تعمیر اسپیکر گوشی شیائومی

یکی از اصلی ترین کاربردهای گوشی هوشمند برای هر کاربری علاوه بر داشتن یک مکالمه با کیفیت و واضح، پخش موسیقی با موبایل است. بنابراین یکی از خرابی های مشکل ساز در گوشی های هوشمند، از کار افتادن و خرابی اسپیکرهاست. پخش نشدن صدا از گوشی یا خش داشتن و بی کیفیت بودن صدا به معنی بروز مشکل در اسپیکرهای دستگاه است. در نتیجه تعمیر اسپیکر شیائومی ، از جمله گوشی های شیائومی را می توان یکی از رایج ترین دلیل مراجعه کاربران به مراکز تعمیرات موبایل دانست.

برای رفع مشکل اسپیکر موبایل شیائومی باید دلیل بروز مشکل و خرابی آن را در نظر گرفت. بنابراین قطعا ابتدا باید دستگاه توسط یک تعمیرکار عیب یابی شود. بعد از تشخیص دلیل بروز مشکل و میزان خرابی اسپیکرها، تعمیر اسپیکرهای گوشی مورد نظر یا تعویض آنها انجام می شود. در این مقاله با ما همراه باشید تا با مراحل و نکات تعمیر اسپیکر شیائومی آشنا شویم.

تعمیر اسپیکر شیائومی

هزینه تعمیر اسپیکر شیائومی

هزینه تعمیرات اسپیکر در گوشی های شیائومی بستگی به میزان خرابی و نوع مشکل آن دارد. گاهی اوقات مشکل اسپیکرها به این صورت است که در زمان مکالمه با دستگاه صدای مخاطب شنیده نمی شود یا صدا کیفیت کافی را نداشته و دائما قطع و وصل می شود. گاهی نیز صدای کاربر بسیار ضعیف و نامشخص است.

قطع و وصل شدن صدا، نویز داشتن صدایی که از اسپیکرها پخش می شود، قطع شدن ناگهانی صدا یا به صورت کلی کار نکردن اسپیکرها و صدا نداشتن شان از جمله مشکلات مختلفی است که ممکن است کاربران با آن مواجه شوند. هر یک از این موارد شرایط تعمیر متفاوتی دارند و در نتیجه قطعا هزینه تعمیر اسپیکر شیائومی نیز متفاوت خواهد بود.

دلایل خرابی اسپیکرهای گوشی شیائومی

بروز مشکل در عملکرد اسپیکرهای موبایل می تواند هم به دلایل نرم افزاری باشد و هم خرابی و مشکلات سخت افزاری دلیل از کار افتادن اسپیکرهای گوشی در نظر گرفته شود. یکی از رایج ترین دلایل کار نکردن اسپیکرها، وصل بودن لوازم جانبی مانند هدفون و هندزفری به گوشی است. در نتیجه با یک اقدام ساده می توان برای رفع مشکل اسپیکر موبایل اقدام کرد.

به هم ریختن تنظیمات گوشی، تاثیر بدافزارها یا مواردی مشابه هم می تواند دلیل خراب شدن اسپیکرها باشد. در نهایت باید به دلایل سخت افزاری اشاره کرد. آب خوردگی گوشی، ورود گرد و غبار به درون اسپیکرها، ضربه خوردن دستگاه و فرسودگی و خرابی بلندگوی های گوشی از دیگر دلایل از کار افتادن اسپیکرها در گوشی های شیائومی است. در هر یک از این شرایط می توان از راه حل هایی برای تعمیر اسپیکر شیائومی  استفاده کرد که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

اقدامات لازم برای رفع مشکل اسپیکر شیائومی

اطمینان از خرابی اسپیکرهای شیائومی

در اولین قدم برای تعمیر اسپیکر شیائومی  باید مطمئن شد که مشکل دستگاه به اسپیکرها مربوط می شود. تعمیرکار ابتدا گوشی را خاموش می کند و تمامی تجهیزات متصل به آن را همراه با کارت حافظه و سیم کارت را از دستگاه جدا می کند و یک بار دیگر دستگاه را چک می کند. علاوه بر این با اتصال گوشی به یک دستگاه پخش کننده، کار نکردن یا نکردن اسپیکرها را بررسی خواهد کرد.

