شارژ نشدن گوشی موبایل

پیشرفت در زمینه های الکترونیکی و رایانه ای موجب گشته تا افراد مختلف در زمینه های متفاوت کاری و… بیش از پیش به وسایل الکترونیکی خود همچون تبلت، گوشی، لپ تاپ و…نیاز پیدا کرده و ساعات زیادی در روز از آن ها استفاده نمایند.استفاده ی مداوم از این وسایل موجب کاهش نیروی باتری گشته و همین امر موجب میشود تا برای استفاده ی بیشتر از این وسایل، از شارژر برای شارژ نمودن گوشی ها و یا وسایل دیگر استفاده گردد. بسیار پیش آمده است که به دلایل مختلفی گوشی شخص شارژ نمیشود و یا فرد متوجه شارژ نشدن گوشی موبایل خود نشده و هنگام نیاز گوشی وی شارژ ندارد، در مطلب زیر قصد داریم تا به دلایل مختلف شارژ نشدن گوشی بپردازیم.

شارژ-نشدن-گوشی-موبایل

چرا گوشی شارژ نمیشود؟

برای همه افراد حداقل چندین بار پیش آمده است که هنگام نیاز ضروری به گوشی خود و کمبود شارژ باتری،هنگام وصل نمودن کابل شارژر به گوشی با عدم شارژ موبایل خود روبرو شده اند؛این مشکل ممکن‌است بسیاری از افراد را نگران کند چرا که در ابتدا اکثریت افراد علت عدم شارژ شدن گوشی خود را خراب شدن و یا نیاز به تعمیر داشتن گوشی تلقی میکنند در حالیکه شاید بتوان گفت در اکثریت موارد اینگونه نبوده و شارژ نشدن گوشی موبایل دلایل دیگری دارد در ادامه به برخی دلایل ساده که اکثریت افراد به آن توجه نمیکنند میپردازیم.

دلایل شارژ نشدن گوشی موبایل

شارژ نشدن گوشی موبایل به دلیل منبع برق متصل به شارژر

بسیار پیش آمده است که پریز برق متصل به شارژر دچار مشکل بوده که این مشکل ممکن است از بخش داخلی سیم های برق باشد و یا حتی ممکن است به طور کلی پریز مربوطه برقی نداشته باشد؛در چنین مواردی اگر بعد از اتصال کابل شارژر به گوشی متوجه عدم شارژ شدن گوشی موبایل خود شدید بهتر است در اولین اقدام پریز مربوطه را عوض نمایید همچنین این اتفاق ممکن است هنگام اتصال کابل شارژر به کامپیوتر نیز پیش آید؛در چنین مواردی میتوانید کابل مربوطه را از کامپیوتر به پریز برق متصل نمایید.

شارژ نشدن گوشی موبایل به دلیل آداپتور کابل شارژر

آداپتور شارژر مورد نظر یکی دیگر از موارد و دلایل عدم شارژ شدن گوشی موبایل میباشد که این آداپتور با شرایط مختلف مورد سنجش قرار میگیرد از جمله این شرایط میتوان در ابتدا اگر آداپتور و کابل شارژر قابلیت جدا شدن از یکدیگر را دارند به خوبی مورد بررسی قرار گرفته شود تا اگر شکستگی در محل اتصال وجود داشت ،متوجه آن شوید در غیر این صورت اگر قابلیت جدا شدن از آداپتور را نداشت به محل اتصال سیم به آداپتور توجه شود تا هیچگونه بریدگی یا قطعی سیم وجود نداشته باشد.اقدامات لازم زمان شارژ نشدن گوشی موبایل

شارژ نشدن گوشی موبایل به دلیل عدم سلامت کابل شارژر

یکی دیگر از موارد مهمی که اکثریت افراد به آن بی توجه هستند و همین مورد مهم در صورت عدم توجه به آن موجب عدم شارژ شدن گوشی موبایل افراد میگردد کابل مورد استفاده میباشد،در بسیاری از موارد عدم نگهداری صحیح از کابل گوشی موجب تاب خوردگی و یا حتی اختلالات داخلی کابل شارژر میگردد،در چنین مواردی با کمک گرفتن از کابل های دیگر از سلامت کابل گوشی خود اطمینان حاصل نمایید تا به علت عدم شارژ شدن گوشی موبایل خود پی ببرید.

استفاده از باتری جایگزین و مشابه

شاید بتوان گفت یکی از مهم ترین دلایل عدم شارژ شدن گوشی موبایل افراد استفاده شدن از باتری های تقلبی و دست دوم باشد که این باتری ها با گذشت زمان از بین رفته و به مرور با استفاده ی مداوم باد میکنند ،اگر بعد از امتحان همه ی موارد بالا باز هم موفق به شارژ نمودن گوشی خود نشدید بهتر است در اولین فرصت از باتری مشابه گوشی خود استفاده نمایید تا در صورت خرابی باتری متوجه آن شوید و مشکل شارژ نشدن تلفن همراهتان از بین برود.

همیشه گوشی خود را آپدیت نگه دارید

تجربه ثابت کرده است که یکی از علت های عدم شارژ شدن گوشی مورد نظر شما میتواند عدم آپدیت بودن آن باشد که این امر میتواند در نهایت موجب کاهش عمر باتری موبای شما شود بنابراین بهتر است برای اینکه با مشکلاتی از قبیل عدم شارژ شدن گوشی خود و از بین رفتن باتری خود مواجه نشوید همیشه گوشی خود را به صورت اپدیت در اخرین نسخه خود نگه دارید.

خاموش و روشن کردن تلفن همراه

بهتر است اگر استفاده ی مداومی از تلفن همراه خود دارید قبل از شارژ نمودن آن یک بار تلفن همراه را خاموش و روشن نمایید تا هرگونه برنامه ای که در طول روز از آن استفاده نموده اید ری استارت شود چرا که در بسیاری از موارد علت عدم شارژ شدن گوشی میتواند استفاده ی مداوم از برنامه های سنگین و گرافیکی باشد.

تعمیر موبایل 

در مطلب بالا تقریبا اکثر مواردی که در صورت بروز و اتفاق افتادن موجب میشود تا گوشی شما شارژ نشود را توضیح دادیم. در صورتیکه بعد از امتحان نمودن موارد بالا باز هم گوشی موبایل شما شارژ نشد، بهتر است به یک مرکز تخصصی تعمیر موبایل مراجعه نمایید تا بعد از بررسی های لازم مشکل سخت افزاری پیش آمده از بین برود. نمایندگی تعمیر موبایل اچ تی سی ، خدمات تعمیر و ترمیم انواع مدل های موبایل اچ تی سی را به کاربران گرامی ارائه می نماید.

نمایندگی تعمیر موبایل

نمایندگی تعمیر موبایل با کادری حرفه ای و مسلط به تمامی نکات سخت افزاری و نرم افزاری گوشی های اچ تی سی در ایران اماده ی ارائه دادن خدمات مختلف تعمیراتی با ارائه ی انواع گارانتی بسته به نوع تعمیرات مورد نظر میباشد،شما میتوانید در صورت وجود هرگونه مشکلات سخت افزاری با نمایندگی های ما تماس گرفته و تعمیرات گوشی های اچ تی سی خود را به ما بسپارید. اچ تی سی توسط واحد ارتباط با مشتریان به دقت کنترل و بررسی میشود. تمامی خدمات در نمایندگی در صورت بروز هر گونه مشکل در روند تعمیرات به مدیریت گزارش شده و مشکل مورد نظر به سرعت رفع خواهد شد.