص این اپ شرح دهیم. با ما همراه باشید.

کلاب‌ هاوس چیست و چطور باید دعوتنامه‌اش را گرفت؟

کاربرد کلاب هاوس

کاربرد اصلی کلاب هاوس مشارکت در مباحثی است که مورد علاقه ی شماست. گروه های مختلف با نام ها و مباحث مختلف در سراسر کلاب هاوس دیده می شوند. شما می توانید در مبحث های گوناگون نظر خود را انتقال دهید و گفتار دیگران را بشنوید. کافی است گروهی را بیابید که مورد علاقه اتان باشد. در این اپ فقط گفت و گوی صوتی کاربران شنیده می ‌شود. مدیر اتاق به شما اجازه صحبت می ‌دهد و بدین ترتیب است میکروفن شما برای بقیه باز می ‌شود. در این شبکه هیچ تصویر یا ویدیویی رد و بدل نمی ‌شود و تنها صدای افراد جاری است.

خصوصیات ساختاری Clubhouse

جالب ترین ویژگی ساختاری کلاب هاوس، دسترسی های حفاظت شده ی آن است. هیچ کدام از محتواهای اتاق‌ها ضبط و نگهداری نمی ‌شوند و تنها می ‌توان از بخش تقویم رویدادهای آینده را برنامه ‌ریزی و یا به اشتراک گذاشت. براساس قوانین اصلی Clubhouse در صورت ضبط شدن محتوای یک اتاق توسط کاربران آن کاربر و شخص دعوت کننده آن از اپلیکیشن اخراج می ‌شوند. گفتگوی زنده در Clubhouse برای برقراری ارتباطات سازنده و آنی شکل گرفته است.

دریافت دعوتنامه ی Clubhouse

در حال حاضر عضویت در کلاب هاوس تنها با دعوت دیگران ممکن است. وقتی کسی عضو کلاب هاوس می ‌شود؛ به صور اتوماتیک دعوت ‌نامه ‌ای دریافت می کند که می تواند از طریق شماره تلفن خود شخصی را دعوت کند. زمانی که افراد مدتی در کلاب هاوس فعالیت داشته‌ باشند، پس از مدتی می ‌توانند دعوت ‌نامه‌های بیشتری را برای دعوت از دوستانشان داشته‌ باشند.البته شما هم می توانید بدون دعوتنامه از وبسایت کلاب هاوس بازدید کنید. از طریق App store این برنامه را دانلود کرده و نام کاربری خود را رزرو کنید. بدین ترتیب برای دوستانتان که در این برنامه عضو هستند، پیامی ارسال می ‌شود که شما برنامه را دانلود و نام خود را رزرو کرده‌اید. در این حالت آن‌ها حتی اگر دعوت ‌نامه ‌ای نداشته باشند، می‌توانند از شما دعوت به عضویت کنند.

بخش های سازنده ی Clubhouse

کلاب هاوس دارای سه بخش کلی است که عبارتند از:

  • Hallway

این قسمت همان Feed اصلی اپلیکیشن است. شما در hallway اتاق‌های گفت ‌و‌گو فعال را مشاهده می‌ کنید.

  • Menu

منوی اصلی  کلاب هاوس هم در بالای صفحه قابل مشاهده است. این منو شامل قسمت جست‌وجو اعضا و یا کلمه کلیدی، دعوت از شخصی برای عضویت، تقویم فعال برای مشاهده برنامه اتاق‌های گفت‌و‌گو، قسمتی برای نوتیفیکیشن‌ها و بخش ویرایش یا مشاهده پروفایل کاربری می شود.

  • Rooms

در قسمت روم می توانید اطلاعات مرتبط با اتاق ها را مشاهده کنید. البته این اتاق ها به دو بخش خصوصی و عمومی نیز تقسیم می شوند. به هر حال اگر از ios استفاده می کنید می توانید توسط دوستانتان در کلاب هاوس حضور بیابید.

نکاتی برای افزایش شانس دریافت دعوتنامه کلاب‌ هاوس

  • پروفایل خود را در کلاب‌ هاوس کامل کنید. هر چه اطلاعات بیشتری در مورد خودتان ارائه دهید، احتمال اینکه کسی شما را دعوت کند بیشتر می‌شود.
  • به طور فعال در سایر شبکه‌های اجتماعی حضور داشته باشید. دوستان و دنبال کنندگان خود را در مورد علاقه خود به کلاب‌ هاوس آگاه کنید.
  • با کاربران دیگر کلاب‌ هاوس در توییتر و سایر پلتفرم‌ها ارتباط برقرار کنید.

توجه داشته باشید که کلاب‌ هاوس در حال حاضر فقط برای iOS در دسترس است. نسخه اندروید این برنامه در حال توسعه است و به زودی منتشر خواهد شد.