چگونه گوشی شیائومی را فارسی کنیم؟

اگر از کاربران گوشی های هوشمند شیائومی هستید، قطعا به آموزش نحوه فارسی کردن گوشی شیائومی نیاز خواهید داشت، چرا که اکثر این دستگاه ها به زبان چینی هستند و در بهترین حالت، زبان دستگاه انگلیسی است. برای این که بتوانید راحت تر با این گوشی ها کار کنید، باید با تغییر زبان آن به فارسی، کاربری آن را آسان تر کنید. البته بسیاری از کاربران با منوی انگلیسی این گوشی ها هم مشکلی ندارند و می توانند از همان منوی انگلیسی استفاده کنند. با این حال اگر به هر دلیلی به تغییر زبان گوشی شیائومی نیاز داشته باشید، در این مقاله می خواهیم به بررسی این موضوع بپردازیم. فارسی کردن گوشی شیائومی کار چندان پیچیده ای نیست و شما می توانید با چند قدم ساده، به راحتی این کار را انجام دهید. در ادامه با ما همراه باشید تا با مراحل تغییر زبان گوشی از چینی یا انگلیسی به فارسی آشنا شویم.

فارسی کردن گوشی شیائومی

مراحل فارسی کردن گوشی شیائومی

درست مانند هر تغییرات دیگری برای تغییر زبان گوشی شیائومی هم باید ابتدا وارد قسمت تنظیمات دستگاه خود شوید. حالا در لیست تنظیمات، به دنبال گزینه زبان و ورودی با به انگلیسی Language and input بگردید. البته اگر زبان دستگاه چینی باشد، کمی کار شما سخت تر است و باید معادل چینی این گزینه را در لیست تنظیمات دستگاه پیدا کنید. شما می توانید از طریق گوگل ترنسلیت معادل چینی گزینه زبان و ورودی ها را پیدا کرده و آن را مستقیما سرچ کنید. به هر حال زمانی که وارد منوی زبان ها شدید، فهرستی از زبان هایی که در دستگاه پشتیبانی می شوند را مشاهده می کنید. 

روی گزینه ها زبان ها کلیک کنید تا لیست آنها برای شما نمایش داده شود. معمولا در اکثر گوشی های شیائومی 80 زبان زنده دنیا وجود دارد. برای فارسی کردن گوشی شیائومی به دنبال گزینه فارسی یا Persian بگردید و آن را انتخاب کنید. کمی صبر کنید تا زبان دستگاه روی فارسی تنظیم شده و تغییر کند. دقت کنید که با فارسی کردن زبان دستگاه ساختار برنامه ها و آیکون ها کمی تغییر می کند که طبیعی است. در همان قسمت زبان ها، شما می توانید علاوه بر زبان دستگاه، زبان کیبورد را هم تغییر داده و زبان فارسی را به آن اضافه کنید.

چرا برخی از برنامه ها هنوز انگلیسی هستند؟

گاهی اوقات ممکن است حتی بعد از تغییر زبان گوشی شیائومی و فارسی کردن آن، هنوز هم برخی از برنامه ها به انگلیسی باشند. معمولا بعد از فارسی کردن گوشی شیائومی اکثر آیکون ها و تنظیمات دستگاه و همچنین برنامه های داخلی خود گوشی فارسی می شوند. اما برخی از برنامه ها هستند که زبان مخصوص خود را دارند و تنها نام تعریف شده برای آنها، همان نام انگلیسی است. علاوه بر این، برخی از برنامه ها یک سری تنظیمات اختصاصی دارند که باید برای تغییر زبان آنها به فارسی، وارد تنظیمات خود برنامه شد.