هنگ کردن گوشی اندرویدی

برای همه ی ما پیش آمده است که تلفن همراهمان هنگ کند، در ابتدا همه شرکت سازنده ی تلفن همراه اندرویدمان نظیر سامسونگ، اچ تی سی، سونی و….را مقصر میدانیم ولی در واقعیت اینگونه نبوده و از علل شایع آن میتواند توقع بی جا از تلفن همراه برای رفع نیاز های سخت افزاری و نرم افزاری بیش از توانایی واقعی آن باشد.در بخش زیر به چند علت شایع که موجب هنگ کردن گوشی اندرویدی میشود میپردازیم .

استفاده نمودن از اپلیکیشن هایی که به عبارتی قدیمی یا منسوخ شده اند و شرکت مربوطه آپدیت جدیدی برای آن صادر نکرده است میتواند منجر به هنگ کردن گوشی اندرویدی گردد.

از دیگر دلایل بسیار مهم در زمینه ی هنگ کردن گوشی اندرویدی ، میتوان به ویروسی بودن یا خراب بودن کارت حافظه اشاره نمود،این امر موجب میشود تا بخش سخت افزاری گوشی دچار مشکل گردد؛برای حل مشکلات سخت افزاری تلفن همراهتان بهتر است با کارشناسان نمایندگی های گوشی همراهتان تماس حاصل نمایید.

از موارد دیگری که موجب ایجاد هنگی و کند شدن روند کاری تلفن های همراه اندرویدی میگردد استفاده نمودن از چندین برنامه ی سنگین به طور همزمان میباشد؛این امر موجب میشود تا نه تنها رم گوشی بلکه وضعیت حافظه نیز پاسخگوی نیاز شما نبوده و به دنبال آن هنگی به بار آید.استفاده ی مداوم از اینترنت گوشی نیز میتواند در هنگ کردن گوشی اندرویدی تاثیر گذار باشد.

هنگ کردن گوشی اندرویدی

راهکار های جلوگیری از هنگ کردن گوشی اندرویدی چیست؟

راه اندازی مجدد گوشی

اگر شما از آن دسته از افرادی هستید که در طول روز از تلفن همراهتان استفاده ی زیاد و مداوم دارید توصیه ی ما به شما این است که حداقل روزی یک بار گوشی همراه خود را ری استارت یا خاموش و روشن نمایید اینکار موجب میشود تا تمامی برنامه هاییکه در طول روز از آن استفاده نموده اید بسته شده و در نهایت موجب تسریع انجام فعالیت های گوشی موبایلتان گردد البته خارج نمودن باتری گوشی و سپس قرار دادن آن در گوشی نیز میتواند از هنگ نمودن تلفن همراه شما جلوگیری نماید.

انتقال دادن اپلیکیشن ها از حافظه ی داخلی بهSDکارت

اگر شما نیز جزو آن دسته از افرادی هستید که به طور مداوم از حافظه ی داخلی تلفن همراهشان استفاده مینمایند ،هنگ کردن گوشی شما امری طبیعی است چرا که هرچه تعداد فایل های موجود در حافظه ی داخلی تلفن همراه بیشتر باشد زمان بیشتری برای لود نمودن هر کدام از آن فایل ها لازم است و همین امر موجب کند شدن و هنگ کردن گوشی اندرویدی میشود.بنابر این بهتر است برای جلوگیری از هنگ نمودن تلفن همراهتان تمامی فایل های حافظه ی داخلی گوشی خود را در صورت عدم نیاز حذف نموده یا به حافظه ی SDکارت خود منتقل نمایید.

استفاده نمودن از انواع آنتی ویروس ها

بسیاری از افراد برای حفظ امنیت گوشی از لحاظ سخت افزاری و…از انواع آنتی ویروس ها استفاده مینمایند. البته نکته ی مهم و قابل توجه آن است که آنتی ویروسه مربوطه موجب کند شدن سرعت گوشی میشود بنابر این یکی از علل هنگ کردن گوشی استفاده از آنتی ویروس میباشد که برای جلوگیری از این امر بهتر است از نصب برنامه هایی که نیاز به آنتی ویروس دارند جلوگیری شود.

بروز رسانی به ورژن های جدید اندرویدی

بسیاری از افراد توجهی به آپدیت هاییکه شرکت سازنده ی گوشی هر چند وقت یکبار ارائه مینماید ،نمیکنند همین امر موجب میشود تا تلفن همراه از قابلیت های جدید بهره مند نبوده و در نهایت در مقابل استفاده ی زیاد فرد از تلفن همراه هنگ نماید،بنابراین بهتر است با هر آپدیت جدیدی که شرکت سازنده ارائه مینماید تلفن همراهتان را نیز آپدیت نمایید.

غیر فعال نمودن بخش location services

بسیاری از افراد به دلایل مختلفی همچون استفاده نمودن از اپلیکیشن های ردیابی و…بخش لوکیشن تلفن همراه خود را همواره روشن نگه میدارند،این امر موجب میگردد تا قابلیت cpuگوشی همراه شما به طرز قابل توجهی کاهش یابد و به دنبال آن هنگ کردن گوشی اندرویدی پیش آید.

خارج شدن مناسب از اپلیکیشن های استفاده شده

بسیاری از افراد بعد از استفاده از اپلیکیشن مورد نظر خود آن را به طور کامل نمی بندند و همین امر موجب میشود تا گوشی مورد نظر بیش از حد معمول از CPUاستفاده نماید و همین امر موجب هنگ کردن گوشی اندرویدی شود بنابراین بهتر است بعد از اتمام استفاده از اپلیکیشن مورد نظر آن را به طور کامل ببندید.ش

نمایندگی تعمیرات موبایل

مواردی که در بخش بالا به آن پرداختیم از جمله موارد مهم میباشد که در صورت عدم توجه افراد به آن هنگی تلفن همراه و در نهایت خرابی تلفن همراه را به دنبال خواهد داشت بنابر این بهتر است از هرگونه مشکلات احتمالی جلوگیری شود؛اگر به هر دلیلی تلفن همراهتان دچار مشکل شد نمایندگی تعمیرات موبایل ما توانایی بسزایی در امر تعمیرات موبایل دارد ؛شما میتوانید تلفن همراه خود را با خیالی آسوده به نمایندگی تعمیرات ما بسپارید چرا کا مجموعه ی ما در مدت زمانی کم و قیمتی مناسب بهترین و مناسب ترین خدمات را ارائه میدهد. در این بخش به معرفی واحدهای نمایندگی تعمیرات موبایل می پردازیم.

گوشی
1/5 (1 امتیاز)