تعمیر اسپیکر موبایل

دارندگان موبایل ممکن است با مشکلاتی در زمینه ی اسپیکر گوشی خود مواجه شوند. این مشکلات ممکن است به صورت ناگهانی و یا به تدریج حاصل شوند. خرابی و ناکارآمدی اسپیکر به دلایل مختلفی رخ میدهد که بیشتر مربوط به استفاده ی غیر اصولی کاربران است. بروز حادثه و آب رفتگی میتواند به سوختن یا آسیب دیدن قطعات داخلی از قبیل اسپیکر گوشی موبایل منجر شود. این مشکل البته همیشه علت های سخت افزاری ندارد. خرابی اسپیکر موبایل میتواند مربوط به یک سهل انگاری یا باگ نرم افزاری و عملکردی شود که در نمایندگی تعمیر موبایل به دقت مورد بررسی قرار میگیرد.

در اغلب شرایط قطع شدن صدای خروجی از اسپیکر گوشی به این دلیل اتفاق می‌افتد که دستگاه با یک لوازم جانبی دیگری نظیر بلوتوث هندزفری یا هدست بلوتوث ارتباط دارد و اختلالی مابین وضعیت خروجی صدا در گوشی ایجاد شده است. برخی مواقع مشکل ممکن است با انجام مراحل تعمیر به خوبی برطرف شود. برخی مواقع که آسیب دیدگی به صورت جدی اسپیکر را درگیر میکند، گزینه ی تعویض اسپیکر موبایل نیز مورد بررسی قرار میگیرد. در ادامه به ذکر برخی نکات مفید در این باره خواهیم پرداخت. برای تعمیرات تخصصی اسپیکر و عیب یابی اصولی با نمایندگی تعمیر موبایل مراجعه نمایید.

تعمیر اسپیکر موبایل

دلایل خرابی اسپیکر موبایل

همانطور که گفته شد عوامل مختلفی ممکن است کارایی اسپیکر موبایل را با اختلال روبرو کنند. خوشبختانه در بسیاری از موارد مشکل قابل حل است و جای نگرانی زیادی نیست. این عوامل شامل موارد زیر است :

  • اختلال در عملکرد نرم افزاری موبایل
  • تغییر و بهم خوردن تنظیمات صدای موبایل
  • تجمع گرد و خاک و کثیفی روی اسپیکر موبایل
  • خیس شدن اسپیکر و مرطوب شدن آن
  • ضربه خوردن و آسیب دیدن اسپیکر
  • استفاده از قطعه بی کیفیت هنگام تعمیر اسپیکر موبایل

حل مشکل اسپیکر موبایل

اگر به تازگی در عملکرد اسپیکر موبایل خود شاهد مشکل بوده اید، میتوانید قبل از مراجعه به نمایندگی تعمیر موبایل ، اقدامات ساده ای را جهت حل مشکل به عمل آورید. اول از هر چیزی از اتصال صحیح لوازم جانبی ای مثل هدست بر گوشی خود مطمئن شوید و آن را مورد بررسی قرار دهید. بعد از آن میتوانید تمام لوازم جانبی متصل را از دستگاه خود قطع کنید.

میتوانید در چنین مرحله ای اقدام به ضبط صدا از طریق گوشی موبایل خود کنید. اگر صدای ضبط شده پخش شد که مشکل حل شده، اما اگر همچنان مشکل در دستگاهتان باقی ماند، میتوانید گوشی موبایل خود را به تنظیمات کارخانه برگردانید. معمولا انجام این کار مشکل را از بین میبرد. اگر با انجام این مراحل خرابی اسپیکر موبایل همچنان به جا بود، لازم است به نمایندگی تعمیرات موبایل مراجعه کنید.

تعویض اسپیکر گوشی با قطعه اورجینال

تعمیرات اسپیکر موبایل

چنانچه هیچ یک از موارد گفته شده منجر به رفع اختلال ایجاد شده در بلندگو نشد، باید به آسیب های سخت افزاری توجه کرد. در این شرایط، لازم است دستگاه خود را به یک تعمیرکار زبده و معتبر سپرده تا اقدام به عیب یابی و تعمیر تخصصی آن نماید. پس از عیب یابی و شناسایی شدت خرابی اسپیکر، این قطعه با استفاده از قطعات و ابزار مخصوص ترمیم می شود.

تعویض اسپیکر گوشی

نمایندگی تعمیرات موبایل پس از عیب یابی دقیق و سنجش میزان آسیب دیدگی اقدامات لازم جهت تعمیر اسپیکر موبایل را عملی میکند. اما در موارد تعمیر اسپیکر راهکاری منطقی تلقی نمیشود. معمولا در چنین مواقعی میزان آسیب دیدگی به حدی بالاست یا قطعات زیادی در برد، دچار سوختگی و عیب شده اند. به همین دلیل تعویض اسپیکر موبایل نیز در نمایندگی تعمیر موبایل ال جی  با در نظر گرفتن اصول و به کارگیری تجهیزات مدرن انجام پذیر است.

از آن جا که تعمیرات موبایل، جز اقداماتی ست که تخصص و دقت بالایی نیاز دارد، نمایندگی تعمیر موبایل ، بر آن شد با استخدام متخصصان بسیار با مهارت در سطح کشور،فعالیت خود را با دامنه ی وسیع تری ادامه دهد. این مراکز تمامی خدمات تشخیص و تعمیر و بازیایی انواع گوشی های موبایل، درزمانی کوتاه، با قیمتی منصفانه و به صورت تضمینی به کاربران عزیز خود ارائه میدهد و همچنین با به کارگیری از به روز ترین تجهیزات و ابزارآلات، موفق به کسب رضایت کاربران خود شده است. این مجموعه مفتخر است که هم اکنون تخصصی ترین خدمات را به کاربران عزیز خود  ارائه میکند.

سوالات متداول کاربران

چه اقداماتی میتواند از خراب شدن اسپیکر گوشی جلوگیری کند؟

برای جلوگیری از خرابی اسپیکر موبایل، می‌توانید نکات زیر را رعایت کنید:

  • از گوشی در برابر ضربه و فشار محافظت کنید.
  • از گوشی در برابر آب و رطوبت محافظت کنید.
  • اسپیکر گوشی را از گرد و غبار پاک کنید.
هزینه تعمیر اسپیکر موبایل چقدر است؟

هزینه تعمیر اسپیکر موبایل به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله نوع گوشی، میزان آسیب اسپیکر و هزینه قطعات مورد نیاز.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 5 =