ابزارها و دستگاه های تخصصی نیز به تعمیرکار برای عیب یابی و تست اسپیکرها کمک خواهد کرد. کار دیگری که می توان برای تست اسپیکرهای گوشی و رفع مشکل اسپیکرهای موبایل انجام داد، بررسی تنظیمات گوشی است. تنظیمات مربوط به صدا را به صورت دستی چک کنید و مطمئن شوید که ولوم آن را روی حالت بی صدا یا صدای بسیار کم تنظیم نکرده باشید. در صورتی که مشخص شود اسپیکرها معیوب اند و به تعمیر نیاز دارند، چند راهکاری که در ادامه بررسی می کنیم را می توان انجام داد.

ریستارت کردن گوشی شیائومی

اولین قدم ساده ترین روش برای تعمیر اسپیکر شیائومی  است. در اولین راه حل شما باید یک بار گوشی را ریستارت یا فورس ریستارت کنید. دلیل این کار این است که عملکرد سیستم امنیتی دستگاه برای جلوگیری از تاثیر بدافزارها روی گوشی ممکن است دلیل قطع شدن و کار نکردن اسپیکرها باشد.

به همین دلیل توصیه می شود یک بار گوشی را فورس ریستارت کنید تا در صورتی که مشکل اسپیکرها به این دلیل است، با خاموش و روشن شدن دستگاه برطرف شود. کلیدهای ترکیبی پاور و ولوم می توانند برای ریستارت کردن گوشی مورد استفاده قرار بگیرند. اگر با انجام این کار موفق به رفع مشکل اسپیکر شیائومی مورد نظر نشدید، می توانید راه حل های بعدی را امتحان کنید.

ریست فکتوری کردن موبایل شیائومی

مرحله بعدی برای تعمیر اسپیکر شیائومی  ، ریست فکتوری کردن آن است. ریست فکتوری همه چیز را به روز اول بر می گرداند. در نتیجه قطعا باید منتظر پاک شدن داده ها و تنظیمات خود باشید. بنابراین بهتر است قبل از ریست فکتوری کردن گوشی شیائومی، از داده های آن یک فایل بکاپ تهیه کنید. برای این منظور می توانید در بخش تنظیمات گوشی، بخش Back up را انتخاب کرده و از داده های دستگاه بکاپ بگیرید.

در ادامه در همین بخش تنظیمات، وارد قسمت ریکاوری شوید و در آن قسمت گزینه ریست فکتوری را انتخاب کنید. منتظر بمانید تا فرایند تکمیل شود و مجددا تنظیمات را انجام دهید. حالا گوشی شما به تنظیمات اولیه بازگشته و اگر مشکل اسپیکرها نرم افزاری بوده، باید با این کار قطعا برطرف شود. در مقاله آموزش ریست فکتوری گوشی شیائومی می توانید از جزئیات بیشتری در این زمینه مطلع شوید. اگر هنوز هم مشکل اسپیکرها برطرف نشده باشد، پس ایراد سخت افزاری است و باید به فکر تعمیرات تخصصی تری بود.

تعویض اسپیکرهای گوشی شیائومی

در برخی موارد به دلیل آسیب های جبران ناپذیر وارد شده به اسپیکرها، تنها گزینه برای تعمیر اسپیکر شیائومی  های شیائومی تعویض آنهاست. در یک مرکز تعمیرات گوشی های شیائومی می توان تعویض اسپیکرها را انجام داد. استفاده از اسپیکرهای اصلی و سازگار با گوشی اهمیت بسیار زیادی دارد. نکته مهم بعدی مهارت و دقت تعمیرکار در باز کردن گوشی و تعویض اسپیکرهاست. از آنجایی که برای تعویض اسپیکرها باید گوشی باز شود و قطعات حساسی مانند فینگر تاچ، کانکتورها، فریم دستگاه و مادربرد جدا شوند، هر گونه سهل انگاری می تواند به سایر قطعات حساس گوشی آسیب برساند.

تعمیرکار ابتدا گوشی را خاموش کرده و سیم کارت و کارت حافظه آن را جدا می کند. سپس درب پشتی را باز کرده و قطعاتی مانند فینگر تاچ و فریم را باز می کند. بعد از جدا کردن اتصالات اسپیکرها به مادربرد، اسپیکر معیوب را با اسپیکرهای جدید جایگزین می کند و درب گوشی را می بندد. بعد از اطمینان از این که همه چیز به درستی عمل می کند، مراحل تعویض اسپیکرها به اتمام می رسد. در مرکز سخت افزار ایران به عنوان یک مرکز معتبر در زمینه تعمیر گوشی شیائومی، می توان تمامی خدمات مورد نیاز را با کیفیتی بالا دریافت کرد.