آیا امکان پیدا کردن ایرپاد گم شده با گوشی اندروید وجود دارد؟

سیستم امنیتی بالای اپل به کاربران دستگاه های مختلف این کمپانی بزرگ این امکان را می دهد تا با گزینه ها و قابلیت هایی که در محصولات مختلف این برند ارائه شده است، در صورت دزدیده شدن یا گم شدن دستگاه ها، برای پیدا کردن آنها اقدام کنند. برای مثال در صورت استفاده از ایرپاد اپل، می توان با استفاده از گزینه Find My AirPods در آیفون، برای پیدا کردن ایرپاد گم شده اقدام کرد.

اما اگر از دستگاه اندرویدی استفاده کنید، چطور می توان ایرپاد گم شده را پیدا کرد در حالی که قابلیت Find My AirPods قاعدتا در گوشی و تبلت های اندرویدی کار نمی کند. درست است که یافتن ایرپاد گم شده با استفاده از اندروید بسیار سخت تر است و ممکن است در نگاه اول حتی غیر ممکن به نظر برسد، اما با این حال هنوز هم ترفندهایی برای یافتن ایرپادی که کم شده یا دزدیده شده با استفاده از گوشی اندرویدی وجود دارد. در این آموزش با ما همراه باشید تا شما را با روش های پیدا کردن ایرپاد گم شده با گوشی اندرویدی آشنا کنیم.

پیدا کردن ایرپاد گم شده

روش های پیدا کردن ایرپاد گم شده با گوشی اندرویدی

در صورتی که ایرپاد خود را گم کرده باشید، از سه روش زیر می توانید برای پیدا کردن ایرپاد گم شده با گوشی اندرویدی استفاده کنید. استفاده از هر یک از این روش ها بسته به شرایط می تواند به شما در یافتن ایرپاد گم شده کمک کند:

  • استفاده از گوشی اندرویدی به عنوان رادار برای یافتن ایرپاد
  • یافتن ایرپاد با استفاده از برنامه Wunderfind در گوشی اندرویدی
  • پیدا کردن ایرپاد با کمک وب سایت اپل

در ادامه نحوه استفاده از هر یک از این روش ها را با جزئیات بیشتر توضیح می دهیم.

استفاده از گوشی اندرویدی به عنوان رادار برای یافتن ایرپاد

شرط استفاده از این روش برای پیدا کردن ایرپاد گم شده با گوشی اندرویدی این است که تنها یکی از ایرپادها را گم کرده باشید و دیگری را در اختیار داشته باشید. حال می توان با استفاده از ایرپادی که در دسترس شماست با محدود کردن ناحیه جست و جو بررسی کنید و ببینید که ایرپاد مورد نظر را در چه محدوده ای گم کرده اید. اساس استفاده از این روش، قابلیت اتصال بی سیم و به واسطه بلوتوث ایرپاد است. برای یافتن ایرپاد از این طریق باید از طریق مسیر تنظیمات و اتصالات بلوتوث گوشی اندرویدی، سعی در جفت کردن و اتصال ایرپاد در دسترس با گوشی اندرویدی کنید.

در صورتی که گوشی به ایرپاد وصل شد، این بدان معناست که جفت دیگر نیز در همین محدوده است و حداکثر فاصله شما با ایرپاد گم شده ده متر است. در نتیجه با محدود کردن ناحیه ای که باید جست و جو کنید، کار پیدا کردن ایرپادی که گم شده است با استفاده از گوشی اندرویدی آسان تر خواهد شد. در نظر داشته باشید که حتما در صورت عدم استفاده از بلوتوث گوشی، آن را خاموش کنید. برای اطلاعات بیشتر می توانید از مقاله ” چرا باید بلوتوث اندروید را زمانی که از آن استفاده نمی کنید خاموش کنید؟ “، کمک بگیرید.

یافتن ایرپاد با استفاده از برنامه Wunderfind در گوشی اندرویدی

روش دیگری که برای پیدا کردن ایرپاد گم شده با گوشی اندرویدی پیشنهاد می شود، استفاده از یک برنامه اختصاصی با نام Wunderfind است. این نرم افزار به صورت اختصاصی برای ردیابی هدفون هایی که گم شده اند مورد استفاده قرار می گیرد. از این رو نه تنها برای یافتن ایرپاد بلکه برای هر هدفون بی سیم دیگری نیز می توان از این برنامه استفاده کرد.

با نصب و اجرای این نرم افزار می توان با جا به جا شدن، نزدیک بودن یا دور بودن از ایرپاد گم شده را تشخیص داد. برنامه به شما یک نقشه تصویری می دهد که با دنبال کردن آن می توانید محل تقریبی ایرپاد گم شده را پیدا کنید. حتی در صورتی که از نسخه پریمیوم برنامه ( نسخه ای که باید برای داشتن آن هزینه ای پرداخت کنید ) استفاده کنید، هدفون هایی که گم شده اند با صدا دادن قابل ردیابی و پیدا شدن هستند.

بیشتر بخوانید: آموزش پیدا کردن گوشی شیائومی با Mi Cloud

یافتن ایرپاد با استفاده از برنامه Wunderfind در گوشی

پیدا کردن ایرپاد با کمک وب سایت اپل

به صورت کلی شرکت اپل قابلیت Find My Air Pods را برای یافتن ایرپادهای گم شده اپل در نظر گرفته است. اما این برنامه تنها در گوشی های آیفون قابل استفاده است. با این حال گزینه دیگر برای استفاده از این سرویس، استفاده از آن در وب سایت رسمی شرکت اپل است.

در نتیجه اگر قصد پیدا کردن ایرپاد گم شده با گوشی اندرویدی را دارید، می تواند از طریق مرورگر این گوشی ها وارد وب سایت اپل شده و در آن جا با ورود به حساب کاربری تان به جست و جوی ایرپاد گم شده بپردازید. این روشی کارامد است و حتی اگر هر دو ایرپاد را گم کرده باشید نیز می توان از این روش استفاده کرد. با نقشه تصویری که توسط سرویس Find My Air Pods ارائه می شود می توان به راحتی موقعیت مکانی آنها را ردیابی کرد و حتی با به صدا در آوردن ایرپادها، هر چه راحت تر آنها را یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − هشت =