• خانه
  • آموزش
  • آموزش مسدود کردن تماس‌های ناشناخته در اندروید

آموزش مسدود کردن تماس‌های ناشناخته در اندروید

یکی از مشکلاتی که قطعا در گذشته همه‌ی ما با آن روبرو شده‌ایم، مزاحم‌های تلفنی بودند؛ اما داشتن مزاحم تلفنی امروزه با وجود قابلیت مسدود کردن تماس‌های ناشناخته که در نسخه‌های جدید اندروید و اپلیکیشن‌های موجود برای نسخه‌های قدیمی اندروید بسیار کمرنگ شده است. در این مقاله ابتدا به آموزش روش بلاک کردن تماس‌های مزاحم در گوشی‌های دارای اندروید جدید و سپس به معرفی چند اپلیکیشن کاربردی برای نسخه‌های قدیمی اندروید می‌پردازیم.

آیفون ۸ و آیفون ایکس در یک نگاه

مسدود کردن تماس‌های ناشناخته در نسخه‌های جدید اندروید

در این روش تنها کافی‌ست وارد برنامه‌ی تلفن یا Phone شوید؛ سپس برای مشاهده‌ی منو، بر روی سه نقطه‌‌ی قرار گرفته در بالای صفحه ضربه بزنید و در منوی کشویی باز شده، گزینه‌‌ی تنظیمات یا Settings را انتخاب کنید.

در بخش Block numbers یا انسداد شماره‌ها می‌توانید با فعال کردن گزینه‌ی Block Unknown Callers یا انسداد تمامی تماس‌های ناشناخته به مسدود کردن تماس‌های ناشناخته بپردازید و تنها به مخاطبین خود اجازه‌ی تماس بدهید.

اما اگر شغل شما به گونه‌ای است که افراد ناشناس زیادی با شما تماس می‌گیرند و تنها قصد مسدود کردن یک شماره را دارید، می‌توانید، شماره‌ی مورد نظر را در قسمت Add phone number اضافه کنید تا دیگر تماس و پیامی از آن فرد دریافت نکنید.

 یا اینکه در بخش تماس‌های اخیر بر روی شماره‌ی مورد نظر ضربه بزنید و گزینه‌ی جزئیات یا Details را انتخاب کرده و سپس اگر آیکون Block در بخش پایینی به چشمتان خورد که بر روی آن ضربه بزنید؛ در غیر این صورت گزینه‌ی منو ( سه نقطه در بخش بالایی) را انتخاب کنید تا گزینه‌ی Block number نمایش داده شود.

بلاک کردن تماس‌های مزاحم در نسخه‌های قدیمی اندروید

کاربرانی که گوشی اندرویدی آن‌ها از اندروید 6 یا نسخه‌های پایین‌تر بهره می‌برد، باید برای مسدود کردن تماس‌های ناشناخته از اپلیکیشن‌های جانبی استفاده کنند؛ نگران پر شدن حجم گوشی خود هم نباشید چرا که این برنامه‌ها اغلب حجم کمی دارند. اکنون چند تا از بهترین اپلیکیشن‌ها برای مسدود کردن تماس‌های دریافتی نام می‌بریم و طرز کار با آن‌ها را هم به شما آموزش می‌دهیم؛ این اپلیکیشن‌ها را می‌توانید از Google Play دانلود و نصب کنید.

مسدود کردن تماس‌های ناشناخته با برنامه‌ی Mr.Number

با نرم‌افزار Mr.Number امکان مسدود کردن تماس‌های دریافتی، پیام‌های دریافتی از شخص یا اشخاص مورد نظر و حتی تماس‌های دریافتی از یک منطقه‌ی جغرافیایی خاص وجود دارد و از این گذشته این اپلیکیشن می‌تواند به طور خودکار شماره‌های تبلیغاتی را شناسایی و آن‌ها را مسدود کند.

بلاک کردن تماس‌های مزاحم با برنامه‌ی Safest Call Blocker

نرم افزار Safest Call Blocker توسط انجمن Warez My Software به صورت رایگان، با حجم کم و بدون نیاز به اشتراک برای گوشی‌‌های اندروید منتشر شده است و یکی از قدرتمندترین ابزارها برای مسدود کردن تماس‌های ناشناخته می‌باشد، همچنین می‌توانید در این برنامه یک لیست سیاه از کلمات بد احتمالی از پیامک‌ها ایجاد کنید تا اگر به طور مثال فرزندانتان با گوشی شما بازی می‌کنند، با این کلمات مواجه نشوند.

برنامه‌ی Should I Answer برای مسدود کردن تماس‌های ناشناخته

با نصب اپلیکیشن رایگان آیا باید جواب بدم (Should I Answer) از شر تماس‌های تبلیغاتی و شماره‌های مزاحم خاص می‌شوید و همچنین می‌توانید در لیست سیاه این اپلیکیشن به مسدود کردن تماس‌های ناشناخته مورد نظر خود بپردازید. عملکرد بدون نیاز به اینترنت و نمایش توضیحات مختصر از شماره‌ تلفن ورودی از ویژگی‌های مثبت این برنامه است.

عدم دریافت تماس از شماره‌های ناشناس با اپلیکیشن Afirewall Call and Sms Blocker

اپلیکیشن Afirewall Call and Sms Blocker از دیگر اپلیکیشن‌ها برای بلاک کردن تماس‌های مزاحم در گوشی‌های اندرویدی می‌باشد که توسط Lucky-dog منتشر شده است. این برنامه به شما اجازه می‌دهد که با تعیین و تنظیم قوانینی اقدام به مسدود کردن تماس‌های ناشناخته کنید و همچنین قابلیت پشتیبانی این برنامه از گوشی‌های دو سیم کارته این امکان را به شما می‌دهند که شماره‌های موردنظر را به صورت جداگانه در هر دو سیم‌کارت مسدود کنید.

نمایندگی سونی پاسخگوی تمامی سوالات کاربران اندرویدی

نمایندگی سونی متشکل کارشناسان مجرب و زبده است و این کارشناسان اطلاعات و تخصص کامل در زمینه‌‌ی محصولات سونی دارند و می‌توانند جوابگوی تمامی سوالات شما در مورد گوشی‌ها و تبلت‌ها باشند.

امتیاز شما به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *