تعمیر دوربین گوشی شیائومی

تعمیر دوربین گوشی شیائومی به دو شکل نرم افزاری و سخت افزاری انجام می شود. تکنسین های نمایندگی تخصصی تعمیرات موبایل در مرکز سخت افزار ایران، دوربین را بررسی کرده و در صورت نیاز، تنظیمات آن را اصلاح می کنند. اگر دوربین به شکل فیزیکی آسیب دیده باشد، باید اجزای آن را تعمیر و یا تعویض کرد. حتی گاهی هم امکان تعمیر دوربین موبایل شیائومی وجود ندارد و حتما باید این قطعه را به طور کامل تعویض کرد.

در ادامه این مطلب، برخی از علائم خرابی دوربین موبایل و نحوه تعمیرات این قطعه را بررسی می کنیم. شما می توانید برای دریافت خدمات تخصصی در زمینه تعمیر دوربین گوشی شیائومی با نمایندگی تعمیر موبایل تماس بگیرید. همکاران ما ضمن ارائه مشاوره رایگان، خدمات مورد نیاز را هم در بالاترین سطح کیفی به شما ارائه می دهند.

تعمیر دوربین گوشی شیائومی

هزینه تعمیر دوربین گوشی شیائومی

برای برآورد قیمت تعمیر دوربین گوشی xiaomi و هر برند دیگری، باید اول میزان آسیب دیدگی آن را شناسایی کرد. اگر مسئله نرم افزاری باشد، لازم نیست مبلغ بالایی برای برطرف کردن مشکلات دوربین پرداخت کنید. اما اگر خود دوربین و قطعات آن آسیب دیده باشند، هزینه متفاوت خواهد بود. هزینه تعمیر دوربین گوشی شیائومی در این شرایط، به این بستگی دارد که قطعات قابل تعمیر هستند یا نه.

معمولا اگر نیاز به تعویض دوربین گوشی شیائومی باشد، باید قیمت دوربین جدید را هم در هزینه نهایی محاسبه کرد. دوربین های اورجینال در مقابل کیفیت خوبی که ارائه می دهند، قیمت بالاتری هم دارند. اگر مشکل دوربین با تعمیر آن برطرف شود، هزینه به مراتب پایین تر خواهد بود.

تعویض دوربین موبایل شیائومی

همکاران ما در نمایندگی تعمیر موبایل شیائومی، تلاش می کنند که با تعمیر دوربین گوشی شیائومی، کاربران را از هزینه های تعویض این قطعه معاف کنند. با این حال گاهی میزان آسیب دیدگی این قطعه به اندازه ای است که امکان تعمیر آن وجود ندارد. به عنوان مثال وقتی دوربین شکسته یا ماژول آن بر اثر آبخوردگی از کار افتاده است، حتما باید آن را تعویض کرد.

برای تعویض دوربین موبایل شیائومی و دیگر برندها، معمولا باید ماژول را به صورت کامل تعویض کرد. البته برخی مدل ها ماژول یک تکه ندارند و دوربین ها از یکدیگر جدا هستند؛ در این صورت شرایط بهتر است. در هر صورت بهتر است برای تعویض دوربین گوشی xiaomi حتما از تکنسین های مجرب تعمیرات موبایل شیائومی  کمک بگیرید.

تعویض دوربین موبایل شیائومی

علائم خرابی دوربین موبایل شیائومی

اگر تصاویری که با دوربین گوشی خود ثبت می کنید سیاه هستند و یا بعد از باز کردن اپ دوربین، تنها صفحه ای سیاه می بینید، احتمالا این قطعه آسیب دیده است. خرابی آی سی درایور دوربین و قطع شدن اتصال آن با برد، دلایل اصلی خرابی دوربین در این شرایط هستند. مشکلات دیگری همچون خود به خود فوکوس کردن، فیلم نگرفتن، صدای وزوز لنز، از کار افتادن دوربین جلو، عدم تشخیص لبخند و کاهش ناگهانی و بی دلیل کیفیت عکس ها هم نشان دهنده خرابی این قطعه هستند. در هریک از این موارد، بهتر است به فکر تعمیر دوربین گوشی شیائومی در یک مرکز تعمیراتی مجاز و معتبر باشید.

تعمیر دوربین جلو موبایل شیائومی

تعمیر دوربین جلوی موبایل شیائومی هم تقریبا شبیه به دوربین اصلی انجام می شود. با این تفاوت که در برخی از گوشی ها، دوربین جلو زیر ال سی دی تعبیه شده است. این یعنی برای تعمیر دوربین سلفی، باید نمایشگر را از دستگاه جدا کرد. در دیگر مدل ها دوربین بخشی از یک ماژول است و برای تعمیر یا تعویض آن، باید روی ماژول کار کرد. در حالت اول، تعمیر دوربین گوشی شیائومی نیاز به مهارت زیادی دارد و باید با دقت بسیار بالایی انجام شود. یک اشتباه کوچک می تواند منجر به خرابی ال سی دی شود و تعویض این قطعه هم، هزینه گزافی به همراه خواهد داشت.

شکستن دوربین گوشی شیائومی

اگر دوربین گوشی شما شکسته است، به احتمال خیلی زیاد باید آن را تعویض کنید. معمولا وقتی این قطعه می شکند، امکان تعمیر دوربین گوشی شیائومی وجود نداشته و حتما باید آن را تعویض کرد. بسیاری از کاربران برای دوربین های گوشی خود هم گلس نصب می کنند تا در مقابل ضربه مقاومت داشته باشند؛ در این صورت ممکن است بتوان این قطعه را تعمیر کرد. اما در اغلب موارد، دوربین شکسته کار نمی کند و هیچ راهی به جز تعویض آن وجود ندارد.