• خانه
  • پرسش و پاسخ
  • چرا باید بلوتوث اندروید را زمانی که از آن استفاده نمی کنید خاموش کنید؟

چرا باید بلوتوث اندروید را زمانی که از آن استفاده نمی کنید خاموش کنید؟

خاموش کردن بلوتوث اندروید هنگام عدم استفاده، همواره تردیدهایی برای کاربران و کارشناسان به همراه داشته است. عده ای بر این باورند که با خاموش کردن بلوتوث، خطراتی از گوشی دفع می شوند. اما در مقابل برخی معتقدند که این کار، خطرات بیشتری را متوجه گوشی می کند. البته کفه ترازو به نفع افرادی سنگین تر است که معتقدند با خاموش کردن بلوتوث اندروید هنگام عدم استفاده، گوشی از خطرات امنیتی دور می شود.

در ادامه خطرات و مزایای خاموش نکردن بلوتوث اندروید هنگام عدم استفاده را بررسی کرده و تکلیف این موضوع را روشن می کنیم! شما می توانید برای دریافت راهنمایی بیشتر در این زمینه به صورت 24 ساعته با نمایندگی تعمیر موبایل در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

خاموش کردن بلوتوث اندروید هنگام عدم استفاده

فواید خاموش شدن کردن بلوتوث اندروید هنگام عدم استفاده

 مهم ترین فایده خاموش کردن بلوتوث گوشی اندرویدی هنگام عدم استفاده از این سرویس، افزایش امنیت گوشی است. حتما می دانید که وقتی یک گجت بلوتوث (اسمارت واچ، هدفون و …) را از طریق بلوتوث به گوشی وصل می کنیم، دفعات بعدی که گوشی در مجاورت همان گجت ها قرار بگیرد، به صورت خودکار به آنها وصل می شود.

این اتصال خودکار البته برای شرایطی که قصد اتصال سریع ایربادهای بی سیم و متصل کردن گوشی اندرویدی به خودرو را داشته باشید بسیار مفید است. اما همین ویژگی می تواند راهی برای نفوذ هکرها و افراد سودجو به گوشی شما باز کند. بنابراین خاموش کردن بلوتوث اندروید هنگام عدم استفاده، تا حد زیادی از چنین خطراتی پیشگیری می کند.

چرا خاموش نکردن بلوتوث اندروید هنگام عدم استفاده خطرناک است؟

تککنولوژی بلوتوث، اساسا می تواند خطرناک و تهدید کننده امنیت گوشی یا تبلت باشد! این فناوری بر پایه شناسایی متقابل دستگاه‌هایی که در نزدیکی هم قرار دارند، کار می کند. درواقع سیگنالی که بین دستگاه ها رد و بدل می شود آنها را به یکدیگر متصل می کند. همین قابلیت، دستگاه‌های با بلوتوث روشن را به هدفی برای حملات هکرها تبدیل می‌کند؛

به این صورت که هکرهایی که در حوالی یک دستگاه با بلوتوث روشن قرار دارند، می ‌توانند با اتصال به آن بدون آگاهی کاربر یا از طریق ارسال درخواست ‌های اتصال بیشمار که عملکرد دستگاه را مختل می ‌کنند، به آن آسیب بزنند. در صورت خاموش کردن بلوتوث اندروید هنگام عدم استفاده، می توان این خطر را به حداقل رساند. حتی در برخی از کشورها گزارش شده است که هنگام روشن بودن بلوتوث در مراکز خرید و اماکن عمومی، افرادی از این مسئله برای رصد کردن رفتار مشتریان استفاده می کنند.

نحوه محافظت از گوشی در برابر خطرات بلوتوث

بهترین کار برای این که در دام افراد سوجو نیفتید، خاموش کردن بلوتوث اندروید هنگام عدم استفاده است. به خصوص وقتی در اماکن عمومی هستید، حتما بلوتوث گوشی یا تبلت خود را خاموش کنید. راهکار دیگر افزایش امنیت این است که تنظیمات بلوتوث دستگاه خود را بر روی غیرقابل شناسایی (Undiscoverable) قرار دهید. به این ترتیب تنها دیوایس هایی که از قبل تایید کرده اید اجازه وصل شدن به تبلت یا موبایل شما را دارند. نکته امنیتی دیگر این که بهتر است درخواست های ناشناس و ناگهانی را رد کنید تا در دام افرادی که قصد سوء استفاده از وضعیت را دارند گرفتار نشوید.