آموزش تغییر فونت فارسی گوشی شیائومی

یکی از مواردی که برای بسیاری از کاربران انواع گوشی شیائومی جای سوال دارد این است که چگونه می توانند برای تغییر فونت فارسی گوشی شیائومی خود اقدام کنند. برای این کار نیازی به فرایند های پیچیده ای نیست و با چند مرحله ساده می توان این کار را انجام داد. گوشی های برند شیائومی یکی از برند هایی هستند که در سال های اخیر وارد بازار شده و تا کنون موفقیت زیادی در جلب رضایت کاربران داشته است. فضای کاربری این دستگاه های هوشمند و طراحی زیبای آن ها به خوبی توانسته است با مدل ها و برند های معروف بازار رقابت کند. اما بسیاری از کاربران هنوز با برخی از کارایی ها و نوع کارکرد این دستگاه ها آشنایی لازم را ندارند.

یکی از موارد مورد علاقه بسیاری از کاربران گوشی های هوشمند، استفاده از فونت های متفاوت در گوشی و کیبورد این دستگاه ها است. برخی از گوشی های هوشمند برای تغییر دادن فونت مورد استفاده شان، نیاز به کاربرد برخی از نرم افزار ها و برنامه های به خصوص دارند. اما با این حال برخی مواقع، خصوصا در ارتباط با فونت های فارسی در این دستگاه ها، این برنامه ها چندان هم کارایی ندارند. بنابراین برای بسیاری از دارندگان گوشی های هوشمند شیائومی این سوال مطرح می شود که نحوه تغییر فونت فارسی گوشی شیائومی به چه صورت است و برای این کار باید از چه طریقی عمل کنند. در این جا می خواهیم در خصوص این فرایند و نحوه تغییر دادن فونت فارسی شیائومی صحبت کنیم.

آموزش نحوه تغییر فونت فارسی گوشی شیائومی

چرا نمی توان برای تغییر فونت فارسی موبایل شیائومی از نرم افزار استفاده کرد؟

شاید برای بسیاری از کاربران این سوال مطرح شود که چرا برای این دستگاه ها استفاده از برنامه های مخصوص تغییر فونت به منظور تغییر فونت فارسی گوشی شیائومی توصیه نمی شود. در حالت معمول برای هر مدل گوشی برنامه ای به خصوص برای تغییر دادن فونت آن دستگاه وجود دارد که باید برای استفاده از آن، برنامه را دانلود و نصب کرد.

در ارتباط با گوشی های برند شیائومی نیز، برنامه ای به نام MIUI Custom Font Installer برای این منظور وجود دارد و به کار می رود. اما استفاده و کاربرد این برنامه برای تغییر دادن فونت فارسی شیائومی چندان ایده آل نیست. دلیل این امر نیز عدم سازگاری مطلوب این برنامه با فونت های فارسی است. در بیش تر مواقع زمانی که برای تغییر فونت فارسی در گوشی های شیائومی از این برنامه استفاده می شود، بعد از این که فونت دستگاه تغییر یافت، مشکلاتی در سیستم عامل گوشی و عملکرد آن مشاهده می شود. به همین دلیل بهتر است از راه کار های ساده تر و بدون نیاز به نرم افزار و برنامه به خصوصی برای تغییر فونت فارسی گوشی شیائومی استفاده شود.

نحوه تغییر فونت فارسی گوشی شیائومی بدون نرم افزار 

دستگاه های شیائومی، در بخشی به نام MIUI قابلیتی را برای کاربران فراهم کرده اند که از این طریق بتوانند بدون نیاز به نصب هر گونه برنامه و نرم افزاری جهت تغییر فونت، فونت فارسی دستگاه خود را به هر نمونه ای که تمایل دارند تغییر دهند. برای این منظور مراحلی ساده پیش روی کاربران قرار دارد تا به واسطه آن ها به راحتی و با چند قدم ساده، اقدام به تغییر فونت فارسی گوشی شیائومی خود کنند. در ادامه به ترتیب مراحل، نحوه تغییر دادن فونت فارسی شیائومی را توضیح می دهیم.

دستگاه باید روی لوکیشن هند یا اندونزی قرار بگیرد

در اولین قدم برای تغییر فونت فارسی گوشی شیائومی مورد نظر، باید منطقه یا لوکیشن گوشی روی کشور های هند یا اندونزی قرار بگیرد. برای این منظور باید بخش تنظیمات دستگاه را باز کرده و از بین گزینه های موجود، گزینه Additional setting را انتخاب کنید. در این بخش، باید در قسمت Region یکی از کشور های هند یا اندونزی را انتخاب کرده و منطقه را انتخاب کنید. برای اطمینان از این که انتخاب به درستی انجام شده و تغییرات اعمال شده است، می توان در این مرحله یک بار دستگاه را ریستارت کرد.

اعمال تغییرات در بخش صفحه نمایش یا تم دستگاه

بعد از این که گوشی خود را روی منطقه هند یا اندونزی تنظیم کردید، باید در همان بخش تنظیمات گوشی، برنامه یا قسمت Themes و Wallpaper را  انتخاب کرده و وارد این بخش شوید. در پایین این تب، باید بخش فونت را انتخاب کنید و بعد از باز شدن آن، در قسمت سرچ این تب عبارت فارسی را تایپ کنید. به این ترتیب لیستی از فونت های فارسی مختلف برای شما به نمایش در می آید.

حال برای تغییر فونت فارسی گوشی شیائومی مورد نظر خود، تنها کافی است که یکی از فونت های فارسی مورد علاقه را انتخاب کنید و سپس آن را دانلود کرده و روی گوشی خود نصب نمایید. به این ترتیب به راحتی می توانید برای تغییر دادن فونت فارسی شیائومی بدون نیاز به هر برنامه ای اقدام کنید. تنها کاری که در انتها برای اتمام این فرایند نیاز است انجام دهید، ریبوت کردن گوشی و همچنین تغییر دادن منطقه گوشی و قرار دادن آن روی ایران است.

همان طور که مشاهده کردید، فرایند تغییر فونت فارسی گوشی شیائومی کار چندان سخت و پیچیده ای نیست و می توان به راحتی و بدون نیاز به نصب هر گونه نرم افزار و برنامه اضافی این کار را انجام داد. علاوه بر این، باز هم اگر تمایل به تغییر فونت دستگاه و برگرداندن آن به حالت قبل را داشته باشید، می توان از همان بخش تنظیمات و تم گوشی، گزینه My Font را انتخاب و آن را به حالت قبل بازگرداند. در نهایت اگر هر گونه مشکلی در خصوص برنامه ها و عملکرد این گوشی ها وجود داشته باشد، می توان از مرکز تعمیر موبایل شیائومی کمک گرفت. خدماتی از جمله رفع مشکل شارژ نشدن گوشی شیائومی یا تعویض سوکت شارژ گوشی شیائومی در مراکز حرفه ای تعمیر این دستگاه ها انجام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − سه =